Nasz pies się boi (irracjonalnie)

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: BasiaM »

Gdzieś wyczytałam, że można pomóc psu odpowiednią dietą.
Filma Royal Canin ma w swojej ofercie karmę Royal Canin Calm Dog.
Podobno łagodzi objawy stresu i "wycisza" psa :mysl_1:
Tylko w opisie produktu napisali, że to karma dla psów dorosłych do 15kg.
Czy takie które ważą ponad 15kg już nie mogą jej wcinać ? Czy ktoś próbował i może podzielić się opinią na temat tej karmy ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jsuchecka
Posty: 137
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 18:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: jsuchecka »

Nie wiem jak działa karma, ale wynalazłam kiedyś kamizelkę antystresową, po założeniu uciska pewne miejsca na ciele psa i podobno dzięki temu się relaksuje. Ciekawa jestem czy to działa, może ktoś coś słyszał ?
Ja już jestem gotowa spróbować wszystkiego żeby spacery z psem i dla mnie i dla psa były przyjemnością albo po prostu przyzwyczaić się że tak już będzie.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: ania N »

Nie wierze w żadne karmy i kamizelki i coś tam jeszcze. :jezyk:

Kurcze dziewczyny powiedzieć wam co tak naprawdę działa na psychikę psa? - kobita. :D Gwarantowany wzrost ego i pewności siebie o 200%. Efekt natychmiastowy. :gleba:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: BasiaM »

ania N pisze:Kurcze dziewczyny powiedzieć wam co tak naprawdę działa na psychikę psa? - kobita. :D Gwarantowany wzrost ego i pewności siebie o 200%. Efekt natychmiastowy. :gleba:
W takim razie Coda nie jest kobietą :mysl_1:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: hania »

BasiaM pisze:Gdzieś wyczytałam, że można pomóc psu odpowiednią dietą.
Filma Royal Canin ma w swojej ofercie karmę Royal Canin Calm Dog.
Podobno łagodzi objawy stresu i "wycisza" psa :mysl_1:
Tylko w opisie produktu napisali, że to karma dla psów dorosłych do 15kg.
Czy takie które ważą ponad 15kg już nie mogą jej wcinać ? Czy ktoś próbował i może podzielić się opinią na temat tej karmy ?
U większych psów łatwiej zastosować Kalm Aid. Tylko, że on czasem działa rewelacyjnie a czasem wcale.
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: EiMI »

BasiaM pisze:Gdzieś wyczytałam, że można pomóc psu odpowiednią dietą.
Filma Royal Canin ma w swojej ofercie karmę Royal Canin Calm Dog.
Podobno łagodzi objawy stresu i "wycisza" psa :mysl_1:
Tylko w opisie produktu napisali, że to karma dla psów dorosłych do 15kg.
Czy takie które ważą ponad 15kg już nie mogą jej wcinać ? Czy ktoś próbował i może podzielić się opinią na temat tej karmy ?

Tak... Kiedyś w USA zapanowała moda na "dobrze ułożone", zawsze uśmiechnięte i zrelaksowane panie domu.... One też miały taką karmę... benzodiazepinę (u nas najbardziej znaną jako Valium)... Też działa przeciwlękowo ;)

Przez 12 lat miałam źle zsocjalizowanego psa (wtedy o tym nie wiedziałam, myśleliśmy, że jest po postu taki dziwny i już), czasem było ciężko... różne rzeczy robił... najpierw próbował panicznie uciekać, a potem już tylko się kładł się na widok wszystkiego, co miało kółka, bał się siwych starszych panów, jak po zmroku spotkał kogoś na drodze, to chował się za mną, bał się nowych pomieszczeń, unikał tłoku... itp, itd, ale nie przyszło mi nigdy do głowy, żeby go naćpać :D

A! zapomniałabym... i strasznie nie lubił zostawać sam w domu... potrafił zaprzeć się doopskiem o drzwi i siedzieć tak sobie do upadłego... Pies 40 kg, ja 38, on cztery łapy żeby się zaprzeć... ja tylko dwie... Ileż razy dzwoniłam do koleżanki, żeby była uprzejma przeczytać jeszcze jeden serwis, a ja dojadę jak tylko uda mi się przechytrzyć psa, albo jak Maciek wróci do domu na wymianę...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: hania »

To co jest w karmie i w Kalm Aidzie to akurat trudno nazwać naćpaniem. Jest w nich tryptofan (dla człowieka taką dieta poprawiajaca nastrój są np pestki dyni, szpinak, mięso z indyka, sezam - mnie tam sezamkni zawsze poprawiają nastrój ;), dziki ryż).
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: EiMI »

hania pisze:To co jest w karmie i w Kalm Aidzie to akurat trudno nazwać naćpaniem. Jest w nich tryptofan (dla człowieka taką dieta poprawiajaca nastrój są np pestki dyni, szpinak, mięso z indyka, sezam - mnie tam sezamkni zawsze poprawiają nastrój ;), dziki ryż).
Muszę sobie wygooglać ten trypto coś tam.... dla ludzi się nadaje??? :mrgreen: Bo mnie osobiście sezamki psują nastrój... za małe paczuszki mają (a ja uwielbiam), a głupio się wygląda jak się siada z kartonem :D ... dzieci dziwnie patrzą...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: BasiaM »

hania pisze:To co jest w karmie i w Kalm Aidzie to akurat trudno nazwać naćpaniem. Jest w nich tryptofan (dla człowieka taką dieta poprawiajaca nastrój są np pestki dyni, szpinak, mięso z indyka, sezam - mnie tam sezamkni zawsze poprawiają nastrój ;), dziki ryż).
Dokładnie, pies nie chodzi naćpany tylko "wyciszony" i jakiś taki uśmiechnięty :mrgreen:

PS. Z tymi sezamkami to prawda tylko do kompletu wykałaczki powinni sprzedawać :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: ania N »

BasiaM pisze:
ania N pisze:Kurcze dziewczyny powiedzieć wam co tak naprawdę działa na psychikę psa? - kobita. :D Gwarantowany wzrost ego i pewności siebie o 200%. Efekt natychmiastowy. :gleba:
W takim razie Coda nie jest kobietą :mysl_1:
Basiu czy ja ci tu muszę o pszczółkach ... :sekret: ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ