Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: Ola i Dunaj »

Serce rośnie ! Młodzież idzie w ślady weteranów i to jak idzie :silacz: Gratulacje :brawo_1: :brawo_1: :brawo_1:
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
ViZa
Posty: 116
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 00:03

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: ViZa »

Konkurs doskonale zorganizowany,świetnie i sprawnie przeprowadzony,mili sędziowie,przyjazna atmosfera :silacz: . Jedyne tylko,co różniło ten konkurs od pozostałych,w których uczestniczyłam,to brak próby strzału dla psów pierwszy raz biorących udział w konkursie. Basior zdobył ex aequo z Bystrą 92pkt i zajął miejsce 4/19. Gratuluję wszystkim ogarkom i menerom wytrwałości,bo już chyba wszyscy byliśmy trochę zmęczeni po intensywnym szkoleniu na ścieżkach i w zagrodzie, nie mówiąc o ćwiczeniach z posłuszeństwa-a te ogarom chyba najmniej przypadają do gustu :zdziw_5: . Mi się w każdym bądź razie skończył zapas kiełbaski a bez motywatora to wszystko jest mało zajmujące :niewka: Zdjęć parę mam,ale nie mogę, póki co,wstawiać.
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: 1e2w3a »

ViZa pisze:Jedyne tylko,co różniło ten konkurs od pozostałych,w których uczestniczyłam,to brak próby strzału dla psów pierwszy raz biorących udział w konkursie
To tak może być :?: :?: :?:
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: SARABANDA »

Ewa, wszystko może być. Byłam z Sarą na konkursie dzikarzy na którym wszystkie psy miały próbę strzału i te które startowały pierwszy raz i weterani konkursowi. Żeby było śmieszniej w trakcie całego konkursu za płotem trwało ostre strzelanie na strzelnicy. W ostateczności można było puścić psa i obserwować reakcję na kilkanaście strzałów. Pomimo tego panowie oddawali strzał którego pies w huku nawet nie rozróżniał. Ot, logika.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: ania N »

ViZa - czasem przy dużej ilości psów sędziowie, rezygnują z próby strzału, oceniając reakcję psa na strzał podczas odłożenia. W przypadku konkursu w Jaśkowie, żeby usprawnić przebieg konkursu, psy były odkładane po dwa, w takiej odległości ażeby nie mogły się nawzajem widzieć.

pozdrawiam
Jacek :)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ViZa
Posty: 116
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 00:03

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: ViZa »

Wiem,byłam,widziałam ;) . Stwierdziłam tylko czym się różnił,bo faktycznie dotąd zawsze takie próby na moich konkursach były,niezależnie od ilości psów,a nawet było ich więcej niż w Jaśkowie.Ale ja małe doświadczenie mam. Również pozdrawiam :piwko:
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: SARABANDA »

Podpisuję się pod oceną świetnej organizacji konkursu. Dużo psów ogółem, dużo posokowców których ścieżki są dłuższe. Przemili sędziowie, trema od razu była mniejsza.
Czuprynka miejsce 10/19 82pkt. Wchodziłyśmy na ścieżkę chyba jako ostatnie, dziewczyna była bardzo zmęczona i niezadowolona że za pańcią idzie jakiś dwóch obcych panów :D
Bardzo ładnie poszła po trudnej ścieżce z dużą ilością tropów zwodniczych, znalazła nawet świeże poroże jelenia, pięknie oszczekała dzika. Jestem z niej dumna, że dała radę.
Gratuluję wszystkim psom i przewodnikom biorącym udział w konkursie :zgoda:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: Ania W »

ViZa pisze: Basior zdobył ex aequo z Bystrą 92pkt
Z taką liczbą punktów było kilka psów - o lokatach decydowały tylko płeć i wiek. :)

Jeżeli miałabym ocenić częstotliwość próby strzału na konkursach, na których byłam to powiedziałabym, że była ona na mniej więcej 50%. Ocenianie reakcji na strzał na odłożeniu nie jest miarodajne, ale faktycznie często się to tak właśnie "podciąga".
Przy okazji - na konkursach też nie zawsze odłożenie było dobrze organizowane. Bywało, że psy nie tylko się nawzajem widziały, ale i widziały wszystkich czekających na swoją kolej. Mocno deprymujące dla tych słabszych.

A Jaśkowski konkurs faktycznie jak ruszył z kopyta tak śmignął bardzo sprawnie. :silacz: Co chwila spływały wieści o sukcesach kolejnych ogarów :brawo_1:
Ostatni na ścieżkę wchodził zwycięzca - w każdym razie miał ostatni numerek :)
Swoją drogą śmiałam się, że na konkursach powinno się wprowadzić zakłady - byłoby więcej emocji ( jeszcze :D) i najwięksi ryzykanci wyjechaliby z pokaźną sumą :). Bo kto obstawiłby na zwycięzcę najstarszego psa konkursu (11-latka) z przewodnikiem, który pierwszy raz uczestniczył w konkursie a jego doświadczenie ograniczyło się do przejścia kilku ścieżek podczas warsztatów? Z mojej strony duże uznanie dla obydwu! :szacun_1:
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: Ola i Dunaj »

Ania W pisze: Ostatni na ścieżkę wchodził zwycięzca - w każdym razie miał ostatni numerek :) Bo kto obstawiłby na zwycięzcę najstarszego psa konkursu (11-latka) z przewodnikiem, który pierwszy raz uczestniczył w konkursie a jego doświadczenie ograniczyło się do przejścia kilku ścieżek podczas warsztatów? Z mojej strony duże uznanie dla obydwu! :szacun_1:
Czarny koń konkursu ;) :brawo_1:
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Regionalny Konkurs Tropowców Jaśkowo 2.05.2015

Post autor: Ania W »

Ola i Dunaj pisze: Czarny koń konkursu ;) :brawo_1:
Wczuł się w rolę...nawet podpalań nie ujawnił ;)

Zbiórka
Obrazek

Można skorzystać z promieni porannego słonka ;)
Obrazek

Obrazek

Zaprzyjaźniona reprezentacja posokowców
Obrazek

I nasi!
Obrazek

Obrazek

Pan z pieskiem
Obrazek

Reprezentacja zza zachodniej granicy
Obrazek

Relaks przed ścieżką...w pełnej rozciągłości ;)
Obrazek

Masaż relaksacyjny przyniósł efekty...wprawdzie jeszcze ktoś powinien zafundować podobny przewodnikowi ;)
Obrazek

Ale to chyba wystarczyło ;)
Obrazek

Rodzinnie :)
Obrazek

Major
Obrazek

Basior
Obrazek

Obrazek

Czyżby wygrany był już wskazany? ;)
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ