Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: ZbyszekC »

Jednym z psów z uprawnieniami reproduktora które w Sopocie otrzymały oc. bdb był mój pies. I informację o tym publicznie podałem ja. Wstawiając wyniki z wystawy. :psiako:
Nigdy nie kwestionowałem tego werdyktu sędziego.
Ale nie uwierzę, że doświadczony sędzia który pomagał wybrać skojarzenie nakazał się spieszyć bo za pół roku pies będzie już nic nie wart. :gleba:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: BasiaM »

ZbyszekC pisze:Ale nie uwierzę, że doświadczony sędzia który pomagał wybrać skojarzenie nakazał się spieszyć bo za pół roku pies będzie już nic nie wart. :gleba:
Zbyszku nigdy nie wiadomo :nunu: :D Choć z drugiej strony ... jeśli w takich działaniach ( krycie małolatem bez uprawnień ) pomagają sędziowie kynologiczni to ja nie mam pytań :foch_1:
Obrazek

Obrazek
aneta

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: aneta »

Najlepszym Juniorem klubu EGAR NIE ZOSTAŁ :zdziw_5: , ten tytuł otrzymała INNA OSTOJA, proszę o sprostowanie
Ostatnio zmieniony środa 04 kwie 2012, 09:47 przez aneta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: ZbyszekC »

aneta pisze:A nie przyszło wam do głowy, że ten sędzia za pół roku, to sam użyje tego psa do skojarzenia jak wszystko pójdzie OK.
Podkreslenie moje. Przyznam, że nie rozumię tego sformułowania. :niewka:

Ale jeżeli do tego czasu Egar uzyska wymagane uprawnienia a z drugiej strony suka też będzie je miała to może bez entuzjazmu ale przyjmę ten fakt do wiadomości.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: Aszemi »

aneta pisze:A nie przyszło wam do głowy, że ten sędzia za pół roku, to sam użyje tego psa do skojarzenia jak wszystko pójdzie OK.
A co to za insynuacja że akurat ten sędzia ma sukę ogara :strach_2:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: BasiaM »

ZbyszekC pisze:
aneta pisze:A nie przyszło wam do głowy, że ten sędzia za pół roku, to sam użyje tego psa do skojarzenia jak wszystko pójdzie OK.
Podkreslenie moje. Przyznam, że nie rozumię tego sformułowania. :niewka:
Też nie rozumiem :niewka: Znaczy się ... tyle co przyszło mi do głowy to to, że Ariane ma być suką doświadczalną w tym wypadku ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: hania »

Aszemi pisze:
aneta pisze:A nie przyszło wam do głowy, że ten sędzia za pół roku, to sam użyje tego psa do skojarzenia jak wszystko pójdzie OK.
A co to za insynuacja że akurat ten sędzia ma sukę ogara :strach_2:
A jaki sędzia byłby w stanie przeprowadzić analizę rodowodu u psów u których nie przeprowadza się żadnych wiarygodnych badań pod kątem chorób genetycznych? Tylko taki, który "siedzi" w rasie.
I ja się nie dziwię takiemu podejrzeniu, bo takie przypadki bywają.

Muszę przyznać, że naiwnie myślałam, że krycie warunkowe jest dla specjalnych przypadków - np pies jest za młody, ale to będzie ostatnie krycie suki, pies wypożyczony z zagranicy i zaraz tam wraca, w ostateczności wpadka. A tu okazuje się że to zależy tylko od oddziału.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: miszakai »

Różnie to bywa... Ja wystaw szczerze?...nie lubię za bardzo...Nie jeżdżę często ale takie są regulaminy i 3 oceny dosk. w przypadku psów po ukończeniu 15 mies. życia należy "zaliczyć". Przepraszam ale jak czytam o tytułach Najlepsze Szczenię to trąci to pedofilią :) Pies się może baardzo zmienić, baardzo rozchorować albo zacząć mieć odpały po uruchomieniu hormonów...
Nie bez przyczyny oceny brane pod uwagę to oceny PO ukończeniu tych 15 miesięcy. To naprawdę niedużo czasu. Ogarów nie trzeba specjalnie na wystawę szykować, więc nie przesadzajmy, że to taki problem jest...Jak ja tam zalazłam parę razy to każdy może ;)
Mamy sporo miotów. Liczę się z tym, że kryjąc sukę mniej wystawianą, mniej oglądaną będzie mniejsze zainteresowanie szczeniakami i analogicznie Wy musicie liczyć się z tym, że przy innych miotach, tych naprawdę regulaminowo legalnych będziecie oceniani i komentowani, nie zawsze pozytywnie.
To był Wasz wybór, żeby kryć już tu i teraz...
Obrazek
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: EiMI »

samograj pisze:gwoli wyjaśnienia:

Egar uczestniczył w sumie w 21 wystawach. Jest Zw. Mł. Klubu i najlepszym juniorem wystawy klubowej. A na międzynarodowej wystawie w Sopocie zdobył tytuł Zwycięzcy Rasy mimo, iż było tam wystawianych 6-ciu reproduktorów (z informacji jakie uzyskaliśmy - dwa z nich uzyskały ocenę BDB, jeden - NDO). Z kolei w rankingu najlepszych szczeniąt Opolszczyzny uplasował się na IV miejscu, Najlepszy junior - IV lokata oraz Najlepszy z ras Polskich - III miejsce.
W marcu i kwietniu został zgłoszony na trzy kolejne wystawy. Ponadto p. Krzysztof (własciciel Egara) przywiązuje ogromną wagę do użytkowości rasy. W związku z tym Egar uczestniczył w konkursach psów myśliwskich, również z sukcesami.

Proszę nie sądzić, że wybór nie był przemyślany, nie był na zasadzie:
weszynoska pisze:para zgadała się na zasadzie..no to jak?? zrobimy sobie szczenięta??? Papiery się załatwi
Wszystko konsultowane było z sędzią kynologicznym, którego, jako niedoświadczeni, poprosiliśmy o pomoc w wyborze odpowiedniego partnera dla naszej suni. Rodowód był dokładnie sprawdzony m.in pod kątem występowania ewentualnych chorób genetycznych. Natomiast pisemna zgoda na krycie została wydana przed kryciem.

Dziękujemy wszystkim, którzy cieszą się razem z nami:)

Pozdrawiamy
Miałam się nie odzywać, bo w sumie nic mi do tego i niewiele mnie to obchodzi...
Nie jestem hodowcą nie zależy mi na testowaniu suk/psów - jakie będą dawać potomstwo, nie mam nic wspólnego z układami w zawiązku, nie znam żadnego sędziego... Nie cierpię na spiskową teorię dziejów, nie mam żadnego interesu w tym, żeby czyjąś stronę trzymać, a kogoś krytykować i generalnie cieszę się, jak rodzą się zdrowe szczeniaki i znajdują fajne domy, i chwalę, podziwiam i gratuluję - bo tak jest sympatycznie.
To tyle tytułem wstępu...

1. Egar był ślicznym szczeniakiem - kiedy go widziałam - i to nie podlega dyskusji. Mnie też się podobał. Ale nie rozumiem co ma piernik do wiatraka. Trofea i laury zdobyte w wieku szczenięcym mogą być najwyżej ozdobą na kominku. O niczym jeszcze nie świadczą i niczemu nie służą... a już na pewno nie zdobyciu uprawnień hodowlanych.

2. Krycie warunkowe powinno być uzasadnione. W tym przypadku uzasadnienia nie widzę.
Egar sądząc po wpisie jest okazem zdrowia i nie grozi mu niedoczekanie następnej cieczki, a ten miot nie jest dla niego ostatnią szansą przekazania bezcennych genów przyszłym pokoleniom.
I być może jest to wyjątkowo korzystne skojarzenie - i to zgodnie z literą prawa (przepisów związku) - ale na pewno jest nadużyciem i to każdej ze stron - również osób, które wydały pozwolenie na takie krycie.

Dominiko, z tego co Pani napisała wynika, że Egar jest najczęściej wystawianym psem w kraju. Skoro urodził się 25 października, to do właściciela trafił tak ok. 25 grudnia. Czyli jego kariera wystawowa (biorąc pod uwagę wyprzedzenie, z jakim zgłasza się psa do udziału) zaczęła się nie wcześniej niż w lutym/marcu 2011 roku czyli ok. roku temu (może nawet niespełna) - co oznacza, że brał udział w dwóch wystawach miesięcznie :mysl_1: Być może...
Wygrywał, zdobywał najwyższe oceny i lokaty - SUPER!!! Gratuluję szczerze i z całego serca.
Krył w wieku 15 miesięcy - a więc bezwzględnie bez uprawnień...Czy zapytała Pani ile (w związku z tym wystawowym sprintem) Egar zdobył ocen zaliczanych do zdobycia uprawnień? Może jemu tylko jednej brakuje i zdobędzie ją na pewno na najbliższej wystawie...
No ale zaraz.... jeśli dobrze liczę, to od momentu krycia do tej chwili minęły już dwa tygodnie, a od momentu uzyskania warunku na pewno więcej... więc Egar powinien być w międzyczasie na co najmniej jednej wystawie, jak nie dwóch... A to potencjalnie dwie doskonałe oceny... Może Egar czeka już tylko na wpis do rodowodu, a forumowicze sobie tu strzępią języki?

Myślę, że to nie pierwszy i nie ostatni na tym forum (i nie tylko) błąd młodego niedoświadczonego hodowcy. Trzeba połknąć tę żabę. Nie myli się ten, kto nic nie robi...
Jako niedoświadczonej hodowczyni, której być może źle (może nawet nie źle, tylko za wcześnie ;) ) doradzono, zbierze się Pani trochę - mniej lub więcej - opinii, ale proszę pamiętać, że nie jest to personalny atak na Panią i Pani szczeniaki, tylko bunt przeciwko niewłaściwym praktykom i łamaniu przepisów w białych rękawiczkach.

Pozdrawiam i życzę dużo radości ze ślicznych, zdrowych maluchów.
Elwira
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Miot Samograj FCI (Ariane Nevdek, Egar Z Beskidzkich Wysp)

Post autor: ZbyszekC »

EiMI, trudno mi jest uwierzyć w ten brak wiedzy i doświadczenia hodowców Samograj skoro niedawno na na allegro nabyłaś książkę założycialki hodowli.
Jedną z nielicznych publikacji na temat ogarów.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
ODPOWIEDZ