"Klara i Luba z Sosnowej Polany"

Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: Paulina_T »

O ! A co do kości? Jak to obgotować?? Przecież BARF polega na podawaniu surowizny ;)
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Psin+co
Posty: 289
Rejestracja: sobota 14 lut 2015, 21:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: Psin+co »

No OK, bo my na suchym i kosteczki obgotowujemy.... Surowiznę dawać.....
Jeszcze myśliwski pies wyrośnie :D

Ładna bestia. :marzyc_2:
Miłego,
Witold
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: Ania W »

Nie obgotowywać kości - kości obgotowane są ciężej strawne. Można ewentualnie tylko lekko sparzyć.
Awatar użytkownika
Psin+co
Posty: 289
Rejestracja: sobota 14 lut 2015, 21:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: Psin+co »

Tia, to ja galaretę z giczy mam z barfem jeść??? :strach_2: :strach_2: :strach_2:

Ej, no to wolę żeby psica dłużej trawiła...
Ona robi to tak ładnie... :jezyk_3:
Miłego,
Witold
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: Paulina_T »

Psin+co pisze:No OK, bo my na suchym i kosteczki obgotowujemy.... Surowiznę dawać.....
Jeszcze myśliwski pies wyrośnie :D
Ładna bestia. :marzyc_2:
Dziękuję. Dla mnie najśliczniejsza :)

A co do psa myśliwskiego i surowizny.
Powiem Wam, że wszyscy znajomi "straszyli" mnie, że pies karmiony surowizną będzie narzynał zwierzę aportowane (Mowa oczywiście o Labradorach i ich pracy myśliwskiej) Z jedną i drugą sunią startowałam na konkursach myśliwskich. I nie zdarzyła mi się niesubordynacja. :)
Obie sunie wykazywały wielką chęć pracy, choć właśnie starszej praca na zwierzynie sprawiała niesamowitą frajdę. Młodsza woli gumowe freisbee.
Oczywiście jak to jest z ogarem - to się dopiero dowiem.
Jednak jestem zdecydowanym zwolennikiem karmienia surowizną. Psą to niesamowicie smakuje i wierzę jest zdrowe, bo naturalne. :)

Pozdrawiam
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: kasiawro »

Paulina_T pisze:Pewnie, że bym Was zasypywała fotkami, jakby się tylko dało :(
http://ogarkowo.pl/viewtopic.php?f=30&p=154291#p154291" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj jest wszystko opisane jak można mieć dostęp do wrzucania fotek na forum :)
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: Paulina_T »

kasiawro pisze: Tutaj jest wszystko opisane jak można mieć dostęp do wrzucania fotek na forum :)
Dzięki, wysłałam już właśnie PW do Gosi z prośba o przyłączenie do serwera na fotki.
UWAGA: Jak tylko dostanę dostęp to będę Was zasypywać :)
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: BasiaM »

Psin+co pisze:No OK, bo my na suchym i kosteczki obgotowujemy.... Surowiznę dawać.....
Jeszcze myśliwski pies wyrośnie :D
Bez przesady ... przypomina mi to stary zabobon, że pies karmiony surowym mięsem jest agresywny a jak jeszcze ma ciemne podniebienie to już morderca :wow_3:
Paulina_T pisze:[...] jestem zdecydowanym zwolennikiem karmienia surowizną[...]
Ja też i wielu moich znajomych, którzy polują z ogarami również.
W niczym to ani psu ani otoczeniu nie przeszkadza. Jedzenie naturalne jest najzdrowsze i jeśli ktoś ma możliwości, środki i czas to jak najbardziej polecam.
Oczywiście psy zjadają też suchą karmę bo czasem ( wyjazd, wakacje ) wygodniej ale mimo wszystko preferujemy mięcho :mrgreen:
Moje dwa ogary od szczeniaka jedzą surowe i nigdy nie widziałam u nich zapędów morderczych w stosunku do zwierząt :twisted:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: Paulina_T »

BasiaM pisze:
Paulina_T pisze:[...] jestem zdecydowanym zwolennikiem karmienia surowizną[...]
Ja też i wielu moich znajomych, którzy polują z ogarami również.
W niczym to ani psu ani otoczeniu nie przeszkadza. Jedzenie naturalne jest najzdrowsze i jeśli ktoś ma możliwości, środki i czas to jak najbardziej polecam.
Oczywiście psy zjadają też suchą karmę bo czasem ( wyjazd, wakacje ) wygodniej ale mimo wszystko preferujemy mięcho :mrgreen:
Moje dwa ogary od szczeniaka jedzą surowe i nigdy nie widziałam u nich zapędów morderczych w stosunku do zwierząt :twisted:
To dokładnie jak u mnie.
Worek z karmą zawsze stoi w pogotowiu w garażu. Bo wystarczy, ze wieczorem się zagapię i nie wyciągnę żarełka z zamrażarki, żeby na rano odtajało. Oczywiście podczas wyjazdów - tez suche jest niezbędne.
Młode już wcina mielone skrzydełka i kurze szyje i raz dziennie dostaje do chrupania kostki z mięsem. :)
Jednak muszę pilnować, żeby nie połknęła takiego skrzydełka w całości. (Co zrobiła mi kiedyś Luba jak była malutka :zly2: ) Zatem na razie z ręki uczymy się odgryzać po kawałku i przeżuwać.
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Psin+co
Posty: 289
Rejestracja: sobota 14 lut 2015, 21:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Klara vel RÓŻA Poszły w Las.

Post autor: Psin+co »

BasiaM pisze:
Psin+co pisze:No OK, bo my na suchym i kosteczki obgotowujemy.... Surowiznę dawać.....
Jeszcze myśliwski pies wyrośnie :D
Bez przesady ... przypomina mi to stary zabobon, że pies karmiony surowym mięsem jest agresywny a jak jeszcze ma ciemne podniebienie to już morderca :wow_3:
Baz przesady, gdyby nie to że psina zasuwa cały czas tę samą suchą, to surowiznę byśmy spróbowali, bez żadnych obaw :D

Bez przesady, +co sprawdziło podniebienie szczeniaka.... Nie warto niepotrzebnie ryzykować :D
Miłego,
Witold
ODPOWIEDZ