Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: kasiawro »

Dziewczyny trzymam za Was kciuki!!!
Pamiętajcie aby zabrać dla mnie (ogarów) fajne gifty ze stoiska ;).

Pozdrawiam i Dziękuję z Góry
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: qzia »

Nie ma sprawy. :silacz: Tylko w sobotę nie będzie wypadać, a w niedzielę to Kuba będzie jak zombi ze zdenerwowania i będę musiała go reanimować przed występem. :strach_2: :strach_2: I Zbyszka bo on jest jak barometr Kuby emocji. :psiako: Ale obiecuje swoją pomoc w przymilaniu się panu B. :marzyc_2: :marzyc_2: :silacz: :silacz:
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: Danuta »

qzia pisze: Ale obiecuje swoją pomoc w przymilaniu się panu B. :marzyc_2: :marzyc_2: :silacz: :silacz:
Ja powtarzam jak mantrę... Hmmmm... Hmmmm... wszystko mogę wyciągnąć z pana B. ... :strach_4: :prosze_1: :D



Kurcze... zważywszy na okoliczności ..ee.. mojego ;) wieku... oby moje/nasze wysiłki nie poszły na marne :prosze_1: :gleba:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: qzia »

Co tam wiek. :gleba: Podmalujemy oko, mini założymy, dekolciki i takie tam. :silacz: :strach_2: Pan B w końcu nie młodzik. ;) ;) Wie co dobre. :gleba: :gleba:
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: Danuta »

O Lokisie też kiedyś ktoś powiedział, że jest jak wino: im starszy, tym lepszy :gleba:

Damy radę :silacz:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: SARABANDA »

Bardzo jesteście zorientowani w przepisach , dla mnie to chińszczyzna. Ale jeżeli chodzi o zdobywanie użytkowości przez retriwery to wystarczył by przepis że muszą mieć zrobiony konkurs z retriwerów, było by to prostsze. Znowu przepis że gończe muszą mieć konkurs na żywej zwierzynie - owszem ale dlaczego ma to być dzik w zagrodzie? przecież ogar z założenia nie miał być dzikarzem, niech zrobią konkurs dla gończych wg przepisów które przecież istnieją.
O posokowce bym się nie martwiła bo to co prawda grupa VI ale nie gończe. Poza tym mają co prawda rzadko memoriały na żywej zwierzynie, a szkolone są na butach tropowych z niewielką ilością farby a niektóre nawet bez farby i w warunkach naturalnych są bezkonkurencyjne.

________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: hania »

Danuta pisze: Parafrazując, póki co wiemy, że pan A. Brabletz powiedział, że np. tropowce są be, a dzikarze cacy :D
Wydaje mi się, że pan Brabletz przekazał wytyczne FCI a nie jest to jego własny pomysł.
Ale nie wiadomo do końca co ma być tym warunkowane: startowanie w klasie użytkowej? przyznawanie tytułów użytkowych (CPC, CACIT, itp)? przyznawanie tytułu interchampiona? którego? itd... dowolne dywagacje... :mysl_1:
Wydaje mi się, że przynajmniej część spraw została wyjaśniona. I z tego co pamiętam to tylko do jednego intera jest potrzebna użytkowość więc nie rozumiem rozważań "którego" :niewka: .
Gdy wiadomość przerodzi się w dokładną, pewną, ściśle określoną informację, lub ukaże się zatwierdzony nowy przepis
Rozumiem, że fragment regulaminu nie jest ściśle określoną informacją? :jezyk:
SARABANDA pisze:Ale jeżeli chodzi o zdobywanie użytkowości przez retriwery to wystarczył by przepis że muszą mieć zrobiony konkurs z retriwerów, było by to prostsze.
Jak widać FCI nie dąży do tego, żeby coś było prostsze ;)
O posokowce bym się nie martwiła bo to co prawda grupa VI ale nie gończe. Poza tym mają co prawda rzadko memoriały na żywej zwierzynie, a szkolone są na butach tropowych z niewielką ilością farby a niektóre nawet bez farby i w warunkach naturalnych są bezkonkurencyjne.
Nie gończe, ale do intera potrzebują właśnie dyplomu konkursu na żywej zwierzynie. Ciekawe czy może to być konkurs dzikarzy.
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: ZbyszekC »

Przepraszam za offa
Jak to jest regulaminowo z tytułem cacib?
Zdobywa taki tytuł pies kw. To ma go czy nie ma ?
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: hania »

Cytat z regulaminu:

CACIB rezerwowy (res. CACIB) może zostać przekształcony w CACIB na wniosek właściciela psa,
który otrzymał res. CACIB lub na wniosek krajowej organizacji kynologicznej, której jest on człon-
kiem, o ile spełnione zostaną następujące warunki:
- CACIB został przyznany psu, który jest już Międzynarodowym Championem Piękności
lub Wystawowym (tytuł potwierdzony przez FCI).
- CACIB został przyznany psu, który w dniu wystawy spełniał warunki do uzyskania tytułu
Międzynarodowego Championa Piękności lun Wystawowego.
- CACIB został przyznany psu, który nie posiada pełnego, trzypokoleniowego rodowodu uznanego
przez FCI.

- CACIB został przyznany psu zbyt młodemu (zgłoszenie do niewłaściwej klasy), aby mógł
pretendować do tego tytułu.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: Ania W »

Ma ale jakoby go nie miał :D
Tyle przyszło mi do głowy...Tzn. podejrzewam, że jeżeli CACIBa ma KW a Res-CACIBa PKR to "działa" ten drugi. ...[edit]co właśnie potwierdziła Hania ;)
W regulaminie znalazłam tylko takie zapisy:
Psy ras nie uznanych ostatecznie przez FCI, posiadających status rasy uznanej prowizorycznie, mogą otrzymać tytuły Zwycięzcy Rasy, Zwycięzcy Grupy i Zwycięzcy Wystawy, chociaż nie można przyznać im CACIB-a

Logiczne byłoby też nie przyznawania CACIBów psom KW jako "uznanym prowizorycznie" , chociaż z drugiej strony nie ma zapisów w odniesieniu do pojedynczych egzemplarzy tylko do ras.
ODPOWIEDZ