Kiwanie głową

Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Kiwanie głową

Post autor: ania N »

Hmm... to wygląda jakby coś nią telepało :mysl_1:
Trochę przypomina mi nieskoordynowane ruchy noworodka.
A czy to się nasila? :zdziw_4:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Basia
Posty: 443
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 11:23
Gadu-Gadu: 3582961
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiwanie głową

Post autor: Basia »

Mina jak była mała tez tak "kiwała" głową. Niestety nie pamiętam ile wtedy miała tygodni. Z czasem jej przeszło (trwało to ok. 1-2 miesiące). Nie mam nigdzie tego nagrane bo nigdy mi się nie udało. Ale to tak wyglądało jak u małego dziecka, który lezy na brzychu i dźwiga głowę. Czasami miałam wrażenie, że nie ma siły poprostu utrzymać głowy. Może to jest właśnie kwestia jeszcze słabych mięśni?
Jak często Ona tak robi? Bo mina kilka-kilkanaście razy dziennie tak miała, szczególnie po dużej aktywności lub zaraz po przebudzeniu (zanim się jeszcze dobrze nie rozbudziła).
Pozdrawiamy,
Basia i Zuzia
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Kiwanie głową

Post autor: wszoleczek »

Może przed wizytą u weta zapisujcie w jakich sytuacjach kiwa głową. Jaka pora dnia, w jakiej pozycji siedziała, jak ułożoną miała głowę, czy wzrok miała zwrócony przed siebie czy do góry (to może też pochodzić od oczu), czy była po jedzeniu, po spacerze, ile wczesniej spała, dosłownie wszystko. Nigdy nic nie wiadomo co może się przydać, co może przybliżyć weta do diagnozy ;)
Ostatnio zmieniony wtorek 08 cze 2010, 14:02 przez wszoleczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kiwanie głową

Post autor: Aszemi »

Słodka ta Wasza Salwa ale to kiwanie niefajnie wygląda :( oby jej przeszło
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
AsiaB
Posty: 297
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2010, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żary

Re: Kiwanie głową

Post autor: AsiaB »

Salwa ma te ruchy od pierwszych dni pobytu z nami. Na początku też kojarzyło mi się to z ruchami niemowlaka który nie potrafi jeszcze zapanować w pełni nad swoim ciałem. Zdarza jej się to kilka lub kilkanaście razy dziennie, nie potrafię dokładnie sprecyzować. Na pewno robi to tylko w pozycji siedzącej lub stojącej, mam wrażenie że podczas skupienia i oczekiwania na smaczek. Chyba najczęściej w kuchni gdy ja coś robię. Siedzi sobie wtedy z tymi swoimi pięknymi proszącym oczami i patrzy na mnie , a wtedy najczęściej jej ta główka lata.
Obrazek
Awatar użytkownika
AsiaB
Posty: 297
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2010, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żary

Re: Kiwanie głową

Post autor: AsiaB »

Marchewko zobacz filmik i napisz czy Susełek robi tak samo. Dziękuję za wrzucenie filmiku, mi wgrywało się przez dwie godziny i pod koniec dostawałam informacje że się nie powiodło :zly2:
Obrazek
Awatar użytkownika
AsiaB
Posty: 297
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2010, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żary

Re: Kiwanie głową

Post autor: AsiaB »

Przez jakiś czas będę Salwę obserwowała i postaram się dokładnie wyłapać momenty kiwania. Basia pisze,że Mina tez tak robiła więc może jest to takie "szczeniackie zachowanie".Jak jej nie minie to w lipcu mamy szczepienie i zobaczymy co dalej z tym robić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Kiwanie głową

Post autor: Ania W »

Prawdę mówiąc to na filmiku wygląda lepiej niż sobie wyobrażałam i nie wiem czy to faktycznie nie ma podłoża emocjonlanego (bo dla niej to była frustrująca sytuacja), ale tak czy inaczej skonsultowałabym się z wetem neurologiem, bo forumowo to można pewne rzeczy poradzić ale nie dokona się pełnej diagnozy.
Awatar użytkownika
AsiaB
Posty: 297
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2010, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żary

Re: Kiwanie głową

Post autor: AsiaB »

Będę tez masować Salwę, oby jej to przeszło :prosze_1: Zobaczę co poradzi mi weterynarz i gdzie ewentualnie się udać, bo nie mam bladego pojecia
Obrazek
marchewka
Posty: 22
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:48

Re: Kiwanie głową

Post autor: marchewka »

Obejrzałam filmik i Suseł zachowuje się dokładnie tak samo.Tak jak Salwa kiwa głową najczęściej gdy robię coś w kuchni albo na coś czeka, jakby nie wiedział co ma zrobić. Zaczęliśmy go bardziej obserwować i zuważyliśmy, że zdarza się to coraz rzadziej. Mam nadzieję, że to tylko słabe jeszcze mięśnie.
ODPOWIEDZ