IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Ania W »

ZbyszekC pisze: Na ostatniej wystawie nie było chyba żadnego przedstawiciela (ogara z przydomkiem) hodowli które w trzecim tysiącleciu uzyskiwały na wystawach klubowych tytuł najlepszej hodowli. :zdziw_4:
Gończaki chyba załapały się na ten tytuł w ciągu ostatnich 13 lat ? ;)
Ja wprawdzie nie mam dokładnej rozpiski zwycięzców tej kategorii na wystawach klubowych ale myślę, że ta hodowla ma ten tytuł w zasługach ;)
Swoją drogą z czystej ciekawości można byłoby się pokusić o spis takich tytułów hodowlanych na klubówkach ;)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: kasiawro »

Ja jeszcze się pochwalę, że Runo dostał prezenty jako ogar najdalej mieszkający od wystawy - bardzo miłe!
Co do wystawiania w konkurencjach hodowlanych i wystaw klubowych:
- dla mnie to jest największa frajda patrzeć swoim okiem na pracę i zakręcenie ludzi na jednym punkcie i te konkurencje są moimi ulubionymi
- spotkanie z ludźmi i rozmowy monotematyczne :happy3:
- konkurencja hodowlana najlepszy rep./suka hodowlana rozmawiałam z kilkoma osobami siedzącymi w tym głębiej i dłużej niż ja i nikt mi jednoznacznie nie powiedział że psy/suki po tym samych rodzicach z różnych miotów nie mogą startować w tej konkurencji (nawet nie wiem czy już tego tematu nie "wałkowaliśmy" na forum)
- co do gończych i najlepszej hodowli to mam wrażenie, że gończarze trochę nie potrzebnie się nakręcają :niewka:
Asia_i_Bora
Posty: 261
Rejestracja: piątek 20 lut 2009, 16:04

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Asia_i_Bora »

Kasiu, w katalogu jak byk jest napisane, że konkurencja najlepszy reproduktor/suka hodowlana to potomstwa psa/suki po co najmniej 2 różnych sukach/psach. To w najlepszej hodowli nie ma znaczenia reproduktor/suka hodowlana byleby były dwa różne mioty.

W zeszłym roku w ogóle było zamieszanie z konkurencjami reproduktor/suka, bo przy formularzu zgłoszeniowym było napisane, że ten reproduktor/suka musi być na wystawie. I nie było wymagane dwóch różnych suk/psów.
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: panbazyl »

to może pora popracować nad przyszłorocznymi formularzami i metodyką zgłoszeń?
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Ania W »

Asia_i_Bora pisze:Kasiu, w katalogu jak byk jest napisane, że konkurencja najlepszy reproduktor/suka hodowlana to potomstwa psa/suki po co najmniej 2 różnych sukach/psach. To w najlepszej hodowli nie ma znaczenia reproduktor/suka hodowlana byleby były dwa różne mioty.

W zeszłym roku w ogóle było zamieszanie z konkurencjami reproduktor/suka, bo przy formularzu zgłoszeniowym było napisane, że ten reproduktor/suka musi być na wystawie. I nie było wymagane dwóch różnych suk/psów.
Asiu generalnie o duże zamieszanie w tej kwestii - to nie powinno być zapisane w katalogu wystawy tylko np. w regulaminie ogólnodostępnym.
Regulamin wystaw FCI ma zapis że mają być dwa miotu od 3 do 5 przedstawicieli. Nic więcej nie znalazłam na temat różnych rodziców ( jeden z pary) w przypadku tych dwóch miotów. Podobnie - tam w przypadku hodowli jest tylko zapis o dwóch miotach.
No chyba że coś przeoczyłam...

Z czystej ciekawości zajrzałam też na info odnośnie klubówki ponów i tam najpierw powołują się na regulamin FCI i rzeczywiście w przypadku suki hodowlanej na tej wystawie jest tylko zapis o dwóch miotach a już w przypadku reproduktora konieczni są przedstawiciele dwóch miotów po dwóch sukach.
Oczywiście rozumiem, że klub może sobie wprowadzić wewnętrzne obostrzenia - nie mam nic przeciwko, tylko niech to będzie jasno zapisane raz na zawsze w miejscu ogólnie dostępnym.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: kasiawro »

Asia_i_Bora pisze:Kasiu, w katalogu jak byk jest napisane, że konkurencja najlepszy reproduktor/suka hodowlana to potomstwa psa/suki po co najmniej 2 różnych sukach/psach. To w najlepszej hodowli nie ma znaczenia reproduktor/suka hodowlana byleby były dwa różne mioty.
.
Asiu ja nie wiem co jest napisane w tegorocznym katalogu bo nie mam go, poza tym takie informacje muszą być jak byk napisane w regulaminie, a nie w katalogu który dostaję na wystawie.
Poza tym zgadzam się z Anią W co napisała powyżej.
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ZbyszekC »

Przyznaję otwarcie. Jestem monogamiczny :wstydek:
Może nie z natury co z braku okazji :tia:
Czyli w pewnych sprawach nie mam doświadczenia. :placzek:
Wydaję mi się jednak, że łatwiej o wyrównane potomstwo po jednej parze rodzicielskiej niż powiedzmy w trójkąciku :jezyk_3:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: panbazyl »

ZbyszekC pisze: Wydaję mi się jednak, że łatwiej o wyrównane potomstwo po jednej parze rodzicielskiej niż powiedzmy w trójkąciku :jezyk_3:
a czemu nie promować "trójkącików"? Oczywiście zgodnie z prawem FCI. Dlaczego w jednym miocie suka nie może mieć szczylków po dwóch ojcach? Ale wtedy konieczne badania genetyczne ojcostwa. Wtedy nie ma problemu, że suka choc po jedym miocie, ale po dwóch repach staruje w konkurencji suk hodowlanych :jezyk_3:
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ZbyszekC »

O takiej rozpuście nie myślałem. :strach_2:
A jeżeli już to myśląc jak typowa szowinistyczna męska świnia brałem raczej pod uwagę wariant jeden pies i dwie suki. :jezyk_3:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: qzia »

Zaczynam mieć wrażenie, że rozmowa zmierza do nikąd. :niewka: :niewka:
ODPOWIEDZ