Spacery - długość

Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Spacery - długość

Post autor: wladekbud »

Witam.

Wszędzie czytam i słucham, że maluch nie powinien chodzić na długie spacery nie powinien skakać, nie powinien chodzic po schodach.
Chodzenie po schodach, jasne i oczywiste nie mam pytań.
Skakanie, domyślam się, że chodzi o nakłanianie psa do skakania (treningi itp.), a nie zabranianie normalnego podskakiwania przy walce z gumową kaczką :)
Ale odnośnie spacerów? Tworzył ktoś jakąś tabelę ile ma taki maluch (np. 3-miesięczny, jak nasza Burza) spacerować?
Chodzi mi o coś w stylu:
4 mies: - 0.5h lub 1km
6 mies: - 1h lub 2km

Bo nie chcę maluszki zamęczać (choć jeszcze ani razu nie widziałem jej zmęczonej), ale też nie chcę przesadzić w "chuchaniu i dmuchaniu" na szczeniaczka.

pozdrawiam
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Spacery - długość

Post autor: rafkow »

Witaj,

Wydaję mi się, że to zależy od intensywności zajęć na spacerze.
Mak po ostatnim, wcale nie takim długim spacerze, ale za to z dwiema damami, był tak umordowany ganianiem, że na każdym przystanku szedł spać :)
Ale wtedy miał trzy dni pełne wrażeń i harców pod rząd.
Ja bym obserwował psa i jeżeli nie ma wyraźnie dosyć to szedł z nim dalej w siną dal ;)
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Spacery - długość

Post autor: wladekbud »

Ja bym obserwował psa i jeżeli nie ma wyraźnie dosyć to szedł z nim dalej w siną dal
No, też tak myślę. Tylko po ostatnim 2h spacerku do lasu sąsiad który mia bzika na punkcie psów stwierdził, że to dla takiego malucha duża przesada. Burza oczywiście miała swoje zdanie na tem temat i to my bylismy bardziej zmęczeni, a ona po powrocie do domu jeszcze harcowała.
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
nika
Posty: 104
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 11:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tychy

Re: Spacery - długość

Post autor: nika »

Kusy od małego chodził na dość długie (czyli 1,5h czasem 3h) spacery i to z reguły z innymi większymi i starszymi zresztą psami. Oczywiście chyba nie musze mówić że to uwielbiał :psiako:
I poza tym że dziś ma piękną muskulaturę i szeroką klatę to nic innego mu nie doskwiera :happy3:
I oczywiście z reguły to ja byłam o wiele bardziej padnięta niż mój ogórek
Ogar - pies z duszą ... http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ