MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: Iza i Sławek »

Danusiu, w regulaminie wystaw nie ma obecnie tytułu "Najlepszy pies użytkowy"
Organizatorzy nie mają więc obowiązku organizowania wyboru NPU na finałach.
Więc tak naprawdę tylko od organizatora zależy czy będą finały i jakie jest kryterium ( wystarczy dosk. i lokata I, czy może CWC, a może sama użytkowość ) Nagroda dla NPU jest nagrodą dodatkową, taką jak np. "Najlepszy pies oddziału X", "Najstarszy pies wystawy" itp.
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regula ... h_ZKwP.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

A tak na koniec - z ust sędziego nie usłyszałem niczego, co mogło być odebrane jako niegrzeczne, obraźliwe, szkalujące itp. wobec wystawców i ich psów (chyba że ktoś się obraża za: za chudy, za gruby, za szybko/ za wolno pan/i biega -jeżeli tego rodzaju sformułowania są obraźliwe to :niewka: )
S.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 maja 2014, 08:56 przez Iza i Sławek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: Ania W »

Ja miałam kiedyś sytuację, że sędzia na finały użytków skierował mnie i psa - każde z nas zwyciężyło swoją klasę.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: Iza i Sławek »

Ania W pisze:Ja miałam kiedyś sytuację, że sędzia na finały użytków skierował mnie i psa - każde z nas zwyciężyło swoją klasę.
Pisząc "psa" masz na myśli Łozę, czy może Łoza zza ringu obserwowała jak sie wystawiasz? ;)
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: Ania W »

Iza i Sławek pisze:
Ania W pisze:Ja miałam kiedyś sytuację, że sędzia na finały użytków skierował mnie i psa - każde z nas zwyciężyło swoją klasę.
Pisząc "psa" masz na myśli Łozę, czy może Łoza zza ringu obserwowała jak sie wystawiasz? ;)
Pisząc "psa" mam na myśli psa, a pisząc "mnie" mam na myśli nasz nierozłączny duet czyli -Łoza i ja :)
Czyli w finałach rasę miała reprezentować Łoza i najlepszy pies z użytków.
Łoza pewnie czasami chętnie by poobserwowała, ale obawiam się czy ja "łapię się" na ogarzy wzorzec...może jakaś inna rasa? :mysl_1: Ale niekoniecznie oczekuję analizy- wolałabym się nie dowiedzieć, że najlepiej pasuję na ring mopsów ;)
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: Iza i Sławek »

szorstkowłosy gończy bretoński został obfotografowany niestety z pozycji widza na finałach.
Wieczorem wrzucę zdjęcia.
Też mi się podobał.
Iza
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: qzia »

No cóż. Celebryta to celebryta i finał mu się należy jak psu kość. ;) Można spojrzeć w regulamin i okazuje się, że : Najpiękniejszy Pies Użytkowy - udział biorą psy/suki (po jednym przedstawicielu rasy), które na danej wystawie w klasie użytkowej otrzymały ocenę doskonałą oraz lokatę I.
Podobnie jak z weteranem. Pies nie musi mieć BOBa żeby brać udział w BISie.
Co do przyznania tytułu: "Najlepszy użytek w rasie" to nie ma takiego punktu w karcie oceny :niewka: Pani sędzina powiedziała Kubie, że Zbyś na BISa może iść ale i tak jest za mały. Co nie przeszkadzało mu zająć na podium II miejsca. :jezyk_3: :jezyk_3:
Ja się sędziny nie czepiam. W myśl starej zasady, że takim mnie Panie Boże masz jakim mnie stworzyłeś, akceptuję każdy wynik. Uważam jednak, że każdą informację można przekazać na wiele sposobów. Miło i przyjemnie oraz niegrzecznie. Wystawa to dla wystawców zabawa i to dosyć droga, więc niech się bawią a nie załamują.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: Iza i Sławek »

i obiecane zdjęcia szorstkowłosego gończego br....
Załączniki
IMG_2056.JPG
IMG_2056.JPG (66.35 KiB) Przejrzano 1075 razy
IMG_2058.JPG
IMG_2058.JPG (40.63 KiB) Przejrzano 1075 razy
IMG_2118.JPG
IMG_2118.JPG (55.91 KiB) Przejrzano 1075 razy
IMG_2119.JPG
IMG_2119.JPG (51.11 KiB) Przejrzano 1075 razy
IMG_2120.JPG
IMG_2120.JPG (60.27 KiB) Przejrzano 1075 razy
IMG_2137.JPG
IMG_2137.JPG (46.92 KiB) Przejrzano 1076 razy
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: qzia »

:marzyc_2: :marzyc_2:
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: Iza i Sławek »

qzia pisze: Najpiękniejszy Pies Użytkowy - udział biorą psy/suki (po jednym przedstawicielu rasy), które na danej wystawie w klasie użytkowej otrzymały ocenę doskonałą oraz lokatę I.
Podobnie jak z weteranem. .
Nie do końca podobnie - Najlepszy Weteran w Rasie jest tytułem Regulaminowym, tak samo jak wybór Najlepszego Weterana Wystawy. Polecam aktualny regulamin (link zamieściłem w jednym z poprzednich wpisów)
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR, Łódź, 10-11 maja 2014 r. – CACIB

Post autor: qzia »

A co to ma za znaczenie? Tytuł Najlepszego "Użytka" jest konkurencją tzw. fakultatywną. Obecność tej konkurencji zależy od organizatorów wystawy. Bywają tez konkurencje np. "Para pies i przewodnik" lub "Najlepszy pies oddziału X". Konkurencje fajne i przez wystawców lubiane. No bo kto nie lubi pobiegać ze swoim psem na ringu głównym i się pokazać. :happy3: :happy3:
ODPOWIEDZ