Reakcja na szczepienie???

Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: ania N »

Witam. :hi_1: Dzisiaj jak na razie nic się nie dzieje. Fiord dostał rano kleik a w południe kleik z kurczakiem i na razie nie wymiotuje. Bawi się normalnie. Mam nadzieję że na tym się skończy.
Tabletki na odrobaczenie mamy i mieliśmy podać dzisiaj ale się wstrzymamy jeszcze z jeden dzień. Dzięki za wsparcie :zgoda: :piwko: Zawsze to raźniej jak się można kogoś poradzić. :happy3:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: ania N »

Szczepiony był w kark pod skórę.
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
GabiArt
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 21:59

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: GabiArt »

Biedaczysko. No to trzymam kciuki.
diamantina pisze: Nieee, to nie ma raczej nic do rzeczy i to zwykle tak się zachowywały psy przy szczepieniu na inne choroby, a nie na wściekliznę.
Weterynarz tak twierdził i sądzę że bazował na swojej wiedzy i doświadczeniu. Powtarzał też, że w Polsce jest wprawdzie obowiązek, ale niepotrzebny, corocznego szczepienia przeciw wściekliźnie, bo szczepionka bardzo obciąża organizm psa, a naprawdę jej skuteczność jest o wiele dłuższa niż rok.
Z tego, co słyszałam to w Niemczech kilka lat temu zmieniono przepisy i teraz jest obowiązek szczepień co 3 lata. Ale na przykład do Wielkiej Brytanii nie można było wwieść psa, bez sprawdzenia, czy ma przeciwciała w organizmie, nawet jeśli był szczepiony krótko przed wyjazdem i miałaś to potwierdzone (nie wiem, czy to nadal obowiązuje?). Ich to nie obchodziło, musiało być zaświadczenie o obecności przeciwciał, bo podobno szczepionka przeciw wściekliźnie działa różnie na każdy organizm i badania wykazały, że czasem już po kilku tygodniach nie chroni psa.
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: diamantina »

To świetnie, że Fiordzik ma się już dobrze :)

ad. GabiArt
No tak, ja wetem nie jestem, ale słuchałam tego, co nasz wet mówił :lol:
I także wielu wetów w dniu szczepienia odrobacza też psy :roll:
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: Paula »

diamantina pisze:I także wielu wetów w dniu szczepienia odrobacza też psy :roll:
np. mój, Świtka, kiedyś...
ostatnio przy okazji szczepionki odrobaczenie dostaliśmy na wynos :)
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: Leszek »

Niektórzy stosują szczepienie przeciw wsciekliżnie razem ( w czasie jeden wizyty) ze szczepieniem na wirusowe, ale nie wiem czy to jest właściwe, na zdrowy rozum jest większe prawdopodobieństwo złej reakcji. :psiako:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Basia
Posty: 443
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 11:23
Gadu-Gadu: 3582961
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: Basia »

Mój wet między każdą szczepionką, odrobaczeniem, czy Frontlinem robi min. 7 dniową przerwę, żeby nie wystąpiły jakieś niepożądane reakcje

Fordowi życzymy dużo zdrówka :)
Pozdrawiamy,
Basia i Zuzia
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: ania N »

Dziękujemy na razie jest ok. To chyba było po szczepionce.
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: diamantina »

To wspaniale, że wszystko już OK i życzę zdrówka :)
Awatar użytkownika
agaziel
Posty: 255
Rejestracja: poniedziałek 16 mar 2009, 19:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Zielona Góra/Łężyca

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: agaziel »

Oj, jak się cieszymy , że Fiordzik jest zdrów jak ryba ( albo jak ogar)! :happy3: :happy3:
ODPOWIEDZ