Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Awatar użytkownika
gusia0106
Posty: 144
Rejestracja: środa 08 wrz 2010, 14:59
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: gusia0106 »

Kurcze, dopiero zajrzałam bo....miałam dzisiaj przygodę ;)

A co to jest ta klubówka?

Wiecie co się dzisiaj stało...? :):)
Jadę sobie dzisiaj rowerem do pracy, prawie jestem na miejscu i patrzę a tu tuż przy ścieżce rowerowej kuca Pani przy wózku z ogarkiem na smyczy. Niby te ogary wszystkie podobne ale jednak każdy inny ;) A ona - z pyska no wypisz wymaluj Kajak ! :) Znaczy sunia, nie Pani ;)

Zatrzymałam się więc i pytam Pani, z której hodowli jest ten ogar, a Pani mówi, że spod Rzeszowa. I już wiedziałam :) Pytam - ale to Nutka? A Pani - Ej, ale skąd Pani wie...:)

No i poszło - w ten właśnie sposób i całkiem przypadkiem odnalazłam dziś Kajusiową siostrę :)
Bardzo, bardzo są do siebie podobni ;) Nutka, która nazywa się Mira, jest trochę mniejsza i trochę pełniejsza ;), ale z pyska od razu widać, że rodzina ;)

Dwa lata temu Mira miała ropomacicze i w trybie pilnym musiała być wysterylizowana. Od tej pory przeszła przemianę - jest dużo spokojniejsza, słucha się, zakochana w swojej rodzinie, wcześniej ledwo ich tolerowała.

Jako, że rodzeństwo niebawem ma 5 urodziny - 13 października - wybieramy się na rodzinny spacer. A oto i Mira zrobiona na szybko ;)

Obrazek

I dla porównania Kajak wakacyjny ;)

Obrazek

I domowy, a w zasadzie balkonowy ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: BasiaM »

Szczęśliwy pies z Kajaka :marzyc_2:
I fakt ... rodzeństwo zawsze poznamy :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: Aszemi »

Ano nie wyprze się siostrzyczki :silacz:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: Ania W »

Ależ fantastyczna przygoda :silacz:
Ja niedawno trafiłam na byłych właścicieli Basa - brata Barda i też się miło zrobiło :)

Klubówka - wystawa organizowana przez Klub Ogara i Gończego raz w roku. Takie ogarze wystawowe święto ;)

Fajnie Was widzieć :happy3:
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: irie »

Pozdrawiamy Kajaka przystojniaka i jego urocza siostre :hi_1:
Obrazek
Awatar użytkownika
gusia0106
Posty: 144
Rejestracja: środa 08 wrz 2010, 14:59
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: gusia0106 »

Tym razem mamy pytanie...

Bo zaczęliśmy biegać, znaczy ja zaczęłam a Kajuś często się na te biegi załapuje.
Czy są jakieś przeciwwskazania do średnio/długodystansowych biegów ogarzych?
Gdzieś tam wyczytałam, że ogary nie są sprinterami tylko długodystansowcami właśnie ale z własnych obserwacji ...no nie jestem na 100% pewna czy tak jest.

Biegamy 4 razy w tygodniu po 45 minut na razie i robimy w tym czasie średnio 7,5 km. I do wczoraj w sumie było bez większych problemów, ale wczoraj Kajak mi się zbuntował i po około 5 km ewidentnie nie miał ochoty na dalszą trasę.

Czy dawać mu w związku z tym jakieś preparaty na stawy, czy zmienić karmę na wysokoenergetyczną? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: miszakai »

Wg mnie jeśli jest zdrowy to taki dystans nie powinien byc problemem.
Pytanie jak ten bunt wyglądał? Czy widać zmęczenie(jęzor, dyszenie), czy kuleje trochę po jakimś czasie czy po prostu zwalnia próbując węszyć na boki?
Biega przy Tobie na smyczy czy luzem?
Na pewno ogar lepiej się czuje biegnąc luzem; wtedy zwalnia kiedy chce, potem galopem dogania itd. Takie bieganie jest też zdrowsze na stawy niż jednostajny bieg. Bieganie w terenie też zdrowsze niż po brukowej kostce czy betonie. Ale mimo tego te 7,5 km nawet na krótkiej smyczy powinien znosić dobrze. Cyga ma tak, że nie tyle o zmęczenie chodzi tylko jak biegnie przy mnie i nie może poniuchać trawki nawet to się nudzi po jakimś czasie i wtedy się buntuje. Od razu widać czemu ten bunt.
Obejrzyj też poduszki łap...Czy nie zdarte, czy coś nie weszło ale to by było od razu kulenie...
Obrazek
Awatar użytkownika
gusia0106
Posty: 144
Rejestracja: środa 08 wrz 2010, 14:59
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: gusia0106 »

Jest zdrowy, poduchy całe, nie kuleje.
Biegamy a w zasadzie truchtamy w tempie 10km/h więc dla niego nie jest to zabójcze tempo ( co innego ja ;) ). Widać było, że jest troszkę zmęczony ale nie dyszał z rozdziawionym pyskiem i wywalonym jęzorem tylko bardziej sobie wentylował szczękę bokami - wiecie co mam na myśli? - miał "uchylone" boki i tamtędy sobie oddychał.
Biega ze mną na smyczy, pierwsze 2/3 km kilometry próbuje wąchać i załatwiać różne swoje sprawy na boku (wtedy szarpie - on mnie, nie ja jego) ale po tym czasie biegnie już na równi ze mną i tylko czasem sobie siknie. Przed biegiem zawsze idziemy na spacer, żeby w spokoju mógł się załatwić i powąchać.
Ja biegnę po kostce, ale on po trawie. Nie bardzo mamy możliwość biegania bez smyczy, bo ruchliwe ulice wkoło. W weekend jedziemy do lasu i tam biega bez smyczy.
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: Wigro »

7,5 km dla zdrowego psa to zupełnie nic.
obejrzyj łapy i czy nie dyszy
Na zmianę karmy chyba za wcześnie, no może ciut więcej.
Biegać zaczynamy po 1,5 roku, nawet 2 kiedy stawy są zbudowane.
Ja robię 12 km za rowerem bez zadyszki, na polowaniu Fiord robi 30 km dziennie i jest OK.
To są chyba problemy intelektualne, to jest ogar i może chce robić akurat coś innego albo trawa jest mokra albo jest nudno.
Może duża parówka na końcu biegu podawana zawsze ?
Oczywiście najlepiej biegać po naturalnym nie utwardzonym podłożu.
Pozdrawiam
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
gusia0106
Posty: 144
Rejestracja: środa 08 wrz 2010, 14:59
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niemen ze Stadniny Cisowiec czyli Kajak ma bloga :)

Post autor: gusia0106 »

Oki ;) Dzięki za rady ;)
Na pewno jest tak, że on ma inne plany na ten bieg niż ja i najchętniej w tym czasie zajmowałby się całkiem czym innym, czyli jak zawsze ;)
Będziemy brać parówkę :), może zmieni nastawienie.
ODPOWIEDZ