Użytkowość

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Użytkowość

Post autor: kasiawro »

Roman przyroda nie znosi pustki, kwestia tylko czasu abyśmy znowu mogli brać udział w konkursach użytkowych jak dawniej - taką mam nadzieję.

Lusia, a Ciebie proszę abyś nie pisała takich bzdur nie popartych faktami (to już nie pierwszy raz) ponieważ ludzie to czytają. Założenie tego forum było od samego początku takie, aby tutaj nie było żadnych fejków, a rzetelne informacje dla wszystkich czytających.
Awatar użytkownika
lusia
Posty: 323
Rejestracja: piątek 10 lip 2015, 12:29

Re: Użytkowość

Post autor: lusia »

Przeczytałam regulamin PZŁ i zgadza się że organizuje konkursy PZŁ . Wprowadzono mnie w błąd więc przepraszam . Ale widzę że i tak te konkursy które zorganizuje teraz PZŁ będzie można potraktować jako szkolenia , Powodzenia na konkursach z super pracującymi psami ze stowarzyszeń .
Awatar użytkownika
Mkilian
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 04 lis 2018, 10:56
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Użytkowość

Post autor: Mkilian »

Zgroda dzicza dla początkujących poleca się w maju ;)
Załączniki
IMG_5639.jpeg
Awatar użytkownika
Mkilian
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 04 lis 2018, 10:56
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Użytkowość

Post autor: Mkilian »

Warsztaty tropowe Orzesze
Załączniki
c8c736ec-c744-4b9f-a8bd-45df739eceab.jpeg
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Użytkowość

Post autor: romanczerwinski »

Pomysł jest fajny i chętnie bym pojechał odwiedzić taką Dziką Zagrodę ,ale finanse nie wytrzymają .Ze Szczecina jest wszędzie daleko, to prawie 2 tys .km autem + jeszcze 100 Euro i inne (np. nocleg) a ja emeryt ... . Próbuję nawiązać kontakt z "kolegami" myśliwymi z Niemiec blisko granicy - niedaleko Szczecina ,też podobno coś takiego organizują - kosztuje 80 Euro, no i bliżej . Napisałem, ale odzewu nie ma. Porozmawiam jutro na wystawie w Lubieszynie . Jacyś Niemcy mają tutaj być. Mój Ogarek przygotowany ( pierwszy raz w użytkowej) ,zwarty i czeka .Nieskromnie powiem , że chcemy wygrać (dajcie spokój, co mi przyszło na stare lata - Brzydsza Połowa mówi , że zgłupiałem ,może to i prawda ...)
Roman .
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Użytkowość

Post autor: kasiawro »

W Niemczech są zagrody owszem, ale bez kontaktu z dzikiem. Czyli masz zagrodę w niej dziki, a psa za siatką.
To zawsze coś jak nie ma się innej możliwości, ale za 80 euro to uważam trochę dużo skoro pies za płotem tylko widzi dziki.
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Użytkowość

Post autor: romanczerwinski »

No to w takim razie zostałem źle poinformowany .Dopytam dokładniej ,jeszcze dzisiaj w Manowie rozmawialiśmy o tym wyjeździe i nic takiego nie mówiono. Aha ,pochwalę się : Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich -3.05 2023
ARMANDO -Ogary z Zamkowej Groty
1.Doskonała
2.Najlepszy dorosły pies
3.Zwycięzca Rasy
4. Najlepszy pies użytkowy w Rasie.
5.Trzecie miejsce Rasy Polskie
Jestem z niego dumny(i z siebie też !!!)
Awatar użytkownika
lusia
Posty: 323
Rejestracja: piątek 10 lip 2015, 12:29

Re: Użytkowość

Post autor: lusia »

Właśnie wróciłam ze szkolenia dla tropowców i posokowców w OHZ Kujan . Rewelacja szkoda że tylko 2 dni praktyczne ale jestem bardzo bogata w wiedzę tak potrzebną przy pracy z tropowcem . Przede wszystkim prowadzili to czynni myśliwi i pracujący z psami na postrzałkach . Tego nie nauczy się nikt z książek i filmików . Wiem jak mam pracować dalej , może dam radę . Postępy psa było widać . Czekam na takie szkolenia oby było więcej i trochę bliżej mojego domu . Relacja foto pózniej .
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Użytkowość

Post autor: romanczerwinski »

Cieszę się , że "konkurencja "rośnie. Do zobaczenia na konkursach .Mam do wypożyczenia małego dzika -nawet z ryjem! Jest to atrapa zrobiona przeze mnie .Na końcu ścieżki tropowej spełnia idealnie zadanie. Pies oszczekuje jak prawdziwego . Gdybym potrafił wysłać filmik lub zdjęcia -mogłabyś zobaczyć ,ale na tym się nie znam.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Użytkowość

Post autor: kasiawro »

romanczerwinski pisze: środa 03 maja 2023, 18:30 No to w takim razie zostałem źle poinformowany .Dopytam dokładniej ,jeszcze dzisiaj w Manowie rozmawialiśmy o tym wyjeździe i nic takiego nie mówiono.
Tak jak w Polsce jest zakaz trzymania dzików w zagrodzie, tak w Niemczech i Czechach są zagrody, ale zakaz jest pracy psa na dziku. Tylko bez kontaktu bezpośredniego. Sprawdzałam to, bo mi zdecydowanie bliżej jest do Czech czy Niemiec niż na Słowację.
ODPOWIEDZ