Szkolenie kiedy i gdzie w Krakowie

MarekG
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 10 paź 2021, 20:24

Szkolenie kiedy i gdzie w Krakowie

Post autor: MarekG »

Dzień dobry wszystkim!

Chciałbym przeszkolić psa na towarzysza i potrzebuje profesjonalnego wsparcia tak by ktoś wytłumaczył mi co i jak.
Stąd moje dwa pytania:
1. W jakim wieku należy zacząć szkolenia?
2. Czy znacie szkole w Krakowie ( najlepiej na północy miasta), którą możecie polecić? Dlaczego?
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Szkolenie kiedy i gdzie w Krakowie

Post autor: Eni »

MarekG pisze: niedziela 10 paź 2021, 20:43 Dzień dobry wszystkim!

Chciałbym przeszkolić psa na towarzysza i potrzebuje profesjonalnego wsparcia tak by ktoś wytłumaczył mi co i jak.
Stąd moje dwa pytania:
1. W jakim wieku należy zacząć szkolenia?
2. Czy znacie szkole w Krakowie ( najlepiej na północy miasta), którą możecie polecić? Dlaczego?
Szkolenie zaczynasz od pierwszych dni w domu. Nagradzasz zachowania psa (świadomie: smakołykami, pochwałami albo nieświadomie zwracając uwagę, ganiając za psem, piszcząc, itp.)
Z wiekiem nauki utrwalasz, wprowadzasz coraz trudniejsze wymagania, tzw. rozproszenia (czyli okolicznosci, które pies musi się nauczyć ignorowac - jak inne psy, zapachy, bawiące się dzieci).

Nie znam trenerów z Krakowa, choć mieszkający tam Andrzej Kłosiński to np. dla mnie wielkin autorytet i często zapisuję się na jego wykłady.

Polecam tutaj poszukać https://www.behawioryscicoape.pl/wyszuk ... hawiorysty

Polecam książki Jacka Gałuszki, seria Aria, książkę Sygnały uspokajające T. Rugaas oraz Wojtków Słuchajac psa - tam są podstawy bardzo prosto wyjaśnione, jak dogadać się z psem.
MarekG
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 10 paź 2021, 20:24

Re: Szkolenie kiedy i gdzie w Krakowie

Post autor: MarekG »

Dzięki za odpowiedź. Prześledzę wątki, które opisałeś.
ODPOWIEDZ