dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: qzia »

Mamy jeszcze wolnego Ziółka u którego niestety wyszła entropia. To jedyny szczeniak z mojego ogarzego miotu z chorymi oczami. Był już na zabiegu i ma pięknie podszyte powieki. Radosny i bardzo przytulaśny chłopak. Zdjęcia wkrótce.
Wciąż myślę o Zagłobie. Zostawiać go czy nie. To bardzo piękny, ciemno umaszczony facecik. Praktycznie czarny podpalany. Ma zdecydowany charakter. Na ścieżce fajnie pracował. Uwielbia pieszczoty i swoją Pańcię. Ma tylko jedną wadę. To facet. Czy poradzi sobie w psim raju złożonym z samych suczek? :wow_3: No nie wiem. Jak radzą sobie właściciele psów i suczek trzymanych razem? Czy taki samiec nie zwariuje?
Pozdrawiam Kasia
szlachcianka

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: szlachcianka »

W Niemczech jest wstrzykiwany samcowi miedzy lopatki czip.Znam na razie dwa takie samce zyjace z suka pod jednym dachem.Podobno ten czip trzeba wstrzykiwac dokladnie co pol roku z dokladnoscia jednego dnia.Jak ten dzien zostanie przegapiony to samiec znowu moze pokryc suke.Pozdrawiam Beta.
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: hucuł »

szlachcianka pisze:W Niemczech jest wstrzykiwany samcowi miedzy lopatki czip.Znam na razie dwa takie samce zyjace z suka pod jednym dachem.Podobno ten czip trzeba wstrzykiwac dokladnie co pol roku z dokladnoscia jednego dnia.Jak ten dzien zostanie przegapiony to samiec znowu moze pokryc suke.Pozdrawiam Beta.
No niee! Chłopaki trzymajcie się! Nie dać się chipować, albo oszukać choćby o jeden dzień! Niedługo będą chciały sterować nami pilotem :wow_3: :nunu:
Beata! Mam nadzieję, że Puszkarowi tego nie zrobicie :zly2:
szlachcianka

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: szlachcianka »

Stanowczo Nie!Chociaz jak da popalic zdrowo,to kto wie??? :cwaniak: Mamy na taka okazje(cieczki) jeszcze drugie mieszkanie.Wiec dwoch Kroli beda wiedli sobie samiutenki;samotny zywot na ta okazje :jezyk_3: Pozdrawiam Beata. :psiako:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: qzia »

U mnie suka z cieczką i tak siedzi głównie w domu, bo czasami są amatorzy ze wsi. Mam też 2 nowe kojce ale na terenie gdzie biegają wszystkie psy. Niedługo będzie drugi wybieg, wiec w ostateczności facet wyląduje poza strefą rażenia. Szkoda mi tylko biedaka, bo panienek jest kilka i zwykle mają cieczki jedna po drugiej.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: weszynoska »

My mamy 2 psy i kilka suczek, zdarzają się też hotelowe cieczkowe. jakoś dajemy radę, a psy wcale nie wariują. W sumie samce wychowywane z sukami reagują na samą ruję a nie na cieczkę, a ta trwa kilka dni...więc spokojnie :piwko:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: nulka »

Przeglądnęłam dopiero teraz cały wątek :wstydek: powtórzę się ,piękne szczeniórki ,teraz podrostki :happy3:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: qzia »

Jak wiele osób wie, maluchy rozpoczęły sezon wystawowy. Zagłoba i Zuzia zadebiutowali w Legionowie. Obydwoje jako baby uzyskali oceny wybitnie obiecujące. Zagłoba zajął drugie a Zuzia trzecie miejsce w swoich klasach. (patrz wiosenna wystawa w Legionowie)
W Opolu w klasie baby także oceny wybitnie obiecujące. Zuzia w porównaniu pokonała Zagłobę i została Najlepszym Baby w Rasie.
Taka sama sytuacja miała miejsce przedwczoraj w Łodzi. Zuzia została Najlepszym Baby w Rasie.
Na razie w konkurencji Zuzia kontra Zagłoba 2:0
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: hania »

szlachcianka pisze:W Niemczech jest wstrzykiwany samcowi miedzy lopatki czip.Znam na razie dwa takie samce zyjace z suka pod jednym dachem.Podobno ten czip trzeba wstrzykiwac dokladnie co pol roku z dokladnoscia jednego dnia.Jak ten dzien zostanie przegapiony to samiec znowu moze pokryc suke.Pozdrawiam Beta.
W Polsce ten chip też jest.
Ale uważam, że podawanie go samcowi żeby nie pobudzał się sukami jest bez sensu - lepiej go w takiej sytuacji wykastrować. A podanie samcowi który ew ma być reproduktorem w ogóle już sensu nie ma. Podaje się go przy niektórych zaburzeniach zachowania - żeby sprawdzić czy kastracja podziała i przy niektórych zaburzeniach zdrowotnych.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: dzieci Ajszy i Orfo - miot Z w hodowli Psia Cometa

Post autor: qzia »

Po łódzkiej wystawie odwiedziliśmy nasze kochane ciocie Hanię i Anię. Wieczorkiem udało nam się wyruszyć na spacer po Aniowych polach. I tak moje ogarze maluchy rozpoczęły przygotowania do prób polowych. Na podmokłych łąkach psy wynalazły błotno-bagienną kałużę. Widzi mi się, że woda nie będzie dla nich dużym wyzwaniem. Mamusia Ajsza raczej wody unika, ale dzieci zupełnie się nie przejmują. Pod czujnym okiem Amalki (naszej tollerki) i Sisi (białego jamniczka) bobrowały w wysokiej trawie i szuwarach.
Zagłoba-Rysio.
Obrazek

Szalona Zuzia.
Obrazek
Szalony Rysio.
Obrazek
ODPOWIEDZ