Baza rodowodowa

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Baza rodowodowa

Post autor: diamantina »

GabiArt pisze:
Ania W pisze:
GabiArt pisze: ....Dlaczego nie chcecie tego zmienić w Polsce?
A to akurat raczej nie do "nas " pytanie ;)
Ale dlaczego? Przecież ty i inni jesteście hodowcami i macie prawo się domagać tego od waszego związku! Jaka jest procedura załatwiania tego, bo zaczynam być w bojowym nastroju?!! :silacz:
No o to chodzi, że związek jest także w bojowym nastroju i jak nie, to nie :lol:
Awatar użytkownika
GabiArt
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 21:59

Re: Baza rodowodowa

Post autor: GabiArt »

Kurczę, diamantina, a jak by ich tak dziabnąć w coś? :mysl_1:
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Baza rodowodowa

Post autor: diamantina »

GabiArt pisze:Kurczę, diamantina, a jak by ich tak dziabnąć w coś? :mysl_1:
Szczerze, to bardzo bym chciała, ale nie chcę się też narażać, więc nadal będę sobie zwykłym szarym człowieczkiem, za bardzo nie wychodzącym z tłumu..

Choć z drugiej strony, nie wiem, czy tak bym chciała, żeby wszystkie dane z rodowodu mojego psa krążyły po internetowym świecie..

Chciałabym tylko, żeby była taka baza jaką opisałam wcześniej. Ja niestety jestem też ciemna w tworzeniu profesjonalnych stron, więc na niewiele się przydam :niewka:

Ale skoro jorge30 do tego dąży to super, bo wiadomo, że w jeden dzień też się tego nie zrobi :)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: weszynoska »

moje psy maja stronę internetową na której mozna spoglądnąć w rodowody..

nie widzę w tym nic złego....ja hoduję psy jawnie...każde skojarzenie jest rejestrowane na stronie...i z każdego mozna sobie wyciągnąć wnioski.....

jednocześnie ogromny kłopot sprawia mi doszukiwanie sie planowanych skojarzeń..... :placzek: zanim się umówię z przyszłym tatusiem....

niestety moja znajomość programów komputerowych jest..na poziomie...przedszkola :oops:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Baza rodowodowa

Post autor: diamantina »

weszynoska pisze:moje psy maja stronę internetową na której mozna spoglądnąć w rodowody..

nie widzę w tym nic złego....ja hoduję psy jawnie...każde skojarzenie jest rejestrowane na stronie...i z każdego mozna sobie wyciągnąć wnioski.....

jednocześnie ogromny kłopot sprawia mi doszukiwanie sie planowanych skojarzeń..... :placzek: zanim się umówię z przyszłym tatusiem....

niestety moja znajomość programów komputerowych jest..na poziomie...przedszkola :oops:
Nie chodzi mi o jawność hodowli czy nie, ale takie rzeczy jak np adres domowy, numer rejestracyjny i takie tego typu rzeczy. Jak miałam na stronie mój adres domowy, to nie raz mi się zdarzyło, że ktoś zrobił mi głupiego psikusa i zgłosił mojego psa na wystawę i to jeszcze zagraniczną..
Potem musiałam pisać i odkręcać, że to nie ja i takie tam inne, a to trudne, zwłaszcza jak nie w Polsce.. I oczywiście do dzisiaj nie wiem, co to byli za "dowcipnisie" :evil:
Ale adres wykasowałam i psikusy się skończyły..
Awatar użytkownika
GabiArt
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 21:59

Re: Baza rodowodowa

Post autor: GabiArt »

diamantina pisze:
GabiArt pisze:Kurczę, diamantina, a jak by ich tak dziabnąć w coś? :mysl_1:
Szczerze, to bardzo bym chciała, ale nie chcę się też narażać, więc nadal będę sobie zwykłym szarym człowieczkiem, za bardzo nie wychodzącym z tłumu..
To ty się nie malujesz, nie stroisz, żeby nie wyróżniać się z tłumu? E tam? :roll:

diamantina pisze: I oczywiście do dzisiaj nie wiem, co to byli za "dowcipnisie" :evil:
Ale adres wykasowałam i psikusy się skończyły..
Jak to możliwe, że zapisywali cię na wystawę przy pomocy... numeru telrfonu, czy adresu na wystawę zagraniczną? To takie proste?! :mysl_1: :strach_2:
Na szczęście można się porozumieć przy pomocy maili i ten adres zostawić na stronie.
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Baza rodowodowa

Post autor: diamantina »

Ano się nie stroję i się nie maluję :] nie potrzebuję :gleba:

A psa mi zgłaszano kilka lat temu, miałam też inną stronę i miałam tam na niej wszystkie dane :-/
a z mailami też było gorzej kilka lat temu, ja przynajmniej nie miałam internetu.. A Blue mi ktoś zgłaszał faksem z poczty..
jorge30
Posty: 20
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 07:28
Gadu-Gadu: 1387901
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: jorge30 »

weszynoska pisze:jaka zgodę Ci potrzeba?????
Węszynosy się zgadzają na wszystko 8-) tylko napisz co trzeba....zdjęcia moge podesłac...rodowody tez....itp.....
no i o taką postawę "prawie" mi chodzi ;) jeszcze czyny :D
rodowody....będę robił w wersji elektronicznej, można przysyłać celem weryfikacji działania bazy i uzupełnienia danych np. PKR-ów itp itd. (nigdy nie wiadomo gdzie moze pojawić się jakiś bład w koncu też jestem tylko człowiekiem), a zdjęcia - poprostu cierpię na ich brak. :niewka:
monik

Re: Baza rodowodowa

Post autor: monik »

Czy ktoś może usprawnić tą bazę? Bo się nie otwiera, pokazuje się napis, że "witryna zgłoszona jako dokonująca ataków!" :placzek:

A może się zrzucimy na jakąś domenę i serwer, żeby to nie było na republice?
Hania też tam straciła tę stronę klubową :placzek:
Awatar użytkownika
Gosia
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostrówek
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: Gosia »

Mamy wykupiony spory hosting w http://neteasy.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; z którego w pełni nie wykorzystujemy.
Możemy się podzielić.
Mamy możliwość postawienia bazy w MySQL i PHP
Trzeba by posiedzieć nad konwersją tego co ma jorge do MySQLa i opisać PHP ale nie jest to jakies dramatycznie trudne (z tego co pamiętam to chyba baza jest accessowa)
Korzyści z takiego serwisu siedzącego w internecie przez www jest sporo.
Bazę można na początek podpiąć pod domenę ogarkowa albo można pomyśleć nad wykupem domemę np: http://www.ogarpolski.info" onclick="window.open(this.href);return false; albo coś podobnego, i na niej postawić bazę.
koszt utrzymania (opłacenia takiej domeny to około 50 PLN rocznie)
Mieszka w naszej wiosce jakiś "łebmajster"?
Pozdrawiam Gosia
ODPOWIEDZ