XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: qzia »

Zbyszek nawet nie raczył na Noritę spojrzeć, a nos tropowca tez ma dobry. Więc ta cieczka chyba wcale nie taka bardzo intensywna była. Ja tam uważam, że samiec jak poczuje atrakcyjną pannę to się ładniej wystawia. :piwko: Tylko czasami przy bieganiu się lubi odwracać ale wtedy trzeba przyspieszyć tak, żeby panna była z przodu. :jezyk_3: :jezyk_3: :jezyk_3:
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: Poniatowski Dwór »

taką mam przyszłościowo nadzieję - jak z Husiego kawalera zrobi się Husarz samiec, dostojny, opanowany... :marzyc_2: ... jak tatuś...
i pańcia się trochę jeszcze poduczy jak panować nad ogarem....
:happy3: :happy3:
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: Ania W »

qzia pisze:Więc ta cieczka chyba wcale nie taka bardzo intensywna była.
To nie musi być kwestia intensywności cieczki tylko libido psa.
qzia pisze:Ja tam uważam, że samiec jak poczuje atrakcyjną pannę to się ładniej wystawia.
Ewentualnie ciska się na inne psy, ciągnie się z nosem przy ziemi albo wręcz przeciwnie - rwie do przodu.
;)
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: miszakai »

Powinien być zakaz i tyle. Coby się niektórzy, którzy nie czują, że jest to nie na miejscu nie rozwodzili się nad:
a) dniem cieczki
b) libido psa
c) optymalnym układem biegu po ringu w układzie nos psa - zad suki
:zly1:
A bo suka z boku stojała i po ringu nie posikiwała. Honsi honsi honsi ha:)
Chyba żaden poważny hodowca nie ma parcia na wystawianie suki w cieczce, po to, żeby zrobiła hodowlankę i już była kryta niemal prosto po swojej brakującej do hodowlanki wystawie :niewka:
Po prostu powstrzymajmy się, bo psy reagują różnie, są w różnym wieku i różnym towarzystwie a choćby suka lewitowała nad ringiem z zatkanym odwłokiem to pies doskonale wie co jest grane ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: qzia »

Pewnie i tak ale czasami są sytuacje, które zmuszają nas do desperackich czynów. A poważny hodowca to właśnie taki, który skończy hodowlankę i nie będzie musiał o żadne warunki się ubiegać. :piwko: :piwko: :piwko: Hihihihi A dobry handler potrafi tak psa poprowadzić i ustawić, że jeszcze wykorzysta jego libido i pokaże go lepiej. ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: aganowaczek »

miszakai pisze:Powinien być zakaz i tyle
Ale nie ma i tyle.
miszakai pisze:A bo suka z boku stojała i po ringu nie posikiwała. Honsi honsi honsi ha:)
Silisz się na sarkazm?
miszakai pisze:Chyba żaden poważny hodowca nie ma parcia na wystawianie suki w cieczce, po to, żeby zrobiła hodowlankę i już była kryta niemal prosto po swojej brakującej do hodowlanki wystawi
Parcia na wystawianie w cieczce nie. Na wystawy zgłasza się suki dużo wcześniej - cieczki mają to do siebie, że się opóźniają lub przyśpieszają. Zwłaszcza jak suk w domu jest więcej. Krycia też planuje się z wyprzedzeniem - nawet jeśli tuż po swojej brakującej do hodowlanki wystawie to co z tego? Gdzieś się doszukasz działania na szkodę psa? Nie rozumiem :niewka:
A odpowiadając na Twoje poprzednio zadane pytanie - w Twoim stylu "przecież tylko pytam z ciekawości" po co ciągnąc sukę w cieczce na wystawę odpowiem tak: choćby po to, żeby nie płacić "kary" za niedoprowadzenie psa do oceny (rasy polskie 1,23 zł pod warunkiem wystawienia).

Mam wrażenie, że jest to wątek wystawy w Krakowie a nie wątek w którym rozwodzimy się nad:
miszakai pisze:a) dniem cieczki
b) libido psa
c) optymalnym układem biegu po ringu w układzie nos psa - zad suki
I czy jest to na miejscu czy nie na miejscu. Czy nie?
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: miszakai »

Niestety nie silę...
Powstrzymanie się od wystawiania suki w cieczce to jaki niepisany zwyczaj, do tej pory zazwyczaj w ogarach respektowany. I zazwyczaj łączy się to z wycofaniem suki z wystawy a jak jest za późno to z kosztami niedoprowadzenia do oceny. Takie jest moje zdanie i go nie zmienię. Na takie koszty chyba każdy właściciel suki powinien być przygotowany. Ba, zaryzykuję, że jeszcze jakiś czas temu napisanie czegoś takiego o uniknięciu kosztów to byłby wstyd, w dodatku przez hodowcę...A pytanie nie było kierowane do Ciebie (tu domyślam się odpowiedzi) tylko retoryczne. Niestety nie dla wszystkich. Wzbudzało to kontrowersje w przeszłości i będzie i na ogół przy okazji wątku wystawowego problem "wychodzi" co jakiś czas, stąd tu post w temacie.
qzia pisze:czasami są sytuacje, które zmuszają nas do desperackich czynów. A poważny hodowca to właśnie taki, który skończy hodowlankę i nie będzie musiał o żadne warunki się ubiegać.
Nie wiem jak się ma poważny hodowca do desperacji ;) Mam wrażenie, że nijak ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: aganowaczek »

miszakai pisze:Takie jest moje zdanie i go nie zmienię
Jak zwykle się mądrzysz. Sędziom nie przeszkadza, wystawcom też nie. Masz problem - zgłoś postulat do ZKwP :-)
Do miana "poważnego hodowcy" nie aspiruję.
Parokrotnie wystawiałam psa przed którym biegały suki w cieczce i nigdy nie miałam z tym problemu.
Podzielam zdanie qzia
qzia pisze:A dobry handler potrafi tak psa poprowadzić i ustawić, że jeszcze wykorzysta jego libido i pokaże go lepiej. ;) ;) ;)
miszakai pisze:A pytanie nie było kierowane do Ciebie (tu domyślam się odpowiedzi) tylko retoryczne
Nie, wcale nie do mnie. A bicie piany o sukę na TEJ wystawie w cieczce to kogo dotyczy?
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: miszakai »

aganowaczek pisze:Jak zwykle się mądrzysz.
:strach_2:

Aga, drugi raz piszesz do mnie personalnie, atakując. Że w "Twoim stylu", "że pytam z ciekawości". Nie wiem czy dobrze odczytuję do czego pijesz ale jeśli do pytania jakie zadałam p. Kartawikowi swojego czasu to po prostu brak mi słów i zaczyna razić Twoja postawa, bo nie masz pojęcia o czym piszesz :? Chyba się zagalopowałaś. Ale to tak gwoli formy. Przepraszam za offa.
aganowaczek pisze:Sędziom nie przeszkadza, wystawcom też nie. Masz problem - zgłoś postulat do ZKwP :-)
Poniatowski Dwór pisze:oj przeszkadzało....
Poniatowski Dwór pisze:Zupełnie inaczej szedł po ringu przed występami suczek... a potem - jak poczuł pannę na wydaniu.... :placzek: :placzek: :placzek: :placzek: to niestety juz nic sie nie liczyło... tylko panna, pieknie pachnący ring...
No faktycznie w ogóle nie przeszkadza. AniaW również przytoczyła jak się pies może zachowywać w takiej sytuacji.

Powtarzam, że nie pytałam Ciebie ale zadałam pytanie w ogóle: po co z suką w cieczce na wystawę. I nie jest to bicie piany. Związek zakazywał a teraz już nie zakazuje(FCI). Są wyjątki, kiedy pewnie nie zareagowałabym. Tu mnie razi. Pewnie nie tylko mnie. Ale tu miejsce na gratulacje. I na tych co biegają po 20 kółek dziennie. I na handlerów. Na zwykłych szarych ludzików z poczuciem przyzwoitości miejsca nie starczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: qzia »

Ja tam uważam, że lepiej z suką w cieczce niż w wysokiej ciąży. :mysl_1: :mysl_1: :mysl_1: Co tez się zdarza i czego zupełnie nie rozumiem. :niewka: :niewka: Cieczka nie choroba.
Zastanawia mnie tez jakaś nowa tendencja do dzielenia ludzi na tych zwykłych, szarych i na tzw. wystawców co robią po 20 kółek. :niewka: :niewka: Uważam, że jeśli już jedziemy z psem, a ponoć tacy z rasy dumni jesteśmy, to chyba wypada, żeby ten pies ładnie się pokazał. Zareklamował ogara. Często to właśnie na wystawę ludzie przyjeżdżają aby obejrzeć przedstawicieli poszukiwanej rasy. Na wystawie w Lesznie nasz Ryś miał całkiem spore grono młodych wielbicieli, którzy zawzięcie mu kibicowali. Na Ajszę, mamusię Rysia, patrzyli z szeroko rozwartymi z podziwu oczami. :mrgreen: Rodzice dzieciaków długo ze mną rozmawiali o ogarach i ich kontaktach z dziećmi. Zabrali namiary na ,w których są maluchy. Na wystawie w Mediolanie tez wielokrotnie byliśmy ze Zbysiem zatrzymywani, fotografowani i rozpytywani o rasę. Taka codzienna praca wystawcy. :niewka: :niewka: :niewka:
ODPOWIEDZ