Podjadanie odpadków na spacerze

Awatar użytkownika
Hajduk
Posty: 40
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 10:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: Hajduk »

Pomimo tego, że mieszkamy w mieście mamy wkoło domu sporo bezpiecznego, wolnego od ruchu samochodów, miejsca na spacery. Oczywiście korzystamy z tego codziennie i wszystko byłoby cacy gdyby nie porozrzucane wszędzie odpadki. Ilości resztek jedzenia wrzuconych w krzaki czy leżących pod oknami bloków są zdumiewające. Oczywiście najczęściej są to wiktuały na zaawansowanych etapach rozkładu. Żrą to miejskie brudasy - gołębie, koty dachowce (szczurów w Łodzi na szczęście się nie widuje) i... Hajduk :(

Ponieważ dużo puszczam go swobodnie nie mam możliwości w pełni kontrolować co znalazł i co z tym zrobi. Żeby zeżreć jakieś świństwo on potrzebuje kilku sekund i nie ma czasu na reakcję. Ponieważ spacery codziennie zabierają nam 1,5 - 2h z czego 3/4 pies biega luzem to ma możliwości naprawdę się nawcinać i doszło do tego, że zaczął kręcić nosem na suchą karmę (to znaczy ja sobie tak skojarzyłem, że woli najeść się tym co znajdzie). Na szczęście oprócz lekkich rozwolnień nie było dotychczas większych konsekwencji takiej diety.

W końcu nie wytrzymałem. Pies jest psem, ma swoje prawa ale tak nie może być i kupiłem mu ...kaganiec. Teraz chodzimy: na smyczy bez kagańca, tam gdzie bezpiecznie i czysto: bez smyczy bez kagańca a tam gdzie bezpiecznie ale brudno: bez smyczy ale w kagańcu. Teraz jest OK - jelita działają bez zarzutu a sucha karma wróciła do łask. 8-)

Nie muszę dodawać, że Hajduk woli chodzić bez kagańca. Jest dla niego jakaś szansa?
Awatar użytkownika
Gusia
Posty: 53
Rejestracja: sobota 08 lis 2008, 12:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: Gusia »

Takie przekąski z dworu to dla wielu psów prawdziwe rarytasy. Hańcza też uwielbia zbierać wszelkie świństwa z ulicy i niestety, tak samo jak u Hajduka czeka ją kaganiec. Moja poprzednia psinka też z tego powodu musiała go nosić. Chyba poza wyszkoleniem psa, żeby oddawał nam/zostawiał znalezioną rzecz, to nic nie skutkuje. Myślałam, że podawanie żwaczy, śmierdzących serków itp. coś pomoże, ale niestety nic to nie dało.
Awatar użytkownika
Hajduk
Posty: 40
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 10:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: Hajduk »

Gusia pisze:... Chyba poza wyszkoleniem psa, żeby oddawał nam/zostawiał znalezioną rzecz, to nic nie skutkuje...
właśnie w tym problem, że nie mam szansy prosić go o oddanie czy wyplucie bo zanim otworzę usta to on już się oblizuje :jezyk:
Awatar użytkownika
jut
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 13:17
Gadu-Gadu: 0

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: jut »

Ja miaam tak samo...tzn nie ja tylko Tańcza zjadała co popadnie od maleńkości. Próbowalismy ją uczyć na hasło "zostaw" wyrzucania tego co ma w pysku a w zamian dostawala od nas nagrodę. Nawet to działało przez jakiś czas. Oczywiście spacery polegały na tym, że stale trzeba było ją obserować żeby zdążyć zawołać zostaw, po czym przywołać psa i dać nagrodę.... i fajnie było. Niestety szczwana sucz zrozumiała cały system po swojemu i zaczęła znośić do naszych nóg wszelkie świństwo podwórkowe w oczekiwańiu na nagrodę. I juz po paru spacerach wszystkie wyjścia polegały na szukaniu śmieci i przynoszeniu ich nam... :zly2: no i musieliśmy zaprzestać szkolenia w zostawianiu śmieci. I teraz to też nam chyba tylko kaganiec pozostał... :cry:
"......trochę człowieka i technika się gubi......"
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: MartaK »

jut pisze:zaczęła znośić do naszych nóg wszelkie świństwo podwórkowe w oczekiwańiu na nagrodę. I juz po paru spacerach wszystkie wyjścia polegały na szukaniu śmieci i przynoszeniu ich nam...
a co w tym złego? ja bym chciała, aby mój pies znosił mi te śmieci, które znajdzie a nie je zjadał.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: weszynoska »

jut
sory...usmiałam się :gleba:

ja mam tak....jak biorę psy w cywilizację (czyt. do miasta) to chodzą na smyczy, nie ma mowy o jakimkolwiek zjadaniu odpadków , czy bezsensownym bieganiu pod blokami....

jesli mam byc w mieście dłużej...to szukam takiego miejsca, żeby mógł pobiegać luzem bez wpadek....

jesli takiego miejsca nie mam..to cóż cierpimy

u nas na wsi....biegają po ogrodzonym terenie, a w lesie .....nie mają czasu na szukanie śmieci....

swoją drogą....mieszkałam 12 lat w mieście z psami (3) w bloku, mając po drodze trójkę dzieci....i kilka miotów szczeniąt (spaniele,bassety) jakoś nie było problemu w zjadaniu....czasami się któraś jędza wytarzała....
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
jut
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 13:17
Gadu-Gadu: 0

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: jut »

Aktynowiec pisze:
jut pisze:zaczęła znośić do naszych nóg wszelkie świństwo podwórkowe w oczekiwańiu na nagrodę. I juz po paru spacerach wszystkie wyjścia polegały na szukaniu śmieci i przynoszeniu ich nam...
a co w tym złego? ja bym chciała, aby mój pies znosił mi te śmieci, które znajdzie a nie je zjadał.
To w tym złe, że cały spacer poświęcała szukaniu śmieci, miast na przykład siusiać czy kupkać i tym podobne historyje wykonywać... :psiako:
"......trochę człowieka i technika się gubi......"
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: MartaK »

no to Aktyn kiedyś podobnie. nic nie robił tylko szukał śmieci i je zjadał :P teraz w miejscu pełnym śmieci bez smyczy może być najwyżej w kagańcu. a i tak staram się jak najcześciej jeździć w miejsca, gdzie prawie nie ma śmieci - i to jest w sumie najlepszy sposób :P
bea100

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: bea100 »

weszynoska pisze: swoją drogą....mieszkałam 12 lat w mieście z psami (3) w bloku, mając po drodze trójkę dzieci....i kilka miotów szczeniąt (spaniele,bassety) jakoś nie było problemu w zjadaniu....czasami się któraś jędza wytarzała....
Bo kiedyś było z tym o niebo lepiej. Coś tam się zadażało od czasu do czasu. A teraz? Normalnie delikatesy co krok :zly3: Nie wiem dlaczego (to z dobrobytu?), zupełnie nie rozumiem mody takiego wyrzucania jedzenia (z okien?) w blokowiskach na trawniki.

Jut- nagradzaj ale to stopniuj. Za śmieci poklepuj a tylko jak wymieniasz się za "delikatesik" nagradzaj sowicie czymś pysznym. Zawsze też trzeba psa bardzo pochwalić i się ucieszyć ( cieszenie się też należy stopniować). Dobrze też obejrzeć i jeśli to coś nie zaszkodzi ( np suchy chleb itd)- warto psu zwrócić by sobie poucztował. Sucz będzie widziała różnicę i zajarzy szybciej niż się spodziewasz.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: miszakai »

Z Cygaro problem zaczął się dopiero teraz. Do tej pory musiała to być kość, teraz łapie w locie liście, papierki, chleb no i ...kupy :placzek:
Wczoraj zaczął węszyć jakby co najmniej poczuł zwierza a to dlatego, że 15 m dalej była...kupa! Na hasło zostawia i przychodzi po smakołyk ale widać, że potrzeba jest wielka i zazwyczaj nie zauważę przed pierwszym połykiem, który sprawia, że nie pachnie mu ładnie z pyska :zdziw_5: . Chyba trzeba dawać znowu żwacze, które ze względu na smród padliny odstawiłam:(
A chleb?...Niby mógłby ale u nas jak leży to z półtora bochenka więc niezły popas...
Obrazek
ODPOWIEDZ