Kamień nazębny

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Kamień nazębny

Post autor: kasiawro »

Ostatnio dostaliśmy preparat na kamień ProDen PlaqueOff Animal - zdrowe zęby psa i kota, jakaś nowość i dość droga czy ktoś z Was słyszał o czymś takim?
A może jakieś inne cuda macie skuteczne na kamień?
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Kamień nazębny

Post autor: weszynoska »

To jakaś nowinka...glon zmieniający skład sliny...
ciekawe czy działa :mysl_1:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Kamień nazębny

Post autor: kasiawro »

Podobno jest skuteczne, jestem na etapie podawania....
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Kamień nazębny

Post autor: weszynoska »

No ciekawe...i ile podajesz tak jak dla ludzi...ampułke dziennie???

Do tej pory na kamień to nic nie pomagało oprócz umiejętnego usuwania

Na dość zniszczone zęby u naszej Smugi pomogło jedzenie barfa...myslę, że pod wpływem gryzienia surowych kości ząbki się same wyczyściły
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Kamień nazębny

Post autor: kasiawro »

Na ulotce jest napisane po 2 miarki dziennie, ja tez daje kości albo gryzaki ale może macie jeszcze jakieś inne metody?
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Kamień nazębny

Post autor: nulka »

Kasiu to napisz co zaobserwujesz :)

Przeczytałam ,że to jest preparat wspomagający :) utrudniający powstawanie płytki nazębnej

Kamień nad i poddziąsłowy tworzy się na płytce ,kamień ,który już jest trzeba usunąc ,jeżeli go nie ma to może być dobry preparat , napisz co zauważysz

Kamień trzeba odróżnić od przebarwień np.u starszych psów ,jest też osad troszkę w innych miejscach powstaje niż kamień ,a kamień odkłada się na zębach przy dziąśle i pod dziąsłem ,przy zwykłej diecie u psa zdrowego + higiena chociażby jakięś minimalne szczotkowanie powinno być ok. bez preparatu

u pieska karmionego słodyczami ,klejącym pokarmem nie wiem np.grysik :strach_2: ,zero higieny to ten preparat nie pomoże

poza tym te glony ,czy substancje ,które one wytwarzają ,nie wyeliminują bakterii ,zresztą to byłoby bardzo złe(rozwiną się grzyby ) ,bakterie są potrzebne i na szczęście nie ma możliwości ich całkowicie usunąc u zdrowego psa :happy3:
na razie wielkie koncerny produkujące zwykłe szczoteczki i pasty do zębów nie bankrutują :D
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Kamień nazębny

Post autor: Agata »

http://www.biodistra.se/pl/info/poa.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu jest napisane, że i usuwa... :mysl_1:

Dla mnie higiena jamy ustnej i szczotkowanie zębów u suki to największy problem z jej higieną, pomimo moich starań ma trochę kamienia, tez szukam czegoś, co by go może usunęło, martwi mnie wizja usuwania kamienia w narkozie.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Kamień nazębny

Post autor: hania »

U nas na kamień u wszystkich psów pomaga barf.
Ciekawa jestem tego preparatu, bo próbowałam różne, ale nie pomagały.
A w wielu przypadkach moich pacjentów, gdzie psy nie mogły jeść kości pomagało tylko codzienne mycie zębów =- ale do tego ja jestem za leniwa.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Kamień nazębny

Post autor: Leszek »

Rozwiązaniem jest wizyta u ...........stomatologia. :gleba: Ania moja żona (stomatolog) usuwa Amonowi mniej więcej raz na rok kamień metodą ludzką. Ma już Amon swój zestaw sprzętowy w domu.
Jak go tylko zobaczy jak go wyjmujemy jest paniczna ucieczka :zdziw_4: (pamiętliwa bestia), a potem stoi jak zamurowany a Ania mu skrobie. :jezyk_3:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Kamień nazębny

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Ja myje Nucie zęby tak średnio raz w tygodniu. Od czasu do czasu zje gryzaka, koche i jak "na moje oko" problemu z kamieniem nazębnym nie ma. "Odpukać w niemalowane" :zly2: :D :gleba: A tego preparatu tez jesteśmy ciekawi, bo niestety Nucisko nie przepada za szczotkowaniem zębów, siedzi co prawda grzecznie ale tak "mieli językiem" że ciężko cokolwiek zrobić :D
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
ODPOWIEDZ