Cena ogara polskiego

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Cena ogara polskiego

Post autor: miszakai »

Wątek wydzielony stąd. Paula.


Też tak właśnie zajrzałam na aukcje rodowodowych ogarów i gończych i gończe są za 800 pln z rodowodem :shock: a ogary od 1000 pln...Uważam, że nie powinny tak nisko ceny schodzić :?
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Allegro

Post autor: hania »

Gończe zawsze były tańsze niż ogary.
bea100

Re: Allegro

Post autor: bea100 »

miszakai pisze:Też tak właśnie zajrzałam na aukcje rodowodowych ogarów i gończych i gończe są za 800 pln z rodowodem :shock: a ogary od 1000 pln...Uważam, że nie powinny tak nisko ceny schodzić :?
Wszystko wokoło drożeje, a tu takie ceny :lol: - no cóż, jak uczyła mnie moja (mądra) babcia: "lepiej wydać na piekarza niż na aptekarza" ;) - paru zakręceńców ( w ogarach i w gończych) jeszcze mieli szczeniaczkom wołowinkę i nie tylko to :lol: - kupujący mają wybór bo co kto woli ;). Ludzie naprawdę potrafią myśleć ( i docenić to co docenić warto) i całe szczęście :piwko: .
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 sty 2011, 20:39 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Allegro

Post autor: weszynoska »

myślę, że cena gończego czy ogara ( ta niska) jest podyktowana chęcią prędkiego zbycia szczeniąt

a ta wysoka wcale nie gwarantuje, że hodowca "mieli wołowinkę"
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Allegro

Post autor: Aszemi »

Mieli ten co ma dojścia do taniej wołowinki i nikt mi nie powie że kupuje dla szczeniaków wołowinę po 20-30zł za kg :tia:
A jeśli chodzi o ceny to lada dzień się zróżnicują i moim zdaniem cena za pięknego rokującego ogara winna być wyższa niż za yyyyyy nie wiem jak to delikatnie ująć aby nikogo nie urazić więc sobie dopowiedzcie sami- a że niejednokrotnie wygląda to inaczej- wierzę że czas to zmieni ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 19 mar 2009, 12:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Allegro

Post autor: Puzon »

HM

wystawiłam szczenięta na allegro i nie wstydzę się tego mam stamtąd największy odzew i nie karmię byle czym a każdy odpowiada za swoje czyny i osiągnięcia hodowlane to moje sumienie

nie zależy mi na szybkim pozbyciu się szczeniąt bo niestety jak ktoś dzwoni i negocjuje cenę odsyłam dalej

zależy mi na dobrym domu a szczenięta w dobre ręce sprzedawałam o wiele taniej i kierowałam się chęcią dobra psa nie zarobkiem

a tak apropo cen w 2003 ogary chodziły po 2500 a teraz są poniżej tego , więc co się stało ?

ja trafiałam na ludzi co nie mieli czasem pieniędzy a chcieli psa i to nie oznacza że nie będą dbać
bea100

Re: Allegro

Post autor: bea100 »

Według mnie- wychowanie i "dbanie" ( wg tego co ja uważam za "prawidłowe") szczenięcia do i od 7/8tygodnia- słono kosztuje. Nie jest to (wg mnie) dla ludzi "co nie mają pieniędzy". Co prawda- u mnie ceny warszawskie i tylko takie znam ;) .
Patrząc na dobro psa Ilonko...właśnie na jego dobro!

Wiele hodowli różnicuje ceny, można z hodowcami rozmawiać itd, są też raty itd.

Tak samo Allegro. Taki sam nośnik info. jak inne (choć go nie cierpię, sama nie wystawiam tam szczeniąt, nigdy nic stamtąd nie kupiłam itd...ale nikogo tu nie oceniam według siebie ;) ).

Już napisałam, że to w końcu i tak ludzie sobie sami wybierają hodowlę :P

Pisałaś o 2003 roku. Fakt. Za Dunię w 2002 zapłaciłam ( na raty) ok. dwukrotność tego, co sama dzisiaj biorę za szczeniaki (i cenę i biorąc pod uwagę wartość nabywczą pieniądza)- to prawda co piszesz. Wiem też (przez przypadek) ile kosztowało wtedy krycie. Hodowcy się szanowali. Ogar był elitą. Nie było mowy o targowaniu się. Zapłaciłam, bo wiedziałam jak bardzo tego chcę. I nie żałuję żadnej wydanej złotóweczki!

PS Aszemi...ten od wołowiny po 30/40 zł (i więcej)? To = ja akurat :gleba:
Ostatnio zmieniony wtorek 18 sty 2011, 00:36 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Allegro

Post autor: BasiaM »

bea100 pisze:PS Aszemi...ten od wołowiny po 30/40 zł (i więcej)? To = ja akurat :gleba:
Uchaty doskonale to pamięta :cwaniak:
Teraz jak ma na obiad owe mięsko to aż piszczy i do michy w podskokach leci :gleba:
A pańcia dźwiga tobołki od rzeźnika :placzek: :gleba:
Obrazek

Obrazek
bea100

Re: Allegro

Post autor: bea100 »

;) Przykro mi BasiuM :gleba: Nic nie ukrywałam :zgoda: Wiedziałaś na co się decydujesz :D ;)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Allegro

Post autor: hania »

Aszemi pisze:A jeśli chodzi o ceny to lada dzień się zróżnicują i moim zdaniem cena za pięknego rokującego ogara winna być wyższa niż za yyyyyy nie wiem jak to delikatnie ująć aby nikogo nie urazić więc sobie dopowiedzcie sami- a że niejednokrotnie wygląda to inaczej- wierzę że czas to zmieni ;)
Problem polega na tym, że to hodowcy powinni różnicowac ceny. Ale nie robią tego, bo nie potrafia popatrzeć krytycznie na swoje szczeniaki i stwierdzić, że jedne są mniej rokujące niż inne. Tak samo jak bardzo niewielu hodowców obniża cenę gdy psiak ma entropię.
ODPOWIEDZ