Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: aganowaczek »

miszakai pisze: piątek 31 sty 2020, 23:46 Uderz w stół...
:piwko: :zgoda:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: hania »

KasiaR pisze: czwartek 30 sty 2020, 18:57 Dziękuję za wątek. Wielokrotnie zastanawiałam się nad przyczyną śmierci rodziców mojego Ułana, odeszli zbyt szybko, matka Dunia Grające Trawy 10 lat, ojciec Hultaj z Południowej Kniei lat 8. Ułan w maju skończy 11 lat. Może jest coś na co zwrócić szczególną uwagę w razie niedomagań, póki co jest OK oby jeszcze długie lata...


Przyczyny śmierci Hultaja (nowotwór tarczycy) nigdy nie ukrywaliśmy, nawet chyba pisałam o tym na ogarkowie a jeśli ktoś nie doczytał wystarczy zapytać.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: hania »

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: hania »

aganowaczek pisze: piątek 31 sty 2020, 20:48 Jeśli tego nie robi, to nie doszukujmy się teorii spiskowych, czy zamiatania czegoś pod dywan. Miejmy odrobinę wiary w człowieka, innymi słowy oceniajmy wg siebie :dawaj: A nie, że od razu coś, co może mieć znaczenie, ukrywa.
Aga, ja szukam sensownych argumentów i nie znajduję. Dlaczego nie podać przyczyny śmierci żeby ukrócić domysły?
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: miszakai »

Dunia tez chyba Beata pisała. Odeszła nagle, chyba zatrzymanie krążenia, zawał? Ja tylko dzięki temu, że Hania mi powiedziała o achalazji, na czas zdiagnozowałam wstępnie Bajkę. Gdybym nie wiedziała, nie słyszała pies by poszedł do nowego domu chory i zagrożony przez brak profilaktyki przy jedzeniu itd. Zespół Fanconiego też nie został w pełni objawów potwierdzony u ogarów ale ewidentnie niesie się po liniach konkretnych zespół objawów, które nie są efektem przewlekłych infekcji pęcherza w szczenięctwie;/. Choroby mają podłoże dziedziczne, idiopatyczne lub nabyte. Nigdy nie wiemy czy dany nowotwór ma przyczyny środowiskowe czy dziedziczne. Mamy teraz roztrząsać czy w takim razie pisać o chorobie swojego psa, który odszedł czy nie? A dlaczego nie? Nie rozumiem pobudek zupełnie poza wstydem czy nieuczciwymi intencjami. Ja opisałam śmierć w wyniku wypadku swojego ogara i dużo osób potem dziękowało mi za ostrzeżenie, bo okazało się, że jednak nie był to odosobniony przypadek...Polipy, rozrostowe guzy niezłośliwe, nadciśnienie, choroby zwyrodnieniowe, padaczka(też czasem idiopatyczna ale czasem dziedziczna może być). To wszystko w dobie braku wymaganych badań serca, stawów i in. jest ważne dla rasy.
Obrazek
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: KasiaR »

hania pisze: sobota 01 lut 2020, 11:26


Kasiu, nawet komentowałaś.
Dziękuję Haniu, przyznam, że pamiętałam, że coś rakowego ale nie pamiętałam, że tarczyca, szukałam w wiadomościach prywatnych, myślałam, że pisałam na priv, trochę lat minęło....mam nadzieje, że nie było problemu, że przypomniałaś. W poście pisałaś, że radziłabyś dzieciom badania krwi, a jakieś widoczne objawy w zachowaniu, samopoczuciu psa ?
Wyczytałam w necie, że zmiany skórne, wypadanie sierści, łojotok, łupież....
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: Paulina_T »

Super, Marta, że założyłaś ten wątek.
Ale myślę, ze nie tylko hodowcy, ale WSZYSCY właściciele ogarów, powinni tu pisać przyczynę zgonów swojego psa.
Już kilka lat mam do czynienia z ogarami i dalej (tylko pokątnie) dowiaduję się o chorobach rasy.
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: miszakai »

Jasne, tu wszyscy. Ankieta dotycząca szczeniąt jest dla hodowców i umieściłam w dziale hodowla.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: Hekate »

Jutro odejdzie Żara Dębowy Ostrów. Rak żołądka. Gdy pojawiły się objawy guz był tak wielki, że zajął cały organ. :zly2: .Właścicielka zabrała ją na ostatnią noc do domu. Właśnie się żegnają. :placzek:
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Przyczyny chorobowe odchodzenia naszych ogarów

Post autor: aganowaczek »

☹️☹️☹️
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

ODPOWIEDZ