odwołanie psa w pogoni za zwierzem

Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: odwołanie psa w pogoni za zwierzem

Post autor: dorob62 »

Jest na forum cały wątek o tym gdzie i na jakich zasadach można wprowadzać psa.... park, plaża pole las.... Do poczytania.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Rudolf
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 11:39
Gadu-Gadu: 2095935
Lokalizacja: Poznań/ Kalisz
Kontakt:

Re: odwołanie psa w pogoni za zwierzem

Post autor: Rudolf »

dorob62 pisze:Jest na forum cały wątek o tym gdzie i na jakich zasadach można wprowadzać psa.... park, plaża pole las.... Do poczytania.
poszukam i poczytam na pewno...

hania pisze:Sarny nie są workiem treningowym dla ogarów. Ani żadna inna zwierzyna.
Nigdy nie myślałam o sarnach, czy jakiejkolwiek zwierzynie w taki sposób. Ale też przez myśl mi nie przeszło, że mój pies może dogonić sarnę i zrobić jej krzywdę lub, że może ją zagonić. Bardzo często spotykamy się z innymi psami, również myśliwskimi i nigdy nikt nie przedstawiał tego zagadnienia w taki sposób, w jaki zostało przedstawione na forum. Być może wynikało to z niewiedzy. Osoby, które nie pozwalały psu biegać za zwierzyną tłumaczyły to nie tym, że nie można bo przepisy czy określone zasady na to nie pozwalają, ale tym, że obawiają się, że pies nie wróci na zawołanie... Ja z tym nie miałam problemu, Rudolf też nie odbiegał ani zbyt daleko ani na długo, więc po prostu nie widziałam w tym nic złego. Teraz, kiedy dowiedziałam się, że to nie tak wygląda jak myślałam, nie będę pozwalać psu na takie wycieczki.
Marta & Rudolf

Obrazek
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: odwołanie psa w pogoni za zwierzem

Post autor: Józef »

Rudolf

Ale świat się nie kończy. Moja rada. Doczekać około 14-16 miesięcy. I na polowanko w zbiorówkę - Rudolf będzie szczęśliwy. Wcześniej dzicza zagroda chociaż ze 2 razy.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
Rudolf
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 11:39
Gadu-Gadu: 2095935
Lokalizacja: Poznań/ Kalisz
Kontakt:

Re: odwołanie psa w pogoni za zwierzem

Post autor: Rudolf »

Józef pisze:
Ale świat się nie kończy.
Tak myślę... :mysl_1:
Józef pisze: Moja rada. Doczekać około 14-16 miesięcy. I na polowanko w zbiorówkę - Rudolf będzie szczęśliwy. Wcześniej dzicza zagroda chociaż ze 2 razy.
porozglądam się za zagrodą w okolicy.
dziękuję za rady :szacun_1:
Marta & Rudolf

Obrazek
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: odwołanie psa w pogoni za zwierzem

Post autor: Józef »

Rudolf pisze:dziękuję za rady :szacun_1:
Nie zapomnij o polowanku.... zobaczysz szczęśliwego Ogara. ;) A okazuje się że pieski mogą polować a my nie musimy strzelać. Jak w amerykańskiej demokracji check & balance. To są psy myśliwskie, niezależnie od tego co się piszę gdzieniegdzie. :zgoda: :piwko:
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: odwołanie psa w pogoni za zwierzem

Post autor: mirek »

Józef pisze:Doczekać około 14-16 miesięcy.
Rudolf "lata" już ma, jest bratem Jary :hi_1: Niestety na polowanko dopiero w przyszłym sezonie, 15 stycznia kończy się okres polowań zbiorowych :nunu: :placzek: My polujemy jeszcze teraz 10, 11, 12, styczeń :happy3:
ODPOWIEDZ