Rozmnażalnie !!!

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: Leszek »

Sprawa jest poważna, ale niestety część ludzi będzie kupowało zwierzęta nie rodowodowe, wysłuchując różne bajeczki pseudochodowców.
Bajeczki w stylu, 7-8 szczeniak w miocie nie ma metryczki, rodowód dostaje 6 pierwszych. czy inna częsta bajeczka, że za bardzo kocham psy aby męczyc na wystawach itd.
Fakt, że w ostatnich kilku miesiącach mialem dwie propozycje (haha właściwie Amon miał), krycia suk niby rodowodowych ale nie hodowlanych. Zdziwienie było naprawdę duże gdy odmówiłem.
Kilka lat temu miałem taką przygodę, opisywałem ją na forach innnej rasy.
W hodowli na południu Polski zobaczyłem sukę hodowlaną z małymi jeszcze szczeniakami na lańcuchu, widząc jeszcze inne mankamenty tej hodowli (za długo aby opisywać) napiasałem do tamtejszego związku list opisujący sprawę. Oddział zrobił kontrolę, przysyłając mi protokół. Okazało się , że na pięć psów hodowlanych dwa miały książeczki, żaden nie miał ważnego szczepienia na wsiekliznę. W tym miejscu (gdzie była zarejestrowana hodowla) przebywały dwa psy których tu nie powinno być, ale nie było trzech innych co być powinny. Troje rodzeństwa dwie suki i samiec były w jednym kojcu, suka miała cieczkę. Efekt kontroly - USUNĄĆ Zaniedbania. Tylko tyle nic więcej.
Tak, że takie sprawy są i będą dokąd będzie kupiec na takie psy a w Związku Kynologicznym wzajemna adoracja.
Reasumująć, czujnym trzeba być i gdzie się da (robię to w miare skromnych możliwości) propagować zakupy psów z uznanej hodowli.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: MartaK »

nie sądziłam, że ludzie są tacy, żeby kryć psem jego własną siostrę :shock: :shock: (może później jeszcze córkę?)
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: ogończyk »

Aktynowiec pisze:nie sądziłam, że ludzie są tacy, żeby kryć psem jego własną siostrę :shock: :shock: (może później jeszcze córkę?)
Jest taka cienka książeczka. O Ogarach. Przeczytaj i wyciągnij wnioski. :zly1:
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: Ania W »

Aktynowiec pisze:nie sądziłam, że ludzie są tacy, żeby kryć psem jego własną siostrę :shock: :shock: (może później jeszcze córkę?)
Myślę, że to nawet nie chodzi o chów wsobny, który od zawsze był obecny w hodowli zwierząt i stosowało się go i stosuje przy tworzeniu ras chociaż niesie on za sobą wiele niebezpieczeństw...chodzi o to, że ktoś chce mieć dwa psy z jednego miotu bo myśli że trafi na promocję - kup jednego, drugi gratis :/
bea100

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: bea100 »

Leszek pisze: ...
Fakt, że w ostatnich kilku miesiącach mialem dwie propozycje (haha właściwie Amon miał), krycia suk niby rodowodowych ale nie hodowlanych. Zdziwienie było naprawdę duże gdy odmówiłem.
I bardzo Cię cenię za to.
Ciekawa jestem czy inni im odmówili? Ci których znam- na pewno. To jest pocieszające.
A swoją drogą tak bezmyślnie i bezczelnie niszczyć robotę tych rzesz hodowców co przed nimi...no chyba, że te suki nie uzyskałyby nigdy statusu suk hodowlanych- a wtedy takie krycie to tym większa zgroza dla rasy :nunu: Parszywi rozmnażacze :zly2:
Chociaż znam sprawy paru wetów ( na dogo były takie wpisy, myślę, że prawdziwe), którzy powiedzieli opiekunom suk, że dla ich dobra, powinny mieć choć jeden miot...i tutaj to już normalnie ręce opadają :niewka:

Myśmy z Wigro mieli niezłą przygodę na Hubertusie ;) .
Staliśmy czekając na pokaz. Wigro z rocznym Wigrem (Elegantem) a ja z Harmosią. Dwa tylko ogary były. W pewnym momencie widzę , że do Janusza podchodzi facet w kapelusiku i mundurze i chce umawiać się na krycie nim swojej bezpapierowej, polującej suki w dodatku gończej. Stoję dalej ale słyszę. Janusz ( dowcipny jak zawsze) mówi: tam jest hodowczyni i ona decyduje. Facet na mnie spojrzał...i w długą aż się zakurzyło :gleba: Chyba miałam niezły mord w oku.
bea100

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: bea100 »

Aktynowiec pisze:nie sądziłam, że ludzie są tacy, żeby kryć psem jego własną siostrę :shock: :shock: (może później jeszcze córkę?)
A i owszem. W rozmnażalniach to stała praktyka. A co to przeszkadza takiemu rozmnażaczowi? A zdrowie i fizyczne i psychiczne? Guzik to kogo obchodzi. Byleby szczeniaki przetrwały żywe i jako takie do momentu sprzedaży.
Te psy nie mają papierów i kupujący się o tym przecież nie dowie. Kupuje w dobrej wierze psa po "rodowodowych" rodzicach. Nie zdaje sobie sprawy co nakręca...cieszy się, że tanio i okazyjnie...nie zdaje sobie sprawy co dalej go czeka (zazwyczaj) z takim psem z rozmnażalni...nie wydane na piekarza, będzie wydane na aptekarza...
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: rafkow »

ogończyk pisze:Jest taka cienka książeczka. O Ogarach. Przeczytaj i wyciągnij wnioski.
Ale to nie jest chyba lektura obowiązkowa i jedyne źródło wyciągania wniosków na ten temat ?? :mysl_1:
Ania W, podawała na forum bardziej stosowny do tego problemu link, związany z dzikimi hodowlami :zly2:
http://fundacja-emir.org/aktualnosci/SC ... dowlom.htm
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: ogończyk »

rafkow pisze:Ale to nie jest chyba lektura obowiązkowa

Z całą pewnością jest to lektura obowiązkowa! Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: rafkow »

Nawet dla właściciela Gończego i innych ras ?? ;)
Może i jest obowiązkowa, ale niekoniecznie do tego aby zdać sobie sprawy z możliwości psich pseudohodowców.
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: dorob62 »

o jakiej książce mówicie??"O Ogarach", taki tytuł a autor???
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
ODPOWIEDZ