Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: kasianiolek »

Niedawno zastanawiałam się jak ta sprawa się skończyła... ale widzę, że to jeszcze nie koniec. Trzymam kciuki.
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: EiMI »

Będą nas 3.11. konfrontować :lol: Ciekawe w jakim celu?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: zybalowie »

EiMI pisze:Będą nas 3.11. konfrontować :lol: Ciekawe w jakim celu?
Tak, te konfrontacje to jest wypas sprawa :tia:
Miałam tę nieprzyjemność.

Potem się już kilka razy zastanawiałam, jak miałam coś zgłosić, dziękuję. Jeden pan dostał przy mnie wgląd do moich danych osobowych.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: EiMI »

A jak taka konfrontacja wygląda? Każą mi go zza weneckiego lustra wybierać? :D (nie.... :wow_3: to się chyba fachowo okazanie nazywa :lol: ) Bo szczerze... wtedy podałam szczegółowy dość rysopis, ale dziś bym go na ulicy chyba nie poznała....
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: Ewka »

Boże... To może przygotuj się jakoś do tej konfrontacji (mam na myśli od strony prawnej), bo nie dość, że najadłaś się strachu i nacierpiałaś się, to jeszcze będziesz musiała udowadniać, że to nie Ty winna jesteś. W konfrontacji z chamem normalny człowiek jest czasem bezsilny... Trzymaj się dzielnie, ściskam mocno palce za powodzenie,
Ewa
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: EiMI »

Mam plan, żeby się nie dać sprowokować. Szwajcaria normalnie :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: zybalowie »

U mnie wyglądało to tak, że na komendzie najzwyczajniej w świecie siedziałam sobie z panem na krzesełkach w poczekalni, potem razem zostaliśmy wezwani do pokoju. Czy poznaje pani tego pana czy poznaje pan tę panią. Czy potwierdza pani że dnia i tak dalej. A potem zostałam poproszona o dowód i pani spisująca wyrecytowała: Anna tralalala zamieszkała tamatam...
A rozchodziło się o świadkowanie w sprawie o pobicie.


Ja myślę że masz najlepsze z możliwych podejście - spokój i nie wdawać się w głupie dyskusje.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: EiMI »

UUUU, a to był sprawca czy ofiara, czy inny świadek, np. drugiej strony?

Abstrahując od tego, że dla mnie cała ta sprawa była bardziej wkurzająca niż traumatyczna, to konfrontacji ofiary ze sprawcą ma nazwę - wtórna wiktymizacja! i tego robić nie wolno. Jak znajdę w karcie praw ofiar (czy jakoś tak to się nazywa), to podam konkretny zapis. O ile ją znajdę, bo właśnie poszłam jak po sznurku do miejsca, gdzie kiedyś był regał, a na nim tenże dokument.... i wpadłam na szafę :D


A co będę szukac po regałach :twisted: http://www.policja.pl/portal/pol/372/89 ... fiary.html

"III. Prawo do bezpieczeństwa i zakaz ponownego dręczenia ofiary

6. Ofiara ma prawo do bezpieczeństwa i ochrony oraz poszanowania jej życia rodzinnego iprywatnego. Ofiary nie wolno ponownie dręczyć - należy dołożyć wszelkich starań, by uniknęła ona powtórnej wiktymizacji. Oznacza to zakaz wkraczania w prywatność ofiary i jej rodziny ze strony wszystkich, którzy stykają się z nią w związku z popełnionym przestępstwem, w szczególności: przedstawicieli organów państwowych, służb medycznych i socjalnych, mediów.
16. Ofiara nie powinna być narażona na dodatkowe dolegliwości wynikające z konieczności kontaktu ze sprawcą czynu niedozwolonego. Wsądach powinny istnieć odrębne pomieszczenia dla ofiar przestępstw, bynie były one narażone przed rozprawą na kontakt z oskarżonym, jego bliskimi i znajomymi."
Ostatnio zmieniony piątek 28 paź 2011, 11:22 przez EiMI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: zybalowie »

EiMI pisze:UUUU, a to był sprawca czy ofiara, czy inny świadek, np. drugiej strony?
Jeden ze sprawców. Najlepsze, że on by w ogóle nie wiedział, ze ja tam byłam, gdyby nie ta konfrontacja. Po prostu zadzwoniłam na policję, a panowie byli zbyt zajęci okładaniem słabszego, żeby mnie zauważyć.
Abstrahując od tego, że dla mnie cała ta sprawa była bardziej wkurzająca niż traumatyczna, to konfrontacji ofiary ze sprawcą ma nazwę - wtórna wiktymizacja!
Święte słowa - mnie ten temat strasznie wkurza.
Pierwszy raz byłam w szoku jak mojego szwagra napadli z bronią i grozili - no rzecz jasna - odebraniem życia, a on potem musiał się stawić na komendzie mniej więcej w podobnych okolicznościach, jak ja później. I cholera, siedzieć w jednym pokoju z facetem, który mu przystawił pistolet do głowy... I poświadczać przy nim, ze tak, to ten, jestem pewien.

Przed tym wydarzeniem to ja żyłam w przekonaniu, że to jak na amerykańskich filmach - dyskretnie zza weneckiego lustra, bez dodatkowych stresów.

Taka figa.

temat mnie dodatkowo zirytował jak się dowiedziałam, że np. gwałt jest ścigany na wniosek...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Pol(skie)ne drogi i nierychliwość policji

Post autor: EiMI »

...no co do gwałtu... ktoś go musi zgłosić, czyli złożyć wniosek o ściganie sprawcy...

co do konfrontacji ofiara - sprawca, to nie wiem czy nie zacytuję formułki i nie wyjdę. Przecież nie będę się z facetem wykłócać... No chyba, że skruszał, to mogę go posłuchać ... o ile dobrowolnie podda się każe.
I mam na myśli np. dobrowolne zobowiązanie się do pracy społecznej ...
tylko że - jak zrobi to na komendzie i ja wycofam wniosek o ściganie... faceta tyle będę widziała i jego pracę społeczną też... jak nie wycofam, sprawa trafi do sądu i jak w sądzie dobrowolnie... to już będzie się musiał wywiązać. A w papierach syf...
Ostatnio zmieniony piątek 28 paź 2011, 11:29 przez EiMI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ