23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Moderator: BACHMATsforanemroda

uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: uncja »

Qzia uwielbiam Twoje poczucie humoru :gleba: :piwko: :gleba:
Kasiu, Aniu - odrobinę luzu. Przecież posiadanie championa nie zobowiązuje do wystawiania go tylko i wyłącznie w klasie championów. Zarówno w otwartej jak i w użytkach, czy championach (taktyka :gleba: ) są piękne psy, które spotkają się na porównaniu. Któryś z nich na pewno wygra :silacz:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: Ania W »

Prawdę mówiąc -myślę, że mało kto jest tak wyluzowany w kwestii wystaw jak ja :cwaniak: Dopiero sugerowanie, żeby wyluzowała sprawia, że się spinam :tia: .Oczywiście, że nie ma obowiązku przenoszenia psa do jakiejkolwiek innej klasy niż otwarta, można w niej trwać do końca kariery wystawowej psa, nawet do weteranów nie trzeba się przenosić. Ale myślę, że wszyscy wiemy o co chodzi ;)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: qzia »

Ania W pisze: niedziela 17 lis 2019, 20:52 A na czym ta taktyka tak właściwie polega ? :mysl_1: jakiś czas temu było, że bezpieczniej jednak w championach ...bo jak się obcokrajowiec nie zna to wybierze championa jako (przynajmniej potencjalnie) dobrego przedstawiciela rasy. :niewka:
Moja głowa nie ogarnia tych taktyk :zly2: ...ja po prostu jechałam na wystawę.
Weźmy np moją taktykę :gleba: Zabieram na wystawę 2 samce. Wiadomo, że jeden w otwartej a drugi w championach. Jeśli nie mają użytka oczywiście. :mrgreen: Albo jedziesz z kumpelą jej samochodem. No nie wypada dać psa do tej samej klasy :mysl_1: Zwłaszcza jeśli jest dużo lepszy. :gleba: Dobry pies obroni się w każdej klasie a słabemu nawet championy nie pomogą :niewka: :niewka: Wiele lat wystawiałam Zbyszka w użytkach mimo, że był championem. Dopiero jak granda wymyślili to musiał powalczyć z championami. :silacz: Zresztą fajniej wygrać BOBa z pośredniej czy z otwartej niż z championów :mysl_1: :mrgreen: Z championów każdy potrafi :gleba: :gleba: :gleba: ;) ;)
Każdy ma jakieś swoje powody. Czasami wystarczy prośba znajomego: mam granda do skończenia a Twój pies jest lepszy. Pomożesz :zgoda: Ja w takich sytuacjach zawsze się zgadzam. Mamy ogary, piękne psy i wszystkim należą się tytuły. Oczywiście to ruletka bo ostatnie słowo i tak zależy do Sędziego.
uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: uncja »

Suki, tu dopiero jest "taktyka" :mrgreen:

Klasa młodzieży 3
2558
2559 FEO z Klanu Posokowców
2560 MALINKA z Nadbużańskich Ścieżek
Klasa pośrednia 3
2561
2562
2563
Klasa otwarta 4
2564 CZELNA z Sarmackiej Tradycji
2565
2566
2567 RESZKA z Gończaków
Klasa użytkowa 1
2568 GAJA Warkuta
Klasa championów 3
2569 DWURURKA PC
2570 NADZIEJA Sfora Nestora
2571 UNCJA
Klasa weteranów 2
2572 GWIAZDA Warkuta
2573 GALA z Południowej Kniei
annvici
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 16 sie 2018, 16:46

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: annvici »

Feo cieczkuje, nie przyjedziemy :cry: Powodzenia dla Wszystkich :silacz:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: kasiawro »

uncja pisze: niedziela 17 lis 2019, 21:42 Kasiu, Aniu - odrobinę luzu.
Uderz w stół, a nożyce się odezwą :jezyk_3:

Qzia Twoją taktykę doskonale znam i jak najbardziej rozumię przy wystawianiu dwóch psów w tym samym wieku :zgoda:. Ty postarałaś się aby jeden był w użytkach drugi w champinach :silacz:. W tym przypadku oba bardzo ładne psy i utytułowane nie fatygują się o klasę użytkową, a stosują swoją taktykę :tia: . Pewnie, że można nikt nikomu nie zabroni, ale czy potem jest frajda chwalić się taką wygraną :mysl_1: ? Większą satysfakcję można mieć i zabawę towarzyską jak wygra ładny champion z ładnym championem :silacz: . Baa nawet lepszą frajdę ma ten przegrany z innym ładnym championem.
Pamiętam bardzo dawne czasy jak agag dzwoniła do mnie, ja do niej aby zgłosić dwie siostrzyczki na jedną wystawę do jednej klasy. Pasia i Jocia biagały bardzo często w jednej klasie i nikomu taktyki nie przychodziły do głowy :piwko: . Każdy się znakomicie bawił i chyba o to w tym chodzi?
Teraz jak na to patrzę to mnie kpina, drwina i obrzydzenie bierze.
Raz ustaliłam klasę zgłoszenia na prośbę innej osoby. Po skończonej rozmowie telefonicznej, sama na siebie byłam zła i zastanawiałam się po co ja się zgodziłam :zly2: ? Już nigdy więcej :mrgreen: . Dla mnie to traci sens dobrej zabawy fair play.
qzia pisze: niedziela 17 lis 2019, 22:54 Dobry pies obroni się w każdej klasie a słabemu nawet championy nie pomogą :niewka: :niewka: [...] Z championów każdy potrafi :gleba: :gleba: :gleba: ;) ;)
Tutaj jakoś moje zwoje nie stykają i nie bardzo rozumię :mysl_1: . Albo champion nie pomaga, albo każdy champion potrafi ? Qzia ;) :mrgreen:
qzia pisze: niedziela 17 lis 2019, 22:54 Zresztą fajniej wygrać BOBa z pośredniej czy z otwartej niż z championów :mysl_1: :mrgreen:
Owszem zgadzam się, tylko jeśli ten pies dopiero walczy o championa, a nie jest od roku (sporo zaniżyłam okres :jezyk: ) championem i wygrywa w otwartej. Jak dla mnie żadna wtedy satysfakcja :jezyk_3: .
qzia pisze: niedziela 17 lis 2019, 22:54 Każdy ma jakieś swoje powody.
Pewnie tak. Od roku głośno to wokół pisałam, mówiłam i rozmawiałam, a bardzo wiele osób prostowało mnie, że Czuwaj wciąż czeka na championat :mrgreen:. Myślałam sobie wtedy, biedak jest :mysl_1: , kolejny po Nino ma takiego ogromnego pecha i czeka tyle na papiery :D :roll: .
Teraz jak już papiery są to wychodzi inny argument - taktyka i mój brak wyluzowania :mrgreen: :D :lol: :gleba: .
Życzę wyluzowania tego co ja mam, tym co takie taktyki praktykują :zgoda: .


Trzymam kciuki za wszystkich i liczę na relację ;).
uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: uncja »

kasiawro pisze: poniedziałek 18 lis 2019, 11:43 Teraz jak już papiery są to wychodzi inny argument - taktyka i mój brak wyluzowania :mrgreen: :D :lol: :gleba: .
Życzę wyluzowania tego co ja mam, tym co takie taktyki praktykują :zgoda: .
nie nadążam :mysl_1: Jaki wpływ ma brak wyluzowania na wybór klasy wystawowej? ;)
Nie sądzę, żeby wystawianie Czuwaja w klasie otwartej było związane z jakąś taktyką, raczej jestem w stanie uwierzyć w beznamiętne "klikanie" w klawiaturę podczas zgłaszania psa na wystawę (dyplom championa trzeba zeskanować, poczekać na przyjęcie przez admina systemu, itp., kupa roboty :D ). Mogę się oczywiście mylić, ale jak dla mnie jest to najoczywistsze wytłumaczenie. Poza tym bez sensu jest wychodzenie z otwartej u zagranicznego sędziego, bo u takich to tylko wygrywają championy :jezyk_3:
kasiawro pisze: poniedziałek 18 lis 2019, 11:43 Teraz jak na to patrzę to mnie kpina, drwina i obrzydzenie bierze.
Dlaczego od razu obrzydzenie? Dopóki w owej "taktyce" nie są wykorzystywane znajomości i dobre stosunki z sędzią :zly1: to najwyżej mogę zareagować na takie praktyki śmiechem.
Aż strach pomyśleć jaka będzie reakcja gdyby kiedyś FUNT czy UNCJA pojawiły się w otwartej :strach_2: ;) :cwaniak:

My jedziemy się tam dobrze bawić :piwko: Relacja oczywiście będzie, dam znać czy taktyka się sprawdziła :) :jezyk_3: :)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: qzia »

Ja myślę, że to jest tak. :mysl_1: Człowiek, który ma dobre/świetne psy i zna ich wartość. Który z niejednego pieca chleb jadł i wiele lat jeździ. Który ma pełną stodołę pucharów. Który się już na wygrywał i na przegrywał. Taki człowiek ma luz. :mrgreen: Może zmienić klasę jak ktoś poprosi. :mrgreen: Może wycofać psa jak potrzeba. :mrgreen: Może sobie odpuścić. Bo wystawa to dla niego zabawa, spotkania i możliwość podziwiania innych psów. :happy3: :happy3: Ale są ludzie, którzy zaczynają. :strach_4: I tacy którzy zarabiają na wystawianiu. I tacy którym brakuje takiego czy siakiego tytułu. Są też ci bardziej ambitni co sobie nabijają punkty do rankingu. Jednym słowem tacy, którzy mają parcie. :mysl_1: I tacy będą stosować takie czy siakie taktyki. :silacz:
Tak patrzę na tą stawkę i ogromnie żałuję, że nie mogę z Kubą przyjechać. Niestety mam szkolenie w pracy.
Awatar użytkownika
djPietrek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 07:35

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: djPietrek »

qzia pisze: poniedziałek 18 lis 2019, 14:46 Ale są ludzie, którzy zaczynają. :strach_4: I tacy którzy zarabiają na wystawianiu. I tacy którym brakuje takiego czy siakiego tytułu. Są też ci bardziej ambitni co sobie nabijają punkty do rankingu. Jednym słowem tacy, którzy mają parcie. :mysl_1: I tacy będą stosować takie czy siakie taktyki.
Dodam od siebie 3 grosze. My (Pola + Szela) zaczynamy i parcia nie mamy. Dla nas to ma być zabawa, rozwój dla dziecka i psa.
I oczywiście spotkanie znajomych i wspólne spędzenie wolnej chwili. :piwko:
Awatar użytkownika
lusia
Posty: 323
Rejestracja: piątek 10 lip 2015, 12:29

Re: 23-24.11.2019 Międzynarodowa Kielce

Post autor: lusia »

Ja powiem tak , wystawianie psów w innej klasie niż champion ( mających taki tytuł) to nie zbrodnia. Moja Madzia notorycznie buła w tej samej stawce na wystawach w klasie champion i ja też parę razy zgłosiłam ją w otwartej . Nie uważam tego za przestępstwo. Dlatego ćwiczyłam i Madzia ma już zrobiony " użytek" . Ale to nie znaczy że obie suki będę wystawiać w tej samej klasie . Też będę zmieniać . Nie sądzę aby fajnie było wystawiać suczki lub pieski z tego samego miotu w jednej klasie . To trochę taka "bratobójcza" walka . Lepiej jak są w innych klasach .Takie jest moje zdanie . A taktyka wystawiania to bardziej jest ohydna w relacjach handler - sędzia , już się z takimi przypadkami spotkałam. Teraz jeżdżę na wystawy aby młodzież pobiegała po ringu z moimi suczkami - jeśli to im sprawia radość wyniki nie maja znaczenia.
ODPOWIEDZ