Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: kasiawro »

Rafa z Huculskiej Łąki 10 lat (wysterylizowana) i Olcha Sfora Nestora7 lat (przed oddaniem zostanie wysterylizowana).

Suki z dniem 28 października zmieniły swoje miejsce pobytu oraz swojego właściciela. Na czas szukania domu ich właścicielem jest Grażyna Ryk-Pychlińska. Suki przebywają w hotelu u Grażyny i Adama w osobnych kojcach ponieważ nie tolerują siebie i obcych suk w swoim otoczeniu. Nigdy nie mieszkały w domu, więc najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie dom z kojcem lub pomieszczenie z budą. Myślę, że z Olchą można to przepracować aby ogarnęła czystość w domu, gorzej to widzę z Rafą.
Są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi i szybko zawierają kontakt z człowiekiem – jak to ogary. Nie są uczone chodzenia na smyczy, więc ciągną ☹. To tyle na dziś. Każdy dzień w hotelu będzie dawał dodatkowe informacje i pomagał w zrobieniu dokładniejszego opisu do ogłoszeń.

Teraz sprawy organizacyjne: koszty hotelu pokrywa osoba prywatna – Dziękuję!!! Ja proponuję aby fundusz ogarkowy pokrywał koszty karmy oraz usługi weterynaryjne, co Wy na to? Koszty stałe to głównie karma, koszty dodatkowe to szczepienie, coś na pchły, sterylizacja i ewentualne zabiegi przy nich jeśli takie będą musiały być przeprowadzone. Na ten miesiąc karmę sponsorują Grażyna z Adamem – Dziękuję!!!
Ogłaszanie: ja nie jestem ogarnięta w mediach społecznościowych na takim poziomie aby zająć się tymi wrzucaniem ich na grupach i stronach. Jeśli ktoś znajdzie się chętny to byłabym wdzięczna 😉. Dostanę w najbliższym czasie ich zdjęcia i będą mogła stworzyć ogłoszenia.
Jestem też w stanie po wcześniejszym ustaleniu daty dostarczyć je do nowych domów.
W sprawach pytań o sunie proszę kontaktować się z:
Adam Pychliński 504416668
Załączniki
Olcha.jpg
Olcha.jpg (153.55 KiB) Przejrzano 2841 razy
Rafa.jpg
Rafa.jpg (175.93 KiB) Przejrzano 2841 razy
Awatar użytkownika
gusia0106
Posty: 144
Rejestracja: środa 08 wrz 2010, 14:59
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: gusia0106 »

Ja mogę wrzucić :) Czekam na zdjęcia j lecimy z tym koksem!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: kasiawro »

gusia0106 pisze: wtorek 02 lis 2021, 20:45 Ja mogę wrzucić :) Czekam na zdjęcia j lecimy z tym koksem!
:zgoda: :szacun_1:
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: Eni »

kasiawro pisze: wtorek 02 lis 2021, 20:05
Ogłaszanie: ja nie jestem ogarnięta w mediach społecznościowych na takim poziomie aby zająć się tymi wrzucaniem ich na grupach i stronach. Jeśli ktoś znajdzie się chętny to byłabym wdzięczna 😉. Dostanę w najbliższym czasie ich zdjęcia i będą mogła stworzyć ogłoszenia.
Też chętnie poudostępniam czy podaję na portalach ogłoszenia.

A Rafie nie taka emerytura się należy za tyle miotów ogara :(
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: qzia »

A co na to hodowcy i poprzedni, wcześniejsi właściciele? Rafa w 2013 roku została Zw. Klubu. Wtedy chyba też zmieniła właściciela. Fajna suka i "zasłużona" dla ogarów bo 5 miotów :mysl_1:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: kasiawro »

Eni pisze: wtorek 02 lis 2021, 23:42 Też chętnie poudostępniam czy podaję na portalach ogłoszenia.

A Rafie nie taka emerytura się należy za tyle miotów ogara :(
Dzięki Eni, zgadzam się z Tobą :zgoda: .
qzia pisze: środa 03 lis 2021, 07:05 A co na to hodowcy i poprzedni, wcześniejsi właściciele?
Qzia zapytaj ich.
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: aganowaczek »

Masakra. Jaki jest oficjalny powód oddania ich przez właścicielkę? Starość i nieprzydatność do hodowli???
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: Eni »

kasiawro pisze: środa 03 lis 2021, 08:55
qzia pisze: środa 03 lis 2021, 07:05 A co na to hodowcy i poprzedni, wcześniejsi właściciele?
Qzia zapytaj ich.
RAKIJA pisze: środa 22 sty 2014, 22:15 Wiem ,że z Rafą czeka mnie jeszcze wiele pracy ale postaram się wyciągnąć z niej wszystko co najlepsze .
RAKIJA, co Ty na to? Wyciągnęłaś już z suk to, co najlepsze? Dlaczego nie zasłużyły na godną starość w swoim domu?

Serio, takie są główne perspektywy starszych ogarów hodowlanych: albo brak pełnej diagnostyki i leczenia (w konsekwencji śmierć z rzekomej "starości") albo łaskawie oddanie? A czasem jedno i drugie? To się jakoś różni od pseudo?
annvici
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 16 sie 2018, 16:46

Re: Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: annvici »

Bardzo przykra sprawa. Wielki pokłon wszystkim zaangażowanym w akcję i pomoc dziewczynom :szacun_1: Wizerunkowo wygląda to jednak bardzo słabo - kolejne stare i nieprzydatne suki w hodowli... Wiem, że wypadki chodzą po ludziach i zdarzają się różne sytuacje, zatem może warto byłoby wyjaśnić przyczynę poszukiwań nowych domów. Hodowli przybywa jak grzybów po deszczu, pokażmy, że w razie potrzeby pomożemy, ale praktyki pozbywania się wyeksploatowanych hodowlanie psiaków nie są akceptowane.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Dwie suki ogara polskiego szukają domów.

Post autor: qzia »

Ja myślę, że są hodowcy i producenci. I tyle w temacie.
ODPOWIEDZ