KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
iwonawas
Posty: 541
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 18:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: iwonawas »

wiec juz tlumacze :)
Eclipse -> żeńskie, jest to środowisko programistyczne w języku JAVA :)
Aplet -> jest to program napisany w Javie, który wyświela się na stronach www
Midlet -> programy na komórki :)

Mało staropolskie, ale czy zawsze musi być tradycyjnie ;-)

Jak wszystko dobrze pójdzie, w przyszłości, to dzieci Saby będą miały teraźniejsze imiona :D
http://www.ism-soft.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
bea100

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: bea100 »

iwonawas pisze: ...Mało staropolskie, ale czy zawsze musi być tradycyjnie ;-)
...
No wiesz, akurat tradycja w ogarach jest bardzo ważna...bez niej? Pomyśl...gdzie byśmy byli dawniej/teraz/wkrótce? :niewka:
Szczycimy się tradycją w naszej rasie. Staramy się kontynuować to co ważne. Ludzie to ogromnie doceniają wiesz?
A już zwłaszcza Kraków szanuje tradycję! Nie przypadkiem była to od lat swoista ostoja ogara.

Imię dla ogara powinno być ogarze ( Saba też była królową, czy się mylę? ;) )

Nie wiem, czy nasz Pies Królów powinien mieć na imię Android lub tak jak jakiś program komputerowy ? ;)
Mieliśmy już kiedyś miot : Maybachów, Mini Morrisów czy Mercedesów i to było jakoś tak mało fajne i zostało bardzo skrytykowane w środowisku :fiufiu:.
To się zresztą więcej nie powtórzyło a te ogarki akurat nie weszły w nasze rodowody.

Ale dzięki za tłumaczenia :P
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: ZbyszekC »

Ja mam psa o imieniu Balt. I w jego przypadku imię ma historyczne uzasadnienie. Jego praprababka Yuma Strapczyna była sprowadzone z Litwy, czyli kraju jak by nie patrzeć baltów.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
dor
Posty: 463
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 21:17

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: dor »

iwonawas pisze:Jak wszystko dobrze pójdzie, w przyszłości, to dzieci Saby będą miały teraźniejsze imiona :D
Iwonko, w domu niech sobie każdy woła na psa, jak chce, ale w metryczce musi być tradycyjne :!: ogar z nowoczesnym imieniem to nie to :prosze_1:
Awatar użytkownika
iwonawas
Posty: 541
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 18:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: iwonawas »

no dobra nie będzie Androida :(

nie wiedziałam, że wybór imienia psa jest taki ważne :niewka:
http://www.ism-soft.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
bea100

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: bea100 »

iwonawas pisze:...nie wiedziałam, że wybór imienia psa jest taki ważne :niewka:
Tak, w ogarach polskich- JEST bardzo ważny :zgoda:

Cieszę się, że już o tym wiesz Iwonko :P
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: Leszek »

Imię dla Amona wybrałem z proponowanej listy przygotowanej przez dzieci z dogoterapi gdzie jako szczeniak uczestniczył z mamą Gawrą.
A dlaczego wybrałem właśnie Amon, może moje zainteresowanie kulturą staro egipską.
No i jak by nie było Amon to jeden z ważniejszych bogów, przez wiele wieków nawet najważniejszy. :cwaniak:
Na zdjęciu na papirusie siedzi na tronie (drugi z lewej).
Załączniki
DSC02909.JPG
DSC02909.JPG (65.71 KiB) Przejrzano 1048 razy
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: Agata »

W "Nomenklaturze ogarów" są i takie imiona, które obecnie trudno uznać za staropolskie, cóż, przodkowie też ulegali modom językowym ;).
http://mbc.malopolska.pl/dlibra/plain-content?id=15065 - to jest miejsce gdzie od numeru 43 można część tych imion wyłuskać, niestety część jest zniekształcona, chyba przez to, że podczas przenoszenia pliku do internetu program nie odczytał niektórych znaków.

Zdanie końcowe książki (poprawione przez mnie) - "Żadnego przezwyska dłuższego dwu sylab nie kładło się bo każde takie nie grzeczne." :lol:

Kiedyś szukałam jakichś psich imion w "Encyklopedii staropolskiej" Glogera, będę miała możliwość to co jakiś czas siądę i choć po literce wypiszę :).
Awatar użytkownika
iwonawas
Posty: 541
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 18:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: iwonawas »

staroegipskie jest takie staropolskie ;)
http://www.ism-soft.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
bea100

Re: KSIĘGA OGARZYCH IMION C.D

Post autor: bea100 »

Amon - królował - wszak był bogiem :lol: (na poważnie- to inna sprawa- a imię zostało wybrane przez niepełnosprawne dzieci w wyniku konkursu- ogarzyca Gawra ma swoją grupkę z którymi ma zajęcia jako pies dogoterapeuta- Amon to jej syn, imię wybrały chore dzieci- patrzyły jak "ich piesek" rośnie- itd- więc to inna inszość prawda?)

PS
Mnie się np. imię Saba dla ogarki- podoba. I w jakiś sposób pasuje ;) (bo to imię królewskie jak Amon ;) - co prawda Królestwo Saby było z Makedy/Etiopia dzisiejsza tzn. z Półwyspu Arabskiego :lol: ).
Ostatnio zmieniony piątek 14 sty 2011, 19:00 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ