Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: Ewka »

Kopiuję wpis Pani Magdy z wątku Loli na FB:
"Magdalena Stróżniak-Psy Do Adopcji Przepraszam, że się nie odzywałam, ale mam problemy z internetem w domu, a w pracy nie mam szans na zaglądanie na FB. Szybciutko napiszę co u Loli - w niedzielę razem z Kasia Fellmann, Magdalena Stencel, Jarek Witucki i jeszcze jednego Kolegi odebraliśmy Lolę - nadal była na łańcuchu, buda była nawet poprawiona, ale woda w garnku zamrożona na kamień (nie było to zamrożenie od kilku godzin) Po rozmowie z jej Rodziną podpisali zrzeczenie się suni - zwiozłam ją na razie do hoteliku. Wiem, że wpłaty za świecące opaski oraz inne przez osoby miały iść na sterylizacje suni, ale w niedzielę podjęliśmy decyzję o jej zabraniu, ponieważ dalszy jej los w dotychczasowym miejscu byłby bardzo, bardzo trudny, a sterylizacja w okresie zimowym raczej nie możliwa. Na razie sunia zostanie w hoteliku 2-3 tygodnie, dojdzie do siebie, będziemy mogli ją lepiej poznać, zaszczepić, sprawdzić czy nie jest czasami już w ciąży. Odwiedzę ją najpóźniej w niedzielę, jeżeli do tego czasu nie otrzymam jej zdjęć to na pewno w niedzielę je zrobię. Z pierwszych obserwacji suni to mogę powiedzieć, że jest to wesoła suczka, na początku trochę wycofana, ale po chwilki wspólnego obcowania strach ustępuje, z zainteresowaniem obwąchuje otoczenie, lubi głaskanie. Z informacji od jej Rodziny to sunia ma 5 lat, niestety nie mieli żadnej książeczki zdrowia w ten weekend zaszczepimy suczkę na wirusówkę, po tygodniu odrobaczenia a po kolejnym tygodniu szczepienie na wściekliznę. Ponieważ prawdopodobnie nie była nigdy szczepiona wolimy zachować odstępy między szczepieniami i odrobaczeniem. REASUMUJĄC MAMY 3 tygodnie na znalezienie suczce domu, na razie za hotelik zapłacę z pieniędzy na sterylizacje, chyba, że okaże się, że sunia jest w ciąży to będzie trzeba przeprowadzić szybciej zabieg. Wg mnie najważniejsze, że suczka jest już bezpieczna, mam nadzieję, że osoby wspierające Lolę są podobnego zdania. Dzisiaj będę dzwoniła do hoteliku i zapytam jak się Lola miewa, dam oczywiście znać. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc dla Loli!"
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: Marta A »

Super, że wiadomości o suni tak sprawnie docierają, solidna firma :zgoda: No ciekawe, co to dalej z nią będzie.
Obrazek
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: Wilga »

Ewka, dzięki za wieści.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: SARABANDA »

Dobrze że sunia wydobyta z tych warunków, oby wszystko dobrze się skończyło.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: Ania W »

Ja to bym najpierw sprawdziła czy nie w ciąży :roll:
Bo jak w ciąży to trzeba sobie zadać poważne pytanie co dalej...No i ja jestem za sterylką jeżeli to nie jest zbyt zaawansowana ciąża. Przy bardziej zaawansowanej też trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań ...
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: Ewka »

Pani Magda dzwoniła z informacją, że właśnie jednak zaczną od USG. Jutro badanie.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: hania »

To super.
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: Hekate »

Wybaczcie. Miałam jechać a w ostatniej chwili okazało się, że kolejny weekend pracuję. :zly2: Nawet na forum nie mam czasu zajrzeć na dłużej. :placzek: Teraz też mnie tu być nie powinno :sekret:
Dobrze, że w pobliżu zaangażowana ekipa :szacun_1:
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: Ewka »

Wieści do Pani Magdy:
Sunia miała wczoraj zrobione USG. Jeśli jest w ciąży, to na tyle wczesnej, że wet tej ciąży nie potwierdził. Została zaszczepiona przeciw chorobom wirusowym. Jest plan, że za tydzień będzie sterylizacja.
Zgłosiła się pierwsza Pani do adopcji, są wstępnie umówione w niedzielę na spotkanie z Lolą. Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie... :prosze_1:
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Znalezione na fejsie-suczka łańcuchowa

Post autor: Marta A »

wow, no szybko się dzieje!
Obrazek
ODPOWIEDZ