Podjadanie odpadków na spacerze

diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: diamantina »

nulka pisze:"ukradkiem ich nie zjadała" :gleba: "poza jednym przypadkiem" :zgoda: jesteś pewna? :gleba: kochane ogarki :marzyc_2:
jestem pewna, bo nie oddalała się nigdy ode mnie tak, żebym ją z oczu straciła, dużo dobrych rzeczy nauczyła się od bouvierki, m.in. posłuszeństwa :)
No i nigdy nie zjadła qpy, poza tym jednym przypadkiem, bo bym to czuła :lol:

A ten jeden przypadek, to było jak sobie doszliśmy do stacji kolejki "Maltanki", to za budką z biletami "coś" znalazła i zdżarła, dostała duży "opr", zresztą i tak wiedziała, że źle zrobiła :]
Potem już tamtędy nie chodziłam, w międzyczasie zlikwidowali tą budkę. Po pół roku poszłam tamtędy i ta cwana bestia poleciała prosto w tamto miejsce sprawdzić, czy może są jakieś resztki :lol:
Po takim czasie pamiętała to miejsce :gleba:
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: wladekbud »

diamantina pisze:Po pół roku poszłam tamtędy i ta cwana bestia poleciała prosto w tamto miejsce sprawdzić, czy może są jakieś resztki :lol:
Po takim czasie pamiętała to miejsce :gleba:
Jak u ludzi. Dobrych lokali się nie zapomina i chętnie do nich wraca :gleba:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: nulka »

A widzisz :happy3: bo ty nie dałaś jej okazji :placzek:
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: KasiaR »

Ułan od pewnego czasu z daleka wyczuwa ludzkie lub zwierzęce odchody, albo jakieś inne śmierdzidła, spacery zamiast przyjemnością stały się dla mnie męczące :placzek: , stale uważam czy gdzieś go nie poniesie,szczególnie na Wisłą, albo zjada suche krowie albo się w nich próbuje tarzać, moje ostre opr traktuje z małym poważaniem :gluchy: , nawet za nagródkę nie odda żadnego śmiercidła, najgorsze są te ludzkie, rzadko ale jednak się zdarza szczególnie w parku, a sprytu w tym wszystkim to ma tyle, że chocho :fiufiu:
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: BasiaM »

Uchaty czasami chapnie gówniane kulki :zly3: to chyba zajęcze kulki są :mysl_1:
Dostaje wtedy opr :zly3: spuszcza głowę i idzie potulnie dalej :psiako:
Ja mam oczy dookoła głowy na spacerach, pilnuję szczyla a na słowo "zostaw" często na szczęście reaguje :uff:
Czasami zdarza mu się capnąć jakąś kość więc wyjmuję mu ją z pyska i daję ciastko.
Chyba zaczynają mu się podobać takie zamiany bo już nie protestuje jak kiedyś ;)
Chętnie też się tarza, póki co upodobał sobie ślimaki a raczej pozostałości po nich :D
więc tym się nie przejmuje...a nich ma chłopak trochę ślimaczej przyjemności :jezyk_3:
Codziennie daję mu żwacza, choćby małego...te śmierdzielki pomagają i Uchatek nie tyka wszystkiego na spacerach :uff:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: wladekbud »

BasiaM pisze:Codziennie daję mu żwacza, choćby małego...te śmierdzielki pomagają i Uchatek nie tyka wszystkiego na spacerach :uff:
Pomagają? To dobrze.
Burza żwacza wciągnie, a jak pan nie widzi to kupichą zagryzie :zly2:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
ESOX
Posty: 291
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 22:18
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: ESOX »

wladekbud pisze:
BasiaM pisze:Codziennie daję mu żwacza, choćby małego...te śmierdzielki pomagają i Uchatek nie tyka wszystkiego na spacerach :uff:
Pomagają? To dobrze.
Burza żwacza wciągnie, a jak pan nie widzi to kupichą zagryzie :zly2:
hehehe no to tak jak u nas.

Dunaj przez jakiś czas nie tykał tych ,,przysmaków". Przeszło nagle zupełnie jak nagle się pojawiło. Ale od kilku dniu powrócił nasz problem, wciąga z podwojoną siłą :-(, nie przebiera jaki kiedyś, stara się tylko bym nie widział.

Mamy z tym problem, bo z jednej strony to dla psiaka smakołyk, uzupełnia florę jelitową (czy jak to się tam zwie)...jest mu potrzebna (lub czegoś brakuje). Czy nie ma skutecznego sposobu na uzupełnienie jadłosisu tak by mu tego nie brakowało? Co wy podajecie?
jogurt naturalny, żwacze...jakoś nie działają:-( (choć może trochę trzeba tym karmić).

Poważny problem, w sumie jest mu potrzebny ten ,,smakołyk" (czegoś organizm potrzebuje) ale nam ten smród i widok......wolę nie myśleć.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: BasiaM »

ESOX pisze:Czy nie ma skutecznego sposobu na uzupełnienie jadłosisu tak by mu tego nie brakowało? Co wy podajecie?
jogurt naturalny, żwacze...jakoś nie działają:-( (choć może trochę trzeba tym karmić).

Poważny problem, w sumie jest mu potrzebny ten ,,smakołyk" (czegoś organizm potrzebuje) ale nam ten smród i widok......wolę nie myśleć.
Żwacze owszem capią ale bez przesady ;) wolę już przetrzymać te 10min dziennie i przewietrzyć mieszkanie niż przytulać się do capiącego kupskiem psa :zly1:
Ktoś mi mówił, że są na rynku żwacze dla alergików, które podobno śmierdzą mniej intensywnie.
Jak nie chcecie kupować jednak tych nieszczęsnych żwaczy to podajcie Dunajowi Rumen Tabs jest to mieszanka witaminowa uzupełniająca z treścią żwacza dla psów.
Puszka 100tabletek kosztuje ok. 8zł ; podaje się od 4 do 6 tabletek dziennie ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: Aszemi »

RUMEN TABS
karma uzupełniająca ze żwaczem dla psów

Składniki:
Żwacz, drożdże piwne, witamina C - 0,1g/1kg, z przeciwutleniaczem E 320, E321.
niezłe niezłe :gleba:

a tu najtaniej chyba ;)
http://www.allegro.pl/item756713426_mik ... _psow.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Podjadanie odpadków na spacerze

Post autor: wladekbud »

Z tym Rumen Tabs chyba też spróbujemy. Do tego może temu niejadkowi apetyt wzrośnie.

No, to od wczoraj (od środy, bo piszę dzisiaj w czwartek, dopisując się do wczorajszego postu :zdziw_5: ) Burza dostaje Rumen, zobaczymy jakie będą efekty :prosze_1:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
ODPOWIEDZ