Witamy serdecznie

Awatar użytkownika
Ievan
Posty: 18
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 18:24

Re: Witamy serdecznie

Post autor: Ievan »

wszoleczek pisze:Ja kupiłam linkę 15m w bricomarche, na rysunku były konie
Dobre są też końskie uwiązy jako smycze (najlepsze te z pętlą), mają znakomite karabińczyki :) Kiedyś używałam też lonży jako linki, może do tego wrócę :)
wszoleczek pisze:Nero ma tyle siły, że dzisiał podczas zapoznawania się z suczką zerwał skórzaną smycz
Hmm, to ja chyba siły Marcela nie doceniałam - też poszarpał na początku smycz + moje dwukrotnie zwichnięte kostki :zly1: Ma chłopak siłę jak na 40cm w kłębie :mrgreen:
wszoleczek pisze:W lesie skracam linkę do ok 5m, żeby się nie plątał
I nie wyślizguje Ci się? Ja jeśli ograniczam mu długość zmieniam na długą smycz z grubą rączką,bo inaczej, jeśli szarpnie może mi się wysmyknąć :zly1:
Ievan i Marcel
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Witamy serdecznie

Post autor: wszoleczek »

Ievan pisze: I nie wyślizguje Ci się?
Mam niespecjalnie stworzony supełek ;) W lesie nie spotykamy innych psów, więc aż tak nie ciągnie :uff:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ievan
Posty: 18
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 18:24

Re: Witamy serdecznie

Post autor: Ievan »

O supełku jakoś nie pomyślałam :mysl_1:
Ale poszukam tej lonży, właściwie całkiem nieźle się sprawowała, dlaczego o tym zapomniałam? :)
Pozdrawiamy!
Ievan i Marcel
Awatar użytkownika
Ievan
Posty: 18
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 18:24

Re: Witamy serdecznie

Post autor: Ievan »

Mam jeszcze kilka pytań już czysto "ogarzych", wiem, że to nie ten wątek, ale zanim nie obczytam się na forum, nie chcę otwierać oddzielnego, żeby nie dublować pytań :)

A więc:
1. Na ile ogary narażone są na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych?
2. Czy ogar dogada się ze świnką morską i królikiem (miniaturką) [czytałam gdzieś na forum, że któreś z Was ma też hodowlę świnek morskich - pozdrowienia od peruwiańczyka Ignacego :) ]
3. I jak to właściwie jest z tym zapachem? Chodzi o taki "psi" zapach, czy ten ogarzy jakoś specjalnie się wyróżnia? Jak dla mnie, to taki szczęśliwy, zrelaksowany, śpiący pies nawet pachnie - jakby zołowo i ziemiście, taki zapach psiego zadowolenia :D
Póki co to tyle :)
Ievan i Marcel
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Witamy serdecznie

Post autor: wszoleczek »

To na razie ja odpowiem, ale ogarowcem z prawdziwego zdarzenia jestem od 2 m-cy (nawet niecałe 2 m-ce Nero jest u nas :cwaniak: )

1. Z tego co mi wiadomo, to ogarom obce są dysplazje
2. Mój by od razu upolował, ale jeśli od samego początku będzie wśród innych zwierząt, to nie powinno być problemu (tutaj jest ciekawe zdjęcie http://ogarkowo.pl/viewtopic.php?f=5&t= ... 514#p30514
3. Nero jest na dworze, więc zapach ma bardzo intensywny ;) Ale to jest cecha bardzo indywidualna. Więcej tutaj http://ogarkowo.pl/viewtopic.php?f=7&t= ... a&start=40
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ievan
Posty: 18
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 18:24

Re: Witamy serdecznie

Post autor: Ievan »

Dziekuje wszoleczek za odpowiedzi :)
wszoleczek pisze:Z tego co mi wiadomo, to ogarom obce są dysplazje
To wspaniale, bo ostatnio jakoś często trafiam na teksty o dysplazji, ostrzeżenia przed dysplazją i awantury o utajenie dysplazji.. Fantastycznie, że ogary nie mają takiego problemu :mrgreen:
wszoleczek pisze:Mój by od razu upolował, ale jeśli od samego początku będzie wśród innych zwierząt, to nie powinno być problemu (tutaj jest ciekawe zdjęcie
Pytałam, bo zawsze towarzyszy mi jeszcze jakiś gryzoń, Marcel raczej maluchy akceptuje, ale królika traktuje jak szczeniaka - liże i zachęca do zabawy :happy3:
wszoleczek pisze:Nero jest na dworze, więc zapach ma bardzo intensywny Ale to jest cecha bardzo indywidualna. Więcej tutaj http://ogarkowo.pl/viewtopic.php?f=7&t= ... a&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
Właśnie w tym wątku nie mogłam się doczytać, jak to właściwie z tym zapachem jest, bo, że każdy pies ma swój zapach to wiadomo, ale czy ten ogarzy jest jakoś szczególnie "trudny" ?
Ievan i Marcel
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Witamy serdecznie

Post autor: Ola i Dunaj »

Ievan pisze: Właśnie w tym wątku nie mogłam się doczytać, jak to właściwie z tym zapachem jest, bo, że każdy pies ma swój zapach to wiadomo, ale czy ten ogarzy jest jakoś szczególnie "trudny" ?
Cześć :zgoda:
Można się przyzwyczaić, a nawet polubić ;)
Pozdrawiamy - Ola z Dunajem :)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Witamy serdecznie

Post autor: irie »

Witaj. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ