Wypieki

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Wypieki

Post autor: SARABANDA »

Chleb wyszedł super :happy3: , z chrupiącą skórką, bez zakalca, właśnie zjadłam piętkę, jeszcze trochę ciepłą. Chleb jest z mąki gryczanej, ryżowej, z amarantusa, skrobi ziemniaczanej, zmielonego siemienia. Przepis z blogu http://www.olgasmile.pl" onclick="window.open(this.href);return false; . Dałam trochę za mało soli.
Już piekłam płaskie chlebki, coś w stylu chrupkiego z kaszy jaglanej, mąki gryczanej i skrobi kukurydzianej z olejem i ziołami, bez drożdży , też fajnie wyszedł, przepis ze smakomanii.
Przepis na placek poproszę, tylko te banany musiałabym czym zastąpić :mysl_1:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Wypieki

Post autor: Ewka »

Przepis na babę drożdżową, dość pracochłonną, ze starego numeru KUCHNI.
skanowanie0001.jpg
Kilka razy piekłam wg tego przepisu, ale temperaturę pieczenia nastawiam sporo wyższą...
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Wypieki

Post autor: nulka »

Przepis na placek poproszę, tylko te banany musiałabym czym zastąpić :mysl_1:
Szukałam wczoraj w moich zakładkach i nie mogę znaleźć :niewka: W zeszłym roku piekłam go dosyć często i się przejadł .Szła mąka ryżowa dwie szklanki ,szklanka płatków owsianych ,dwa banany może można by było jabłkami zastąpić :mysl_1: i dwa jaja ,cukier ja daję ksylitol tak 3/4 szklanki i nie wiem czy jakiś olej był jeszcze i sodę oczyszczoną łyżeczkę dawałam .Banany z jajami miksowałam w blenderze i łączyłam z suchymi .Wychodziła masa taka jak do biszkoptu ,wylewałam na blachę i fajny ,biszkoptowaty placek wychodził .Jak znajdę to wkleję tutaj
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Wypieki

Post autor: nulka »

Przepis na placek poproszę, tylko te banany musiałabym czym zastąpić :mysl_1:
Szukałam wczoraj w moich zakładkach i nie mogę znaleźć :niewka: W zeszłym roku piekłam go dosyć często i się przejadł .Szła mąka ryżowa dwie szklanki ,szklanka płatków owsianych ,dwa banany może można by było jabłkami zastąpić :mysl_1: i dwa jaja ,cukier ja daję ksylitol tak 3/4 szklanki i nie wiem czy jakiś olej był jeszcze i sodę oczyszczoną łyżeczkę dawałam .Banany z jajami miksowałam w blenderze i łączyłam z suchymi .Wychodziła masa taka jak do biszkoptu ,wylewałam na blachę i fajny ,biszkoptowaty placek wychodził .Jak znajdę to wkleję tutaj

Sorki ,ale nie mogę go usunąć ,dwa razy sie pyknęło :niewka:
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Wypieki

Post autor: SARABANDA »

Dzięki nulka. To jeszcze jajka musiałabym zastąpić siemieniem.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Wypieki

Post autor: Ewka »

O matko, to ile będzie ciasta w tym cieście? :shock:
Da się czymś jajka zastąpić?
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Wypieki

Post autor: SARABANDA »

Pewnie, właśnie siemieniem lnianym zaparzonym
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Wypieki

Post autor: nulka »

Zrobiłam mazurek figowy od Ewy i robię cygański od Wilgi :)

Bardzo trudno przekłada się kruchy placek z formy na deczkę i do pojemnika :mysl_1: Najlepiej jakby foremka miała zdejmowane boki .Ja mam zwykłą i przy przekładaniu się oczywiście pokruszył ,ale masą figową zebrałam go "do kupy" ;) Ten od Wilgi jeszcze suszę w piekarniku a potem zobaczymy czy się da przełożyć :mysl_1:
Jedno jest pewne po takich małych podskubaniach :) pyyyycha ! :happy3:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Wypieki

Post autor: kasiawro »

nulka pisze: Bardzo trudno przekłada się kruchy placek z formy na deczkę i do pojemnika :mysl_1: Najlepiej jakby foremka miała zdejmowane boki .Ja mam zwykłą i przy przekładaniu się oczywiście pokruszył ,ale masą figową zebrałam go "do kupy" ;) Ten od Wilgi jeszcze suszę w piekarniku a potem zobaczymy czy się da przełożyć :mysl_1:
Ja już przy czytaniu przerażona jestem skomplikowaniem tego.
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Wypieki

Post autor: Wilga »

Cygańskiego nie da się bezpiecznie przełożyć, beza się pokruszy a masa wypłynie!
A ja w tym roku będę eksperymentować z figowo- śliwkowym na andrucie. Zobaczymy co się uda?
ODPOWIEDZ