Zdrowie Seniora

Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: Eni »

Dorobiłam się materaca z pianki memory, naprawdę po psie widać, że komfort leżenia większy.

Wrażenia spisałam w temacie legowisk http://www.ogarkowo.pl/viewtopic.php?f= ... 25#p186825
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: Ania W »

No właśnie... ja mam od prawie roku i żadna nie chciała na nim leżeć. Wszystko było lepsze niż super materacyk ...do czasu, gdy w akcie desperacji zamówiłam nowe "wcalenieortopedyczne" posłanie ;) Stał się cud - teraz i jedna i druga poleguje. No może nie ma rywalizacji jak do drugiego, ale ujdzie ;) Także mam tradycyjną dużą "kanapę", materacyk i....o ogromne pudło z nowym posłaniem ;)
Wydaje mi się, że w przypadku moich psów materac ortopedyczny okazał się za twardy i brakowało im wykończenia w postaci rantu. Nie ma jak się wtulić i położyć głowę.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: Eni »

Ania W pisze: niedziela 15 lis 2020, 07:45 Wydaje mi się, że w przypadku moich psów materac ortopedyczny okazał się za twardy i brakowało im wykończenia w postaci rantu. Nie ma jak się wtulić i położyć głowę.
Co do rantu, to może i racja, bo część psów (u mnie też) ceni sobie te poduszeczkę pod głowę (ale ja zauważyłam, że do porządnego spania to moja się wywala w klatce albo na posłaniu na płasko).
Natomiast nie bardzo rozumiem, jak taki materac ortopedyczny z pianki memory miałby być za twardy - jak to od nacisku, nawet dłonią się właśnie ugina i można łatwo strony w tym stelciowym materacu odróżnić przez to. Ale każdy psiak ma swoje upodobania.

Ja to sobie nawet wykombinowałam, że jak jej będzie brakować rantu, to dokupię takiego "węża-poduszkę" ze sklepów dla ciężarnych i niemowląt 🤣

Wiem, że Czesna ma posłanko ortopedyczne z Zooplusa z rantem i sobie ceni.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: Ania W »

A jednak - ta pianka w moim jest niby miękka...ale nie tak jak gąbka w pontonie o który obydwie rywalizują. ;)
W każdym razie materac na razie w użyciu a nowe posłanie w kartonie służy jako barykada na szczeniaki ;)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: qzia »

Moja Ajsza ma już prawie 14 lat i ostatnio bardzo podupadła ruchowo. Może zima i dłuższe siedzenie w domu ma na to wpływ. Może wiosną się bardziej rozrusza. Moje pytanie brzmi: Jak pomagacie swoim seniorom? Może jakaś rehabilitacja? Ktoś zna w Warszawie miejsce gdzie można by ze staruszką pojeździć? Suplementujemy się preparatami na stawy. Chcę też jej dodać coś na głowę, choć z tym nie ma dużych problemów. Biada każdemu kto jej się pod łapy nawinie.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: Eni »

qzia pisze: wtorek 23 lut 2021, 14:11 Moje pytanie brzmi: Jak pomagacie swoim seniorom? Może jakaś rehabilitacja?
Na stawy (wg siły działania - od najniższego kalibru, do dział najmocniejszych):
kwasy Omega , mączka z małża, MSM, Kurkuma, Ashwaganda, Bosswelia serrata, Czarci (diabelski) pazur.

Na serce i neurologicznie tzw. sercowa trójka: l-karnityna, tauryna, koenzym Q-10, wit E oraz cynk.
Poprawiająco natlenienie Karsivan, tak przy chorobach serca jak w leczeniu ropni czy infekcji z obrzękami.

Przy problemach z woreczkiem żółciowym seniorowi bardzo pomogła tauryna oraz sylimarol/mielony ostropest.

Problemy z utratą wagi wywołane słabszym przyswajaniem minimalizowałam enzymami (np. AMYLADOL) lub Kreonem. Wszyscy wiemy, że część staruszków mimo apetytu i braku choroby w badaniach zaczyna wyglądać jak chodzący kościotrup.

Ja tam jestem pod wrażeniem różnicy, jaką robi fizjoterapia. I do niedawna byłam przekonana, że tylko masaż i ruch, ale po własnym zapaleniu stawu skroniowo- żuchwowego doceniam działanie światła na stan stawów ;)

Ostatnio dużo czytam o rozwijającej się dziedzinie leczenia chorób stawów za pomocą komórek macierzystych. W wielu przypadkach psy ze zwyrodnieniami odzyskują chęć do życia, choć zazwyczaj wskazania do wdrożenia leczenie są przed wiekiem senioralnym, wtedy pies zachowuje sprawność (no i ew. dolewki są bezpłatne)
Mówi się o niekwestionowanym ekspercie w tej dziedzinie dr Jerzym Kemilewie (Kemilew).
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: qzia »

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: SARABANDA »

Kasiu, właśnie zamówiłam dla Sarki, czekamy na dostawę.
Na stawy dostaje AniFlexi Marine Gamedog, i witaminki na wzmocnienie Geriativet VetExpert.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Asiun
Posty: 1267
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 17:50
Gadu-Gadu: 4129240
Lokalizacja: pod Warszawą

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: Asiun »

Orik brał Neurovit.
Obrazek
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: KasiaR »

Czy ktoś stosował? Cimalgex
ODPOWIEDZ