Regionalne Konkursy Tropowców i Dzikarzy Wejsuny 10.10.2015r

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Regionalne Konkursy Tropowców i Dzikarzy Wejsuny 10.10.2015r

Post autor: kasiawro »

Brawo Marta i Major - mocno zaciskałam ręce tego dnia za Was ;)!!!
Tego Pana z pod 8 z fotki "ogarze slupienie" znamy i fajnie że się wciągnął z psiaki tak mocno :silacz:
Coś więcej o tych spanielach, ktoś może powiedzieć bo to nie jest pierwsze miejsce gdzie się pojawiają..
Startowały też?
Dziękuję za relację.
Awatar użytkownika
ketrin
Posty: 1985
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 20:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Regionalne Konkursy Tropowców i Dzikarzy Wejsuny 10.10.2015r

Post autor: ketrin »

kasiawro pisze:Brawo Marta i Major - mocno zaciskałam ręce tego dnia za Was ;)!!!
gdybym wiedziała to też bym pozaciskała ale brawa bije do dzisiaj :)
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Regionalne Konkursy Tropowców i Dzikarzy Wejsuny 10.10.2015r

Post autor: Ewka »

ketrin pisze:gdybym wiedziała to też bym pozaciskała ale brawa bije do dzisiaj :)
A co stosujesz na opuchnięte dłonie? ;)

Marta&Major - drużyna marzeń! Gratulacje :brawo_1:
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Regionalne Konkursy Tropowców i Dzikarzy Wejsuny 10.10.2015r

Post autor: Marta A »

Piękne zdjęcia! Bardzo dziękujemy za towarzyszenie nam tego miłego dnia z aparatem, no i towarzyszenie tak w ogóle! :D Bez Ani i Łozy nie byłoby tak miło ;)
Super relaksowy wyjazd, wróciłam obżarta nieprzyzwoicie (ach, te wieczorne biesiady :silacz: ), zadowolona z psa, piękne zakończenie sezonu.

Dzięki wszystkim, którzy nam kibicowali! Staraliśmy się dzielnie bronić honoru ogarów, hihi...
Pewnie, że mogliśmy wypaść lepiej, tak jak pisała Ania, zagroda nie powaliła, ale co zrobić... Pocieszam się, że wiem, że stać go na więcej przy dziczkach z innym temperamentem :)

Posłuszeństwo wypadło dziwacznie, ale dostaliśmy faktycznie maxa, na dodatek nadprogramowo zrobił nam pan sędzia ostrzelanie :strach_2:

Ścieżka cudownie, może też trochę dlatego, że krótsza, może dlatego, że wierzę w umiejętności mojego psa. Musiałam jednak do tego dojrzeć. Aha, i pierwszy raz przed ścieżką zdecydowałam się na pozostawienie Majora luzem w momencie, kiedy idzie się sprawdzić zestrzał. Do tej pory zawsze musiałam przywiązać go do drzewa, bo wyrywał na ścieżkę. Widziałam, że nie jest "rozchodzony" jak zwykle i może się udać - no i się udało :) Dla mnie to super odmiana, pewnie nie na stałe, ale i tak pokazuje, że major uczy się panować nad emocjami (a zmęczenie po zagrodzie trochę w tym pomaga ;) ).

Się rozpisałam...
Dzięki raz jeszcze za wszystkie miłe słowa!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Regionalne Konkursy Tropowców i Dzikarzy Wejsuny 10.10.2015r

Post autor: Ania W »

Cały wyjazd faktycznie fajny i towarzysko (fakt - sami znajomi :)), i kulinarnie (szaleństwo!) i owocnie w wyniki (myślę, że jednak honor ogarzy obroniony ;)).
Konkurs trwał dość długo - rozdanie nagród zaczęło się przed 17. Na szczęście skończyło się zanim solidnie poleciało z nieba.

Spaniele polskie myśliwskie są hodowane ( ile tak można powiedzieć, bo raczej jest to próba stworzenia rasy) w Kadzidłowie przez A.Krzywińskiego. Z tego co wiem trwa to już kilka ładnych lat. Dawno, dawno temu widziałam jakiś program w tv, teraz pojawiły się na Hubertusie w Spale na pokazie w większej liczbie. Na żywo widziałam pierwszy raz. Różne opinie słyszałam o działalności p. Krzywińskiego, ale te zrobiły na mnie dobre wrażenie - dwa 4-5 miesięczne pieski i 3-letnia suka. Bardzo energiczne, kontaktowe, wesołe.W konkursie oczywiście nie brały udziału, bo nie jest to rasa uznana przez ZKwP, ale podobno mają spory potencjał użytkowy. No i tyle mi wiadomo na ich temat.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Regionalne Konkursy Tropowców i Dzikarzy Wejsuny 10.10.2015r

Post autor: kasiawro »

Czyli to wciąż tylko ta jedna osoba się nimi zajmuje.
Też opinie słyszałam różne na temat tej osoby i hodowli.
Pomyślałam, że może startowały na podstawie jakiegoś planu hodowlanego....?
Ta hodowla już trochę działa i zwiększa populację.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Regionalne Konkursy Tropowców i Dzikarzy Wejsuny 10.10.2015r

Post autor: SARABANDA »

Też faktycznie obiło mi się o uszy. Tylko nie wiem czym te spanielki mają się odróżniać od angielskich cockerów - oczywiście tych prawidłowych nie tych " molosowatych ".
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Regionalne Konkursy Tropowców i Dzikarzy Wejsuny 10.10.2015r

Post autor: hania »

Według mnie mają trochę inną budowę i sporo mniej futra. Ale to pewnie do czasu aż trafią na wystawy ;). Mnie się ta rasa bardzo podoba, ale często zastanawiam się na ile uda się zrobić z niej bardziej uznaną rasę przy takiej słabej promocji.
ODPOWIEDZ