OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: dorob62 »

Od dłuższego czasu kusiło mnie, by przeprowadzić taką akcję, ale zewsząd słyszałam "nie uda się". Nie ma dla mnie "nie uda się- dopóki nie spróbuję". No więc zaczęłam zarażać pomysłem innych. Małgosiaczek 27 zrobiła pierwszą wielką pracę i spisała wszystkie znane jej ogary (z różnych forów i źródeł) Ja przerobiłam to na exela co by nam wygodniej było.
Tego exela za moment Rafał podepnie by każdy mógł sprawdzić i poprawić swoje dane:) Znaczy swojego psa. Pomyślałyśmy z Małgosią, że zamiast danych osobowych właściciela (z czym może być kłopot) dołożymy numer tatuażu i adres mailowy do właściciela).
Informację o akcji proszę byście umieszczali wszędzie gdzie możecie. Zarówno prywatnymi jak i oficjalnymi kanałami (na innych forach także)
mail do zgłaszania się
ogarpolski@poczta.onet.eu
Proszę o podanie imienia psa, przydomka, daty urodzenia, płci, rodziców z przydomkami i kontaktu (chyba najlepiej mail)
Ja ze swej strony postaram się akcję nagłośnić w mediach.
Kochani, jeśli udało się policzyć bociany... to z ogarami powinno też się udać.. wszak nie odlatują.
PS. Powstaje list do Oddziałów z prośbą o podanie namiarów na ogary.Tam trzeba będzie oczywiście pewnie pójść. Prośba też do hodowców by powiadomili właścicieli swoich szczeniaków by się rejestrowali na podanym mailu. Pozdrawiam i liczę na wsparcie
Dorota.
Ostatnio zmieniony czwartek 13 lis 2008, 18:36 przez dorob62, łącznie zmieniany 2 razy.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Mam nadzieję, że się uda chociaz w jakiejś części, bo fajnie by było znaleźć trochę rodzeństwa Ogarkowego ;) Z resztą myślę, że miło by było gdyby nasza lista "ogaromaniaków" się szybko powiększała ;)
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: Paula »

W takim razie czekamy na listę :)
Można wykorzystać także stare katalogi wystawowe...
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: carmen »

Z takim listem mam się udac do oddziału? i jak będą dane podpięte do forum to prosimy o linka :)
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: dorob62 »

O rany.. czy ja niewyrażnie piszę.. czy sama jestem zakręcona jak słoik???
PS. Powstaje list do Oddziałów z prośbą o podanie namiarów na ogary.
Jak będzie gotów to roześlę chętnym:)
Co do linka.. to czekam na Rafała:)
Nie ma na razie z tym pośpiechu bo lepiej powoli a dobrze.
Aha i jeśli znacie jakieś ogarki, ogarkowe dzieci, ciotki i pociotki to proszę o kontakt na "służbowego" maila....
pozdrawiam:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Podaje Wszystkim link do obecnej wersji listy ;) Jest niekompletna, dużo brakuje, przejrzyjcie ja i zweryfikujcie swoje dane jeśli są umieszczone. Bardzo proszę w razie jakiegoś błędu o poprawienie wpisu ze swoimi danymi i przesłanie poprawionej wersji na podany wcześniej adres mail-owy :)
liczenie/liczymy_ogary.xls
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: dorob62 »

Uwagi do obsługi tego pliku z danymi.
1. Prosimy poprawiać tylko SWOJE dane. Po zakończeniu poprawek albo na końcu zaznaczyć OK lub jesli umiejętności pozwalają zmienić kolor wpisu. Tak by widoczne było że WŁAŚCICIEL naniósł poprawki (lub zaakceptował to co zastał.
2. Po potwierdzeniu przez WŁAŚCICIELA dane zostaną zabrane z ogólnodostępnego pliku i przeniesione zostaną na plik OSTATECZNY. Tam będą czekały aż do zakończenia liczenia. Każdy pies dostanie swój numer i zostanie on przesłany właścicielowi ( na maila którego poda do bazy).
3. w ogólnodostępnym spisie pozostanie tylko imię i przydomek ogara....(innym kolorem zaznaczony) by nie wprowadzać bałaganu.
Do bazy podstawowej(ogólnie dostępnej) będą dopisywane imiona ogarów zgłaszanych mailowo (na "służbowego" maila) i jednocześnie będą dopisywane do OSTATECZNEGO spisu. Procedura identyczna jak w innych przypadkach\
Uaktualnianie podstawowego spisu będzie miało miejsce raz w tygodniu:)
I po raz kolejny ponawiam prośbę. Roześlijcie apel o zapisywanie się do wszystkich ogarów które znacie:):)
Ja roześle do tych , które znalazłam w katalogach.... i w sieci ....
Ale im więcej tym lepiej.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: hania »

dorob62 pisze:PS. Powstaje list do Oddziałów z prośbą o podanie namiarów na ogary.Tam trzeba będzie oczywiście pewnie pójść.
Ja wysyłam takie listy od czasu do czasu. Problem polega na tym, że zarejestrowana jest bardzo niewielka część populacji.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: Ania W »

hania pisze:
dorob62 pisze:PS. Powstaje list do Oddziałów z prośbą o podanie namiarów na ogary.Tam trzeba będzie oczywiście pewnie pójść.
Ja wysyłam takie listy od czasu do czasu. Problem polega na tym, że zarejestrowana jest bardzo niewielka część populacji.
No i że wielu właścicieli, których psy nie żyją nie wyrejestrowuje ich w oddziałach - wystarczy zerknąć na stronę warszawskiego i wejść w dział "reproduktory".
Trzeba też pamiętać , że oddział nie poda namiarów na właścicieli psów(w każdym razie uważam, że nie powinien tak zrobić), a co najwyżej liczbę takich psów w oddziale (fajnie będzie jak chociaż zrobi listę imienną z przydomkami).
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: dorob62 »

Kochani.. nie od razu Kraków zbudowano.. powolutku.... Oczywiście nie będzie łatwo, ale jakby było Latwo to by nie było fanu:) Przynajmniej dla mnie.
Ja rozumiem że Oddziały nie podadzą danych żadnych, albo podadzą niekompletne, albo stare.. ale w ogóle się nie odezwą.. Ale przecież kaźdy z nas zna ogary lub kogoś kto zna kogoś.... jakoś damy radę.. ta lista nie musi być jutro:)
Ja walczę o media może będzie lepiej:)..
Dostałam już kilka maili od osoļ, króre znalazły to ogłoszenie w jakimś forum (wpisałam w kilka) i pyta czy rozpropagować wśród znajomych ogarowców... OCZYWIŚCIE!!!!!
Może nie będziemy wiedzieć wszystkiego ale na pewno będziemy wiedzieć więcej:)
Ja tam jestem pełna entuzjazmu i optymizmu:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
ODPOWIEDZ