Baza rodowodowa

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

monik

Re: Baza rodowodowa

Post autor: monik »

hania pisze:Dzięki pomocy Rafała kawałek strony zaczął działać pod nowym adresem:
http://www.olfactus.waw.pl/ogary" onclick="window.open(this.href);return false;
Super! Brawo :piwko: :zgoda:

Właśnie przeglądam hodowle i jest tam kilka takich, o których w ogóle nawet nie słyszałam :o
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Baza rodowodowa

Post autor: Malgosiaczek_27 »

monik pisze:
hania pisze:Dzięki pomocy Rafała kawałek strony zaczął działać pod nowym adresem:
http://www.olfactus.waw.pl/ogary" onclick="window.open(this.href);return false;
Super! Brawo :piwko: :zgoda:

Właśnie przeglądam hodowle i jest tam kilka takich, o których w ogóle nawet nie słyszałam :o
My tez cieszymy się ze są postępy :) :happy3: :piwko:

Co do nazw hodowli, to ja tym bardziej niż Monika jestem zaskoczona niektórymi :wow_3:
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: weszynoska »

super...

Haniu menu tej strony jest ...rewelacyjne...

ogromnie chciałabym, żeby moje mioty też sie tam znalazły...

a największym marzeniem było by uzupełnienie listy reproduktorów...i rodowody ich...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza rodowodowa

Post autor: dorob62 »

Zapowiada się fajnie.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: Aszemi »

To ja też skromnie poproszę o dodanie Tropinosków oczywiście na spokojnie;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: Aszemi »

A wracając do bazy zrobionej przez Sławka to klikając na "Dlaczego witryna została zablokowana"

Między innymi są takie zdania:
Czy ta witryna działa jako pośrednik w dalszym rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

W ciągu ostatnich 90 dni witryna msu.republika.pl nie funkcjonowała jako witryna pośrednicząca w rozpowszechnianiu wirusów.

Czy ta witryna przechowuje złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni w tej witrynie nie znajdowało się złośliwe oprogramowanie.

Co mogło być przyczyną?

W niektórych przypadkach aplikacje firm trzecich mogą dodawać złośliwy kod do wiarygodnych witryn, co powoduje wyświetlanie ostrzeżenia.
Czy ktoś biegły w tych sprawach mógłby się wypowiedzieć na ten temat bo ja z tego rozumiem że zagrożenia nie ma :mysl_1:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: rafkow »

Aszemi pisze:A wracając do bazy zrobionej przez Sławka to klikając na "Dlaczego witryna została zablokowana"

Między innymi są takie zdania:
Czy ta witryna działa jako pośrednik w dalszym rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

W ciągu ostatnich 90 dni witryna msu.republika.pl nie funkcjonowała jako witryna pośrednicząca w rozpowszechnianiu wirusów.

Czy ta witryna przechowuje złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni w tej witrynie nie znajdowało się złośliwe oprogramowanie.

Co mogło być przyczyną?

W niektórych przypadkach aplikacje firm trzecich mogą dodawać złośliwy kod do wiarygodnych witryn, co powoduje wyświetlanie ostrzeżenia.
Czy ktoś biegły w tych sprawach mógłby się wypowiedzieć na ten temat bo ja z tego rozumiem że zagrożenia nie ma :mysl_1:

Aszemi, ja bym się skupił na poniższej części ;)
Jaki jest obecny stan witryny msu.republika.pl?

Witryna znajduje się na liście podejrzanych witryn — jej odwiedzenie może spowodować uszkodzenie komputera.

W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została 3 raz(y) umieszczona na liście witryn mających związek z podejrzanymi działaniami.

Co się działo podczas odwiedzin Google w tej witrynie?

Liczba stron przetestowanych w witrynie w ciągu ostatnich 90 dni: 30. Testy wykazały, że niektóre (15) z nich powodowały pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Robot Google po raz ostatni odwiedził tę witrynę 2009-12-05, a ostatni raz podejrzana treść została w niej wykryta 2009-12-05.

Malicious software includes 20 scripting exploit(s), 5 trojan(s). Successful infection resulted in an average of 1 new process(es) on the target machine.

Liczba domen, w których przechowywane jest złośliwe oprogramowanie: 14. Są to między innymi następujące domeny: stydio.ru/, knightonlinem.org/, mirroronerofive.com/.

Liczba domen, które funkcjonują jako witryny pośredniczące w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania na komputery użytkowników je odwiedzających, wynosi 1. Są to między innymi następujące domeny: prerre.com/.
Sprawa wygląda tak, że na większości serwerów republiki, treść oryginalnych stron, została podmieniona na pliki z kodami, zawierającymi przekierowanie na zawirusowane strony. To przekierowanie nie musi być widoczne dla przeglądającego strony a może być mało przyjemne w skutkach, które nie muszą być widoczne tak od razu. To nie musi od razu wybuchać monitor ;) Taki przypadek ze swoją stroną miała właśnie Hania. Sławek musiałby oczyścić swoje pliki konfiguracyjne na serwerze, zweryfikować zawartość swoich plików na serwerze pod kątem 'obcych' wpisów oraz przejść procedurę weryfikacyjną przy udziale google.
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: Aszemi »

Dzięki za lekcję ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: irie »

hania pisze:Dzięki pomocy Rafała kawałek strony zaczął działać pod nowym adresem:
http://www.olfactus.waw.pl/ogary" onclick="window.open(this.href);return false;
Bardzo funkcjonalna, przejrzysta strona. (umiar - prostota - elegancja;)

To teraz czekamy na jej dalszy rozwoj, zyczac powodzenia w pracach. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Baza rodowodowa

Post autor: Danuta »

Jorge sto lat! Wszystkiego najlepszego, zdrowia, pomyślności, długich spacerów z Kumplem :piwko: :piwko: :piwko:

Tak sobie czasem klikam na link z Twoją bazą rodowodową z nadzieją, że się otworzy i żałuję, że pokazuje się napis, że taka stronka nie istnieje... Tak lubiłam tam zaglądać... Czy to wszystko już przepadło?...
Może jednak dałoby się to reaktywować? ;) :mrgreen:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ