Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: agag »

Uwielbiam moment, kiedy bąble się rodzą i wśród przyjaciół i znajomych jest "burza mózgów"- wspólnie układamy listę propozycji :) . Taką listę dostają potem przyszli właściciele do wyboru, mogą wymyślić coś od siebie ale ja muszę to "zatwierdzić". Pamiętam jak przy miocie "O" i ja i Kasia z Tomkiem i Rożkowie - wszyscy dopisaliśmy do swych list OKTAWĘ- nie przypuszczałam, że akurat ona z nami zostanie a teraz jestem przeszczesliwa bo to imę podobało mi się najbardziej :) - pamiętasz Kasiu, byłysmy zdziwione, że nikt nie wybrał go dla swojej sunieczki... Osobiście bardzo lubię imiona z nazwami ptaków- może to przez sentyment w końcu naszą pierwszą sunią jest SÓWKA.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: kasiawro »

Pamiętam :)
Pamiętam też burzę mózgów przy licznym miocie na "N" (Natki, Nury, Nastroje i inne) i jak wszyscy siedzieliśmy na gg i czekaliśmy kiedy Jocia skończy rodzić i na ilu stanie.
bea100

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: bea100 »

To są super momenty :D

Ja przeczytałam te "nazwiska" na froncie tematu- ale imię UCICH nie bardzo mi leży ;)
Za to mam już parę pozbieranych i wyszukanych propozycji: Ułan, Uplotka (stapolszcz: wstążka do warkocza), Uświt (staropolszcz: świt), Urok, Ugier, Unia, Umiar (staropolszcz: proporcja), Ufna, Urodna (staropolszcz: piękna), Usadka (myśl/staropolszcz: zasadzka)...a może coś dorzucicie do tej listy?
Ostatnio zmieniony piątek 17 paź 2008, 08:13 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Osiński
Posty: 266
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 14:38

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: Maciej Osiński »

Moja klacz nazywa się Uncja. To taka stara jednostka wagi chyba...
"Zastanawiałeś się kiedyś, co one o nas muszą myśleć? No popatrz tylko - wracamy ze spożywczego z niesamowitą zdobyczą: kurczakiem, wieprzowiną, połową cielaka. Muszą myśleć, że jesteśmy najlepszymi myśliwymi na świecie!"
bea100

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: bea100 »

Uncja- śliczne!
Ja myślałam jeszcze o imieniu: Urwis ( ale nie chciałabym wywoływać wilka z lasu :lol: )
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: dorob62 »

A Uciecha???? Ulena???? Umbra??? Ukrop???? Ufna???
Propozycje na "U" ciekawe:) Będę myśleć:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: Ania W »

Urwis już się chyba pojawił w Ogarusach ;)
Na razie moimi faworytkami są Ufna i Umbra, z psów Ułan i Ugier (Ogar Ugier :D )
bea100

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: bea100 »

Ania W pisze:...Ugier (Ogar Ugier :D )
...Ugar Ogier :lol:

Dzięki. Dobre propozycje mile widziane.
A to, że imię np Urwis u kogoś już było to mi wcale nie wadzi :)

Uncja miała (wg słownika staropolszczyzny) ok 30gr :lol: Czy to nie imię dla maleńkiej rasy?
Ostatnio zmieniony piątek 17 paź 2008, 09:59 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: Iza i Sławek »

tak z ciekawości sprawdziłam w materiałach o ogarkach i okazało się że do 2000 r. był tylko jeden miot na literkę U w 1966 r. UNA z Kresów UTA z Kresów. Pole do popisu jest zatem bardzo duże.
I.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadawanie ogarowi imienia - tradycja

Post autor: dorob62 »

Uskok, Ukos, Urok, Ubaw, Uchaty,Uciecha, Uczta....cdn..
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
ODPOWIEDZ