MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: SARABANDA »

Pekaesy są we wzorcu tak samo jak czaprak zachodzący na potylicę, my tez spotkałyśmy się kiedyś na wystawie z zarzutem że to błąd ale wszystko sprawdzone i przedyskutowane, sędzina się nie zna.
Zdjęcia fajne, psy super , mnie też brakuje podpisów, aż taka zorientowana po kolorze nogawek i kroju preferowanych przez właścicieli butów nie jestem.
Z tego co piszecie wynika że przepis o agresji w trakcie wystawy pozostaje martwy.
My się akurat z agresją skierowaną na nas w trakcie wystawy nie spotkałyśmy, z sukami jest nieco lepiej ale nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy suka nie chciałaby współpracować zdenerwowana atakiem, czy wręcz by nabawiła się niechęci do wystawiania. Sama wystawa jest dla psa dostatecznym stresem , nie trzeba go pogłębiać atakiem ze strony współwystawców.
Ja byłam w tej sytuacji na konkursie i widziałam jak niekorzystnie wpłynęło to na dalszy jego przebieg.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: weszynoska »

Jak to jest z tym nowym przepisem?? Agresja do ludzi czy do innych psów???
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: panbazyl »

nas łatwo poznać - buty w błocie, ewentualnie słoma wychodzi - bo ze stajni wyszliśmy.


tak, ale zapis o "nieagresji na ringu" jest martwy.... może czas i pora skończyć z tą agresja ringową. W innych rasach to własciciele sa agresywni do siebie :gleba: . U ogarów ciut inaczej :jezyk_3:
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: Ania W »

SARABANDA pisze:Pekaesy są we wzorcu tak samo jak czaprak zachodzący na potylicę, my tez spotkałyśmy się kiedyś na wystawie z zarzutem że to błąd ale wszystko sprawdzone i przedyskutowane, sędzina się nie zna.
cytując co by nie było wątpliwości : Głowa i uszy z wyjątkiem nalotów z obu stron czaszki podpalane, uszy nieznacznie ciemniejsze od reszty.

Tzn troszkę wyżej jednak niż na policzkach ;) Mnie się tam nigdy nikt o pekeasy/naloty Łozy nie czepiał.

"delikatna mocna głowa" - też ciekawe spostrzeżenie ;)
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: ogończyk »

panbazyl pisze: U ogarów ciut inaczej :jezyk_3:
Zwłaszcza, że przy ringu, niekoniecznie z psami, stało kilkoro znakomitych specjalistów od Rasy. :D Ja bym przynajmniej jednego psa wyprosił z ringu, jako nie nadającego się do oceny.
Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: panbazyl »

zacytuję oryginał, tylko jak do niego dotrę. W każdym razie ciekawe spostrzeżenie. No cóż - całe życie człowiek się uczy. (mój Gryz ma w dobrym miejscu pekaesy, tylko ja dziś tak niegramotnie opsuje położenie tych znaczeń, przepraszam)
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: Iza i Sławek »

Mam jedną prośbę - w ocenie pracy sędziego (dotyczy to wszystkich wystaw, nie tej akurat) starajmy się unikać słów takich jak np. fatalne, tragiczne itp. Przecież na tych wystawach ktoś wygrywa. A przeczytać że pies wygrał po beznadziejnym sedziowaniu to trochę przykre....
Wracając do tematu; Magda, "pekaesy" :gleba: Ogar powinien mieć
Ogończyku, z tym "przebudowaniem" :zdziw_4: - ocena powinna być zrozumiała. Domyślanie się "co poeta..." nie prowadzi do niczego dobrego.
I właśnie dlatego, mimo że mnie nosi, odpuściłem Rzeszów.
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: Ania W »

Sławku jakich słów by nie używać, to krytykując czyjeś sędziowanie ( a czasami trudno piać z zachwytu) możemy urazić tych co wygrali...
Dlatego fajnie jest jak zarówno ci wygrani jak i zajmujący dalsze lokaty wrzucają na luz zamiast się napinać, bo wtedy może się okazać, że każdy wynik pozostawi po sobie niesmak.
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: panbazyl »

oj, żeby źle nie było odebrane - ja ze swojego wyniku (tzn Gryzoniowego) jestem zadowolona.
Ale nie podobało mi się zachowanie (agresywne) jednego psa na ringu (mam niesamowitą niepamięc do nazwisk, imion itp, więc wybaczcie, ale nie podam jego imienia, bo po prostu po ludzku - nie wiem....).

ach - to już jestem spokojna o te peakesy :hi_1:

no i bardzo, ale to bardzo podobał mi się wzór swetra jednago z włascicieli ogrów - po prostu mistrzostwo świata! a w komplecie z własicicelem to już podwójne mistrzostwo :hi_1: szacun za udzierganie czegoś tak ładnego :szacun_1:
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR, Rzeszów, 15-16 lutego 2014 r. – CACIB

Post autor: qzia »

W zeszłym roku zaliczyłam wiele wystaw i nic już mnie w sędziowaniu nie zdziwi. :mrgreen: Tak jak dawanie CWC psu, który nie wziął BOBa, gdy pies z BOBem CWC nie dostał. :niewka: Raczej traktuję to humorystycznie. :gleba: :gleba: Natomiast plus dla pani Marii, która jednak zreflektowała się w ostatniej chwili i odstąpiła od porównania suki z BOBem ze Zbyszkiem, gdy trzeba było wybrać Najlepszego Użytka w rasie. :mrgreen: :mrgreen: Choć najpierw tłumaczyła Kubie, że ma ten tytuł. Dziecko bystre jednak nie dało się wkręcić. :silacz: Choć akurat tu mu zależało na tytule. Co do suk to faktycznie większość suk z otwartej była lekko mówiąc przy tuszy. Bez urazy ale panna z BOBem też. :niewka: Co do czapraka to właściwie tylko ocena nr 1 z otwartej i Zazulka miały przyzwoity. Cóż jestem może stronnicza. :nunu: :niewka: :jezyk_3:
ODPOWIEDZ