Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: hania »

Zbyszku - ale po co w takim razie słowo "zmuszony". Poza tym jeśli suka jest naprawdę słaba to po co ją rozmnażać?
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: ZbyszekC »

hania - zawsze to lepiej, nawet handlowo brzmi. :zly1:
Też się trochę dziwie zatrzymaniem młodej po starej. Ale może chodzić o użytkowość. Maciek już jakiś czas temu ogłaszał poszukiwanie reproduktora użytka.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: Iza i Sławek »

Proszę, nie róbmy sądu!!!
"u nas" nie jest jednoznaczne z "u mnie", (może Maciek zastosował skrót myślowy)
Nie znamy sytuacji.
Z drugiej strony, info zostało podane w takiej formie, że nóż mi się w kieszeni sam otworzył :twisted:
S.
Wesna z Gończaków
bea100

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: bea100 »

Moje zdanie również jest takie- nie znamy sytuacji (ja w każdym razie nie znam), jak mamy oceniać?

Amazonką opiekuje się chyba (z tego co wiem od Anety) tata Macieja i bardzo mu na niej zależy, zresztą z tego co wiem od Anety, to młoda spełnia (na razie) wszystkie oczekiwania jakie miał/ma Maciej odnośnie ogara- podobno super się zapowiada, ma pasję itd . Piszę co sama wiem, jednak są to wieści z tzw drugiej ręki :niewka:

Maciej Osiński: O Amazonkę spytałam tylko w kwestii znalezienia jej domu gdyby było trzeba, tak jak poprzednio pomogłam i znalazłam dobre domy dla jej sióstr. Abolutnie nie w celu podgrzania tu takiej atmosfery :niewka:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: kasiawro »

Bea nie znamy, ale ciężko poznać skoro Maciej przekazuje tylko informacje te które chce.
Poza tym ciężko nie sądzić inaczej skoro sukę miał i było ok, teraz jak jest młoda to dorosła już nie jest potrzebna- dla mnie to bardzo przykre i nie ładne zachowanie.
Młoda spełnia oczekiwania to zostaje, a dorosła ......?
I też nie komentuję tego aby podgrzewać atmosferę bo nie ma czym.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: miszakai »

kasiawro pisze:Bea nie znamy, ale ciężko poznać skoro Maciej przekazuje tylko informacje te które chce.
I co z tego?! Przekazuje te, które chce a nie te, które forumowicze chcieliby uzyskać :roll: Was już powaliło chyba naprawdę :wow_3:
My nie od sądzenia jesteśmy...

ZbyszekC - chyba przeginasz ostatnio :mysl_1:
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: kasiawro »

miszakai pisze: Was już powaliło chyba naprawdę :wow_3:
My nie od sądzenia jesteśmy...
Hallo Marta chyba zagalopowałaś się za bardzo!!!!!! :wow_3:
Od czego Ty jesteś to Ty wiesz najlepiej, a od czego ja to ja wiem najlepiej i nie życzę sobie tego typu słów.

Poza tym ktoś tu na forum kiedyś pisał o szczerości i pisaniu otwarcie prawda????

Chcę/my uzyskać informację i Maciej powinien liczyć się z tym dając ogłoszenie na forum.
Jeśli Tobie czy Maćkowi nie odpowiada forma, styl, pytania nie musi tutaj wcale ogłaszać się z suką ani na pytania odpowiadać. A cwanie odpowiadać na pytanie dla siebie wygodne to tak jak napisałam wcześniej, nie jest kulturalne jak dla mnie.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: miszakai »

Kasiu oceniasz "zachowanie" Macieja jako nieładne i przykre...Jakie cwane odpowiadanie?...Maciej napisał 2 posty, bardzo skąpe, bardzo oszczędne w słowa...
Kompletnie nie rozumiem...
Piszę ogólnie, bo już przy kolejnym ogłoszeniu adopcyjnym jest ocena...To właśnie jest dla mnie "powalenie"...
Pisanie szczerze?...Tak, ale nie oceniajmy personalnie...Jakbym dała ogłoszenie o sprzedaży/oddaniu psa i przeczytała stronę dalej, że to bardzo nieładne i przykre zachowanie z mojej strony a dodatkowo złośliwości co do pobudek od Żbyszka to bym się chyba wycofała i pomyślała co niecoś o klimacie tu panujacym...
kasiawro pisze:Jeśli Tobie czy Maćkowi nie odpowiada forma, styl, pytania nie musi tutaj wcale ogłaszać się z suką ani na pytania odpowiadać.
Jestem użytkownikiem forum i też sobie nie życzę i razi mnie, że tu nawet ogłosić zwierzaka do oddania nie można normalnie :? Głupio mi wobec tych, którzy chcą dać po prostu ogłoszenie. Tu jest do tego wątek. Jest wątek trudne tematy/sprawy. Załóż Kasiu wątek o powodach oddawania psów. To jest wątek ogłoszeniowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: hania »

Ogłosić normalnie można. Ale ogłaszajac na forum miłośników rasy trzeba się liczyć z oceną swojego postępowania. Szczególnie jeżeli wystawia sie na sprzedaż sukę zostawiając po niej szczeniaka. I nie informując o tym hodowcy suki - bo brak odpowiedzi uznaję za odpowiedź negatywną. Jeżeli mamy być szczerzy to może we wszystkich wątkach?
Ja rozumiem sytuacje gdy komuś poplącze się w życiu i musi oddać psa. Ale sytuacji gdy wymienia się psa na nowszy model nie rozumiem.

P.s. Marta to nie jest ogłoszenie adopcyjne ani suka nie jest do oddania.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Sprzedam hodowlaną sukę Ogara Polskiego.

Post autor: kasiawro »

miszakai pisze:Jakie cwane odpowiadanie?...
Cwane bo odpowiada na to co mu pasuje, określiłam jako "cwane".
miszakai pisze: Kompletnie nie rozumiem...
Czego nie rozumiesz Marta?
miszakai pisze: Piszę ogólnie, bo już przy kolejnym ogłoszeniu adopcyjnym jest ocena...To właśnie jest dla mnie "powalenie"...
Ja nie czuję się powalona i nie chciałabym być tak określana/oceniana i to głównie mnie nie ukrywam sprowokowało to odpowiedzi Tobie.
miszakai pisze: Tak, ale nie oceniajmy personalnie...
Piszesz nie oceniajcie Macieja ok,ale dlaczego Ty mnie/nas oceniasz i określasz "was powaliło" ? :niewka:
miszakai pisze:
kasiawro pisze:Jeśli Tobie czy Maćkowi nie odpowiada forma, styl, pytania nie musi tutaj wcale ogłaszać się z suką ani na pytania odpowiadać.
Jestem użytkownikiem forum i też sobie nie życzę i razi mnie, że tu nawet ogłosić zwierzaka do oddania nie można normalnie :? .
Jak to normalnie nie można??? Normalnie nie można uzyskać informacji choćby takowej czy hodowca został poinformowany?
Sunia jest do sprzedania nie oddania.
To jest forum ogaromaniaków, czyli ludzi "siedzących" w tej rasie i zapewne wszyscy chcą dla tej rasy jak najlepiej i tak samo dla pojedynczych ogarów. Dlatego chcą wiedzieć więcej aby móc poszukać odpowiedni dom, pomóc itd... Ciężko jest skoro właśnie właściciel cedzi słowa.
Osoba dająca ogłoszenie na ogarkowie powinna się liczyć z tym, że pytania będą się pojawiać. To nie jest portal ogłoszeniowy allegro, gratka itd...
miszakai pisze:K Głupio mi wobec tych, którzy chcą dać po prostu ogłoszenie. Tu jest do tego wątek. Jest wątek trudne tematy/sprawy. Załóż Kasiu wątek o powodach oddawania psów. To jest wątek ogłoszeniowy.
Mi też Marta jest głupio i jeszcze jest mi wstyd, że ludzie sprzedają sukę dorosłą, a zostawiają sobie młode pokolenie :placzek: nie umiem sobie tego wyobrazić :niewka:
Dla mnie nie ważne, gdzie to napiszę w jakim wątku, ale skoro uważacie, że nie tutaj jest miejsce na to proszę o przeniesienie.
ODPOWIEDZ