Ogar w budzie?

nowmac
Posty: 66
Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 10:44

Ogar w budzie?

Post autor: nowmac »

Witam,
miałby do Was już upieczonych właścicieli ogarów pytanie, u jak wielu z Was ogar mieszka w budzie?

Wiele czytałem, że jest to pies wyjątkowo rodzinny i kontaktu z człowiekiem łaknie jak słońca. Takiego psa poszukuje, ale myślałem, żeby był on psem domowo-podwórkowym. W ciągu dnia mógłby latać po działce, gdy jesteśmy w pracy, popołudniu w domu lub na spacerach, a noce różnie, raz w doku, raz w budzie.

Czy taki tryb życia będzie odpowiadał charakterowi ogara, w żadnym razie nie chcę unieszczęśliwić psa narzucając mu tryb życia dla niego uciążliwy. Nie będę ukrywał, że jestem pod wielkim urokiem tej rasy, ale nic na siłę. Szukam dużego psa rodzinnego i stróżującego...
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8082
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Ogar w budzie?

Post autor: BasiaM »

Ogar chętnie przebywa w domu a jeszcze chętniej na ogrodzie czy podwórzu :zgoda:
Może być kojec czy buda ale nie na łańcuchu :nunu:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogar w budzie?

Post autor: weszynoska »

Nasze Ogary śpią i w domu i w kojcu, latem na tarasie, nawet do domu nie wchodzą, bo i po co. Stałą rezydentką domową jest Diuna, ale i ona ląduje w kojcu jak wyjeżdżamy do miasta.
Takiego będziecie miec Ogara jakiego sobie wychowacie :silacz:
Nie polecałabym natomiast zostawiania psa samego na całym ogrodzie, w czasie waszej nieobecności.

Otworzyć bramkę potrafi każdy, choćby na złość, a i płoty nie są żadną przeszkodą dla silnego i dość dużego psa....

Kontakt z człowiekiem konieczny, pozostawiony sam sobie Ogar dostaje depresji, chyba, że jest ich więcej wtedy tworzą sobie stado zastępcze.
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Ogar w budzie?

Post autor: REDAIK »

U nas wybór: nocka w domu lub na podwórku. Podczas naszej nieobecności na podwórku w budzie.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Ogar w budzie?

Post autor: Ola i Dunaj »

U nas w dzień dom, w nocy buda. I muszę powiedzieć, że Dunaj znacznie lepiej znosi nocleg w budzie na podwórku, niż w zamkniętym kojcu :zdziw_4:
Szczerze mówiąc wolałabym, żeby nocował w domu, niestety dom bywa za mały dla dwóch psich samców w podobnym wieku :niewka:
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
ODPOWIEDZ