OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Awatar użytkownika
MagdaM
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 18:21

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: MagdaM »

W Związku Kynologicznym - dane ze wszystkich oddziałów - na koniec ur roku zarejestrowanych jest tylko 299 ogarów . 116 psów i 183 suki. w tym reproduktory 42 suki hodowlane 66 .W roku 2007 zgłoszone było 22 mioty w których urodziło się 66 piesków i 71 suczek . Oczywiście są to tylko te które mają opłacone składki związkowe.wg mojego rozeznania jest ogarów 5 razy tyle w Polsce i około setki poza .
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: dorob62 »

Streszczenie tego jak mi idzie:)
Na razie zgłosiło się do mnie 30 osób i udostępniło imiona i przydomki swoich psów. Oraz mam do nich kontakty mailowe.
Kilkoro z nich podało mi namiary na znane sobie psy..... ale nie liczę ich na razie bo najpierw chcę się skontaktować z właścicielami....Bo taka idea tej akcji....
Oczywiście mam też namiary na bazę którą stworzyła Małgosia27 i część osób już też mi się odezwała....
Więc powolutku powolutku...
oczywiście prośba do Was jak i do wszystkich... jeśli znacie Ogary to postarajcie się namówić właścicieli by TYLKO się do mnie odezwali... a ja postaram się ich przekonać że warto się zapisać w celu policzenia:)
ogarpolski@poczta.onet.eu

PS. I po raz kolejny (nie zdenerwujcie się) wyśle do wszystkich pw z prośba o odezwanie się (jeśli wola):)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
bea100

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: bea100 »

Dorob- pozbierałam wszystkie adresy mailowe jakie miałam- do moich wnuków i pra oraz do innych znanych mi mailowo ogarkowiczów- uzbierało się 30- myślę, że inni hodowcy powinni postąpić podobnie i że będzie z ich strony wszelka pomoc dla Ciebie i współpraca ( o ile mają kontakt z psami ze swoich hodowli). Myślę, że od nich jak napiszesz- też dostaniesz jakieś jeszcze inne namiary bo od kłębka do nitek :P
Uważam, że oddziały nie na wiele się przydadzą- tutaj trzeba polegać na tym, że się sprawę nagłośni oraz na poczcie każdej także pantoflowej i na krewnych i znajomych królika (tutaj- ogarka ;) )
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: dorob62 »

bea100
Też tak myślę i czekam na maila od Ciebie:)
I mam naprawdę masę przyjemności w korespondowaniu z nowymi ludźmi Ogarowymi:) I mam nadzieję, że może ich namówię do pojawienia się tu:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: dorob62 »

Z OSTATNIEJ CHWILI!
Korzystają z naprawdę wolnego dnia uporządkowałam dane zebrane w akcji...
Z "poczty pantoflowej" , ciężkiej pracy Małgosi i mojej ożywionej korespondencji na liście mam 178 Ogarów w tym 76 z danymi mailowymi:) POTWIERDZONYMI kontaktem:)
Na resztę czekam i będę się upominać:)
PS. Dodam że przeczytałam dziś chyba wszystkie wiadomości na zielonym i psiakości:)
UUU rymuję:)
No to walczę dalej:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: Paula »

Dorota,
interesują mnie imiona i przydomki ogarów, których właściciele już się zgłosili. Czy mogłabyś je wypisać? Zastanawiam się czy szukać i odkopywać jakieś kontakty, bo może się to okazać zwyczajnie niepotrzebne, skoro już je masz.
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: dorob62 »

Ja sobie nadal powolutku tworzę swoją listę Ogarów.... fajne to zajęcie.
Ale mam prośbę.. już ją pisałam ale bez odzewu.
Chodzi mi o skany danych z katalogów np. z ostatnich dwóch lat z wystaw gdzie były stawki ogarów, Tam są adresy wystawiających. Chcę do wszystkich napisać listy ( bo nie wszyscy skomputeryzowani). Proszę o pomoc.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: carmen »

Nie mam katalogów ale liczę na to, że temat się ożywi ;)
Jak narazie to jeszcze się nie natknełam na info w necie o akcji. (No poza nasza_klasa) ;)
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: dorob62 »

Jak się nie natknęłaś???
Na razie lecę znajomościami.. zielone, psiakość. strona klubu, łowiecki, forum węszynoski, nasza klasa. na gronie jest, w S.N, poszedł mailing do pism "psowych`" czekam na odzew....jestem po rozmowie w Stacji-matce.. czekam na terminy..
Nie piszę za dużo tu bo.. robię swoje:-)
Jak gdzieś jesteś.. to pisz o akcji propaguj i podawaj maila kontaktowego... ogarpolski@poczta.onet.eu
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE OGARÓW

Post autor: Józef »

Duża praca wykonana. Czyli są Ogary (duży % populacji, nie wiemy jaki) i mamy wydzielone reproduktory i suki hodowlane. Ma sens coby tutaj w jakiejś formie zebrać to towarzystwo reprodukcyjne z całym ich pochodzeniem? Chętnie bym się zajął tym uszczegółowieniem piesków. O ile mamy chęć takie dane tu mieć. No i forma będzie niełatwa, każdy piesek to małe drzewko genealogiczne.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
ODPOWIEDZ