Szukam nowego domu dla Liry

ilona
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 13:18

Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: ilona »

Smutna wiadomość...
Najpierw bardzo się ucieszyłam, że udało się znaleźć odchowaną sunię, i że jest przyjazna dla innych zwierząt... (dlatego myśliwy ją sprzedał).
Pisałam już, że na drugi dzień po przyjeździe udusiła kurkę rasy sumatra, która na swoje nieszczęście wydostała się z woliery. Przedsięwzięliśmy wszelkie możliwe środki ostrożności: psy biegają - ptactwo w wolierach, sobota - dzień dla kurek - to one mają otwarte swoje obejścia i wychodzą na trawkę, a psy ograniczoną swobodę, przed każdym wypuszczeniem psów sprawdzałam, czy żaden ptak nie wyszedł itd. Do dzisiaj się to sprawdzało.
Niestety dzisiaj rano Lira przedostała się do woliery z bażantami (dołem pod siatką), złapała koguta, wydostała się z powrotem razem z ptakiem, a potem trudno powiedzieć co się działo, bo nikt tego nie widział - bażant wyglądał strasznie: wstępnie oskubany, miejscami odarty ze skóry... widać było, że się nim bawiła, potem zostawiła, wszędzie pełno piór. Nie ulega wątpliwości, że to sprawka Liry, chociaż trudno mi w to uwierzyć. Stało się jasne, że nie da się pogodzić jednoczesnej obecności Liry i ptactwa. A ptaki to od dawna hobby mojego męża... Nawet trudno ją winić za takie zachowanie - w końcu była układana do polowania, chociaż poprzedni właściciel twierdził, że się nie nadaje.
Myślałam, że po skarceniu po pierwszym "polowaniu" i zastosowaniu środków ostrożności sytuacja jest opanowana...
Bardzo jest mi smutno, ale decyzja zapadła.

Lira jest bardzo żywą, radosną sunią, do tego śliczną, w doskonałej kondycji ... stale domaga się pieszczot i uwielbia się bawić. Zawołana od razu słucha i biegnie jak szalona. Niestety nie mogę jej mieć stale na oku, a nie chcę jej trzymać w zamknięciu.

Długi ten post... i wolałabym go nie pisać...

Może ktoś szuka takiej suni. Będzie cudowną towarzyszką, ale chyba nie powinna mieć towarzystwa innych (szczególnie słabszych) zwierząt. Chcę, żeby trafiła w dobre i kochające ręce.

Lira (a własc. Limba Ziębowe Wzgórze) jest po Rączej Ogarusy i Atosie (bez przydomku) - ma rodowód.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: weszynoska »

Smutne....ale tak czasami bywa,

wstaw zdjęcie Liry...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: wszoleczek »

i wiek, popytamy.
Natalia i Nero
ilona
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 13:18

Re: Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: ilona »

Lira w sierpniu skończyła rok.
Załączniki
DSC00640.JPG
DSC00640.JPG (117.24 KiB) Przejrzano 2548 razy
DSC00666.JPG
DSC00666.JPG (116.63 KiB) Przejrzano 2561 razy
DSC00711.JPG
DSC00711.JPG (87.02 KiB) Przejrzano 2559 razy
DSC00765.JPG
DSC00765.JPG (78.78 KiB) Przejrzano 2540 razy
Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: Danusia »

"Lira (a własc. Limba Ziębowe Wzgórze) jest po Rączej Ogarusy i Atosie (bez przydomku) - ma rodowód."
Nic nie rozumiem tj suczka bez rodowodu???? kto ma rodowód???? w naszej bazie nie ma hodowli Ziębowe Wzgórze, wiem, ze są gończe. Rączej Ogarusy ogar, Atos????
Awatar użytkownika
AniaRe
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2008, 08:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łubno
Kontakt:

Re: Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: AniaRe »

Danusia pisze:"Lira (a własc. Limba Ziębowe Wzgórze) jest po Rączej Ogarusy i Atosie (bez przydomku) - ma rodowód."
Nic nie rozumiem tj suczka bez rodowodu???? kto ma rodowód???? w naszej bazie nie ma hodowli Ziębowe Wzgórze, wiem, ze są gończe. Rączej Ogarusy ogar, Atos????
Nie rozumiem, czego nie rozumiesz :niewka:
Suka ma rodowód jest po Rączej Ogarusy i Atosie NN. To, że w bazie nie ma hodowli i Ty o niej nie wiesz nie oznacza, że nie było tam miotu ogarów.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: hania »

To powyżej to ja pisałam.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: Aszemi »

ilona pisze:Najpierw bardzo się ucieszyłam, że udało się znaleźć odchowaną sunię, i że jest przyjazna dla innych zwierząt... (dlatego myśliwy ją sprzedał).
Pisałam już, że na drugi dzień po przyjeździe udusiła kurkę rasy sumatra
Mnie to bardziej ciekawi :mysl_1:
Nie chcę tu nikogo oceniać bo się nawet na tym nie znam ale kłócą mi się te zdania- jeśli pies nie nadaje się na polującego nie goniłby kur a skoro goni to może jednak powinien polować :zly1:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: Malgosiaczek_27 »

No niestety, biorąc psa (tym bardziej z zacięciem myśliwskim ;) ), trzeba najpierw przystosować swoje "obejście" na jego przybycie. My mieliśmy parę dziur tu i ówdzie w ogrodzeniu i trzeba było je szybko zlikwidować. Mimo naszych działań, Nucie raz zdarzyło się przeciągnąć kurę teścia pod bramą, na która również nie zwróciliśmy uwagi, że ma od spodu za duża szczelinę :mrgreen: Teraz pod bramą została dosypana ziemia, ułożone płyty chodnikowe i problemu już nie ma.
Wiem, że sytuacja czasami zmusza do takich trudnych decyzji, ale czasami dzieje się tak przez nasze niedopatrzenie. :niewka: :roll:
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Szukam nowego domu dla Liry

Post autor: weszynoska »

Trudno pogodzić dwie odmienne pasje ...cóż moje niepolujące gończe wytłukły by całe stado w godzinę :niewka: i zupełnie by im nie przeszkadzał fakt rasowości kurek ( bardzo mi się podobają te wszystkie kochiny, sumatry itp.)

staram się jak mogę ustrzec sąsiadów przed tym kataklizmem

ale Diuna kury ma głęboko w poważaniu...i nawet w ich stronę nie patrzy.

To że szkodnik goni za kurami wcale nie znaczy że ma instynkt łowiecki, tylko to, że myśliwy nie zadbał o jej prawidłowe wychowanie w młodości :mysl_1:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ