Nużyca

Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Nużyca

Post autor: Ola i Dunaj »

Co by to nie było, Uplotka powinna trafić jak najszybciej do lek. wet. żeby pobrał zeskrobiny ;)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nużyca

Post autor: Ania W »

hania pisze:Łysienie związane z hormonami jest bardziej ogólne. Z nużycą - miejscowe.
Nie wiem jak to jest u suk, ale z tego co wiem to np. w przypadku psów na tle hormonalnym niekiedy łysieje nasada ogona ( często widać to u starszych psów) i "robi" to miejscowo.
Ola i Dunaj pisze:Co by to nie było, Uplotka powinna trafić jak najszybciej do lek. wet. żeby pobrał zeskrobiny ;)
Dokładnie uważam tak samo, bo chociażby w przypadku nużycy problemu można pozbyć się dość szybko, a z leczeniem innych zmian, które może być bardzo czasochłonne nie ma też co zwlekać.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Nużyca

Post autor: hania »

Ania W pisze:
hania pisze:Łysienie związane z hormonami jest bardziej ogólne. Z nużycą - miejscowe.
Nie wiem jak to jest u suk, ale z tego co wiem to np. w przypadku psów na tle hormonalnym niekiedy łysieje nasada ogona ( często widać to u starszych psów) i "robi" to miejscowo.
Z tego co wiem u suk nie ma takich małych łysych plamek, jak występują przy nużycy, na tle hormonalnym.
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Nużyca

Post autor: romanczerwinski »

w tamtym roku po cieczce Uplotka miała brane zeskrobiny i nic nie wykazało.myślałem,że po problemie.wtedy wet popsikał jej ucho jakimś świństwem(myślałem,że to płyn do mycia szyb)i było ok.Jutro idę ,niech zobaczy ,a może znowu przejdzie samoistnie.Żona mówi,że jestem przeczulony ale ja na zimne dmucham.Zresztą na sugestię Aszemi kupie obrożę na to paskudztwo.A czy może pies podłapać nużycę od innego psa,jak np.pchły?
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Nużyca

Post autor: Ola i Dunaj »

romanczerwinski pisze:A czy może pies podłapać nużycę od innego psa,jak np.pchły?
Tu http://www.molosy.pl/strona_glowna/wet/ ... es_Vet.htm" onclick="window.open(this.href);return false; jest problem opisany :)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Nużyca

Post autor: romanczerwinski »

Przeczytałem.Takie to wszystko mądre,ze aż się qurde załamałem.Wet biorąc zeskrobiny powiedział,ze to psa nie swędzi.żobaczymy co wyjdzie.
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Nużyca

Post autor: romanczerwinski »

no,w zeskrobinach nic nie wykazało!Nawet grzybów.Wet powiedział,że może nie wykazać,ale raczej to jest hormonalne,jakieś osłabienie organizmu (no bo przyplątała się w tym czasie żeby było jeszcze lepiej urojona ciąża). Coś jej dał,żeby przez pięć dni wpsikiwać do pyska ze strzykawki.Tak jakby ucho zarastało włosami,tak mi się wydaje.Obroży z amitrazą nie ma w sklepach,nie ma też w sprzedaży internetowej.Podobno jakiś składnik był zabroniony i wycfali.No,to mam z głowy.Teraz tylko czekać :marzyc_2: .
R i U
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Nużyca

Post autor: Ola i Dunaj »

Będzie ok :) Najważniejsze, że szybko zareagowałeś :piwko:
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Nużyca

Post autor: Agata »

romanczerwinski pisze:Obroży z amitrazą nie ma w sklepach,nie ma też w sprzedaży internetowej.Podobno jakiś składnik był zabroniony i wycfali.No,to mam z głowy.
A gdzieżesz tam, mój stały sprzedawca trucizny ma ją w swoich aukcjach :P

http://allegro.pl/preventic-obroza-prze ... 21236.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nużyca

Post autor: irie »

A nawet nie tylko on ;) http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... =preventic
Te klopoty z dostepnoscia byly jakis rok - dwa temu.
Zdrowka dla suni.
Obrazek
ODPOWIEDZ