Infografika na media

Awatar użytkownika
Ogarmania
Posty: 37
Rejestracja: piątek 25 sty 2019, 23:33

Re: Infografika na media

Post autor: Ogarmania »

https://www.psy.pl/rasa/ogar-polski/, tam też chcieliśmy dać przekierowanie po "więcej informacji".
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Infografika na media

Post autor: Marta A »

Dziękuję, ja mam uwagi, napiszę w wolnej chwili (w sensie do końca tygodnia).
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Infografika na media

Post autor: Marta A »

Po odchorowaniu swego w tym roku, napisze kilka uwag. Nie bierzcie ich tylko do siebie, bardziej odnoszę się do artykułu źródłowego.
Wiadomo, że wszelkie próby streszczenia niosą ze sobą jakieś uogólnienie.
My wiemy, że jest wiele różnych ogarów....

1. Niedrogi w utrzymaniu - wg artykułu - Koszty utrzymania: 80-120 zł. Ciekawe wyliczenia. Zależy, jaka karmą się karmi. Nasz właśnie musiał przejść na wspomagającą stawy i niestety - koszt jest na pewno wyższy niż 120.
Chodzi mi o unikniecie sytuacji, że ktoś będzie zdziwiony, że pies "żre jak dinożarł", a jeszcze na najtańsza karmę ma uczulenie ...
Temat drogi-niedrogi to w przypadku każdego psa, rasowego czy nie, jest indywidualny. Może być super zdrowa rasa, ale jednak pojedynczy osobnik chorowity.

2. Stosunek do innych psów: okazuje im życzliwe zainteresowanie
Zawsze tu się uśmiecham, bo heheh, ileż to już było dyskusji na ten temat... I oczywiście są-są super życzliwe psy i suki, ale to moim zdaniem zbyt daleko idące uogólnienie.

3. Posłuszny, choć niezależny
dla mnie posłuszny i niezależny to wykluczające się pojęcia.
Gdybym miała to zmienić, to napisałabym "czasem posłuszny, a czasem niezależny" :D

4. Na spacerach zdarza mu się oddalać, ale nigdy nie traci kontaktu z właścicielem
Taaa, oczywiście, jeśli ma super hiper zrobione odwołanie/ przywołanie, w tym sprzed uciekającego zająca, to się zgodzę, ale nawet najlepszym zdarzają się wpadki... "Nigdy nie traci..." , jak masz go na lince ;)

5. Nie jest trudny w wychowaniu - pewnie tak, za smakołyka zrobi wszystko, ale przywołanie musi być absolutnie priorytetem w szkoleniu.

Pozwoliłam sobie zabrać głos, bo bardzo chciałabym uniknąć wystawiania pochopnych laurek ogarom, tak aby trafiały do świadomych opiekunów. Mimo, że bardzo kocham naszego domowego gamonia, to świadoma jestem jego ciemnych stron (i nie mam tu na myśli jego idealnego czapraka :D )

Pozdrawiam serdecznie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Infografika na media

Post autor: Ewka »

Marta A pisze: niedziela 10 lut 2019, 15:48Mimo, że bardzo kocham naszego domowego gamonia, to świadoma jestem jego ciemnych stron (i nie mam tu na myśli jego idealnego czapraka :D )
Bo to niełatwa, oj niełatwa, miłość jest... :)
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Infografika na media

Post autor: kasiawro »

Podpisuję się pod tym co Marta A napisała :zgoda: .

O tej Waszej promocji myślałam i jak dla mnie chyba nie ma sensu skupiać się na promocji ogara w tak szerokich kręgach (rodzinny, myśliwski, towarzysz górski, itd.). W tych wszystkich tematach większość hodowli promuje, więc po co Wy też to macie powielać ;)?
Może warto promować rasę w jednym kręgu bardziej niszowym i najbardziej poprawnym - górskim :D . Ten klimat jest Wam bliski :psiako: !!!!
A dlaczego tam myślę?
Popularność ogara jak i populacja wzrasta w bardzo jak dla mnie szybkich teraz tempie, aby nie było za moment tak, że ta rasa jest modna :prosze_1: . Moda żadnej rasie jeszcze nie pomogła niestety, tylko zaszkodziła więc nie idźmy w tym kierunku :nunu: .
Wklepując na www.ogarpolski.info.pl setki danych, patrząc na statystyki, widząc ile w ostatnich latach pojawia się miotów, jak rośnie cena tych psów, jak istotne dla hodowców jest promowanie tylko swoich psów i swojej hodowli to ja już boję się promować ogara :wow_3: :strach_2: .
To tak po krótce co ja myślę ;).
Jak coś to służę swoim zdaniem ;) .
Awatar użytkownika
Ogarmania
Posty: 37
Rejestracja: piątek 25 sty 2019, 23:33

Re: Infografika na media

Post autor: Ogarmania »

Trudno się z Wami nie zgodzi, :) z infografiką się wstrzymaliśmy. Za to nasze artykuły będą się pojawiać na stronie http://www.aktualnewarunki.pl/ która ma dość sporą grupę odbiorców z kręgu górskiego, ale bardziej niż na promocji rasy skupiamy się tam na zachęcaniu do aktywnego spędzania czasu z psami w górach lub w wydarzeniach dogtrekkingowych.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Infografika na media

Post autor: kasiawro »

:brawo_1: :zgoda: :happy3: :silacz:
Nie znałam strony :wstydek: :wstydek:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Infografika na media

Post autor: hania »

Ogarmania pisze: wtorek 12 lut 2019, 21:59 Za to nasze artykuły będą się pojawiać na stronie http://www.aktualnewarunki.pl/ która ma dość sporą grupę odbiorców z kręgu górskiego, ale bardziej niż na promocji rasy skupiamy się tam na zachęcaniu do aktywnego spędzania czasu z psami w górach lub w wydarzeniach dogtrekkingowych.
Super, chętnie poczytam
ODPOWIEDZ