Nadwaga u ogara

Awatar użytkownika
Darianna
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 17:07
Gadu-Gadu: 1179423

Nadwaga u ogara

Post autor: Darianna »

Dyskusja przeniesiona z wątku dot. Wystawy Międzynarodowej w Łodzi http://ogarkowo.pl/viewtopic.php?p=37895#p37895" onclick="window.open(this.href);return false;
Paula


Gratulacje zwłaszcza dla Lokisa! :happy3:

Ale szok, siostra Luśnia od Lokisa grubsza... Wstyd dla kobiety :strach_2: Kilka innych psów do odchudzenia też znalazłam... Wiadomo, ogar nie chart, ale na litość boską też nie czołg...

A dupa nie handler to mój tekst :foch_1:
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: miszakai »

Darianna pisze:Ale szok, siostra Luśnia od Lokisa grubsza... Wstyd dla kobiety Kilka innych psów do odchudzenia też znalazłam... Wiadomo, ogar nie chart, ale na litość boską też nie czołg...
Super psy, super zdjęcia...Ale też muszę przyklasnąć wypowiedzi Darianny. Przy tylu zdjęciach to naprawdę widać :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: Iza i Sławek »

Luśnia ma doskonale widoczne żebra, nie tylko w trakcie ruchu (można się przyjrzeć fotkom)

Sławek
Ostatnio zmieniony piątek 07 maja 2010, 23:35 przez Iza i Sławek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
Darianna
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 17:07
Gadu-Gadu: 1179423

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: Darianna »

Bez urazy, ale opinię wyciągam ze zdjęć. Na żywo może to inaczej wygląda, nie wiem, nie widziałam. Może to ustawienie ja pogrubia, położenie fotografa, wiele czynników jest.

Ja się sugerowałam tymi zdjęciami:
http://img291.imageshack.us/img291/7333/p1410723.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://img576.imageshack.us/img576/4200/p1410719.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Na pocieszenie powiem, że Harmonia wygląda na jeszcze grubszą :jezyk_3: przynajmniej tu:
http://img718.imageshack.us/img718/2600/obraz070v.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Powtarzam, opinię wyciągam ze zdjęć. Są ludzie i zwierzęta, co mimo miłej aparycji na fotach wyjdą jak pasztety i odwrotnie. Skoro to wina zdjęć - zwracam honor i nie zamierzam kruszyć kopii. Jesli uraziłam, przepraszam. :piwko:
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: miszakai »

Iza i Sławek pisze:Bez urazy, Ogar to nie chart, nie zamierzam zagłodzić suki dla "oceny" kogoś, komu wydaje się że wie jak wygląda Ogar
Bez urazy ale będę bronić Darianny :roll: Podkasanie podkasaniem ale myślę, że zagłodzenie Luśni nie grozi ;) Z tego jak ustosunkowałeś się do zdania innej osoby wynika tylko, że dla każdego ogar wygląda/ma wyglądać inaczej. Ja wiem jedno. Zarówno jak kiedyś spotkaliśmy się w Parku Bródnowskim z Cygarkiem jak i ostatnio spontanicznie z Cygą usłyszałam, że trzeba je podpaść :? I że do pół roku trzeba w ogara pakować, żeby miał z czego urosnąć. Dziś wiem jak ma wyglądać zdrowy pies ale wtedy naprawdę zaczęłam martwić się, że Cygaro jest za chudy i wiele razy pytałam Hani na zajęciach, na które uczęszczaliśmy czy jest ok. Był ok. - zawsze mi to Hania powtarzała a wierzę, że kto jak kto ale Hania wie jak ogar i w ogóle zdrowy pies w dobrej kondycji ma wyglądać. Cygaro lekką sylwetkę zawdzięczał też zdrowemu rozsądkowi właścicieli bo jako jeden z wiekszych ogarów miał potencjał meblowy, zapewniam ;)
Zresztą wtedy Luśnia miała 2 lata i też miała trochę ciałka ;)
3,5 - letni pies - owszem jest to inna sylwetka niż klasa młodzieży ale nie przesadzajmy. Spójrz na Kwadrę - inna budowa ale foczką nie jest :) a jest sporo starsza. Dużo ogarów w wieku kilku lat zaczyna się robić ociężałymi psami a typ budowy/ linia hodowlana jest jak dla mnie jedynie częściowym usprawiedliwieniem ;)
Dużo osób zdaje sobie sprawę, że ich pies/suka jest za gruby/a - czyli że on sam-właściciel lub pies(niektóre sytuacje zdrowotne) ma problem. I próbuje coś z tym robić. Wtedy jest ok.
Ale mimo tego, że się narażam, zdecydowałam napisać, bo tak bronisz swego i to tylko dowód na naprawdę subiektywne postrzeganie wzorca ogara. Swoją drogą sędziowie tez często preferują "mocne" psy :?
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: hania »

Ja też się narażę.
Bo muszę przyznać, że z przykrością patrzę na wystawach na ogary z nadwagą. Ja rozumiem, ze ogar ma być mocnym psem, ale ta moc to nie jest tłuszcz i tłuszczem się tego nie nadrobi. Byłam w Łodzi, widziałam na żywo i uważam że pisanie, że Luśnia ma widoczne żebra jest dużą przesadą. Do Luśni nic nie mam - bardzo mi się podoba, Harmonia też. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - jedyną suką w klasie championów w kondycji wystawowej była Ajsza.
I naprawdę nie oceniam tu urody suk - ale mnie osobiście byłoby wstyd wystawiać psa w takiej kondycji.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: miszakai »

hania pisze:Ja też się narażę.
Bo muszę przyznać, że z przykrością patrzę na wystawach na ogary z nadwagą. Ja rozumiem, ze ogar ma być mocnym psem, ale ta moc to nie jest tłuszcz i tłuszczem się tego nie nadrobi. Byłam w Łodzi, widziałam na żywo i uważam że pisanie, że Luśnia ma widoczne żebra jest dużą przesadą. Do Luśni nic nie mam - bardzo mi się podoba, Harmonia też. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - jedyną suką w klasie championów w kondycji wystawowej była Ajsza.
I naprawdę nie oceniam tu urody suk - ale mnie osobiście byłoby wstyd wystawiać psa w takiej kondycji.
Dzięki za wsparcie. Taka jest prawda. Mi też suki się podobają i Harmonię pamiętam szczuplejszą = śliczniejszą :marzyc:
Przepraszam za dosadność ale nikt nie pisze, że niektóre (sporo) ogarów dziś to brzydkie psy tylko, że to grube psy. I tyle. Porównałabym ogary mocnej kości do utytych rotków...Też ktoś powie, że to taki kościec. Dobra tylko gdzie ten kościec? :strach_2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: Iza i Sławek »

Też mnie wkurzają zapasione psy (nie tylko Ogary )
Luśnia miała nadwagę jeszcze kilka tygodni temu ( syndrom cieczka+dzieci ) do czego się przyznaję, co było widać chociażby na spacerze nadwiślańskim . Ale obecnie nie posiada zbędnego tłuszczu i jest jak najbardziej w kondycji wystawowej. Żebra są widoczne, można zawsze sprawdzić ;)
Jest dużą, mocną suką, większą od wielu innych suk ( a nawet psów ) ale na pewno nie zapasioną.
Wstydzić się za kondycję Luśni też nie zamierzam.
Ostatnio zmieniony piątek 07 maja 2010, 23:38 przez Iza i Sławek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: hania »

Sławku - mam ogary od prawie 16 lat i naprawdę potrafię odróżnić dużą i mocną sukę od suki z nadwagą.
Nie chciałam nic pisać - ale Twój poprzedni post sugerujący, że ogar suka w wieku 3,5 roku powinna właśnie tak wyglądać mnie sprowokował.
edyną osobą władną oceniać wygląd, kondycję wystawową i prezencję suki na wystawie w Łodzi była Pani sędzia - wyniki z wystawy są dostępne kilka postów wstecz.
Pokazując swojego psa na wystawie musisz się także liczyć z oceną i opinią publiczności - którą czasem warto przemyśleć a nie z nią walczyć.
Nikt nie podważał oceny sędziego. Opinie dotyczą tylko kondycji psa a nie jego wystawowych wyników.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: miszakai »

Iza i Sławek pisze:Jedyną osobą władną oceniać wygląd, kondycję wystawową i prezencję suki na wystawie w Łodzi była Pani sędzia - wyniki z wystawy są dostępne kilka postów wstecz.
No nie do końca ;) Każdy ma prawo oceniać zarówno nas jak i nasze psy...Ocena sędziego nie ma tu nic do rzeczy. Jakbym potrafiła to zrobiłabym ankietę anonimową z fotkami - czy te psy mają nadwagę albo wręcz wymienić, które przesadziły z wagą (a właściwie ich właściciele) i zrobić głosowanie na najgrubszego. Jestem gotowa sie założyć, że wtedy więcej osób miałoby podobne zdanie...
Sorry ale czuję się władną ocenić czy pies mi się wydaje za gruby czy nie...Dla mnie ważny jest też aspekt promocji rasy - niektóre "prostokąty" wręcz zniechęcają do rasy i to jest przykre :(
No i jak ktoś mi mówi, że się spasłam albo źle wyglądam to nie pokazuję żeber tylko uważniej się sobie przyglądam :roll:
Obrazek
ODPOWIEDZ