kąpiel

Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: kąpiel

Post autor: wladekbud »

Burza ostanio jak zobaczyła panią w kąpieli, to sama prawie nie wlazła, choć na początku (kiedyś) szczekała na wannę :lol:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: kąpiel

Post autor: miszakai »

Zdecydowanie plener górą :silacz: Cygaro też uwiązałam do drzewa a płukanie idzie świetnie szlauchem-wężem ogrodowym :happy3:
Cygaro z kolei bardzo chętnie zagląda do wanny, lubi pić prosto z prysznica i w wannie stoi ze stoickim spokojem. Pierwsza kąpiel była oczywiście przeplatana smakołykami, teraz już tylko na koniec dostaje nagrodę za stoicki spokój :)
Tak samo z odkurzaczem, myciem łap po błotku...Cygaro jest łakomczuchem, więc jest łatwiej. Jak tylko wyciągam odkurzacz z szafy to się kręci w pobliżu, żeby go odkurzyć :D Po spacerach jesienno-zimowych sam idzie do łazienki jak otwieram drzwi. Oczywiście po wszystkich takich czynnościach czeka i uparcie wypatruje nagrody. Tu teoria o nagradzaniu w miarę szybko za dane zachowanie nie ma zastosowania, on doskonale wie za co i czeka cierpliwie :D Wczoraj po czyszczeniu uszu, ja już zapomniałam (zamierzałam poprzestać na pochwaleniu słownym), jednak Cygaro uparcie wbijał we mnie wzrok bazyliszkowy aż do skutku :P
Tylko, żeby te kąpiele przynosiły efekty :placzek:
Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: kąpiel

Post autor: ZbyszekC »

Jak się psa nie kąpie to pies się nie musi perfumować. :jezyk_3:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
dor
Posty: 463
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 21:17

Re: kąpiel

Post autor: dor »

ZbyszekC pisze:Jak się psa nie kąpie to pies się nie musi perfumować. :jezyk_3:
toteż ja nie kąpałam, aż nastąpił ten dzień i nie było wyjścia, bo smród był przeokrutny :strach_2:
weszynoska pisze:..dno wanny wyłożyć antypoślizgową gumą i najpierw zachęcać psa do wejścia "na sucho" za smakołyk..bez kapieli....
będę próbować, chociaż Pogoń nawet za bardzo się nie chce zbliżać do drzwi łazienki, bo zaraz coś podejrzewa :roll: a wtedy w głębokim poważaniu ma wszelkie smakołyki
miszakai pisze:Tylko, żeby te kąpiele przynosiły efekty :placzek:
a może Wam już się tylko wydaje, że Cygaro ciągle wydziela dziwny zapach, mi po ostatniej kąpieli też się wydawało, ze dalej coś czuję, ale jak za chwilę go powąchałam, to się okazało, że to tylko złudzenie, bo tak chciałam cos wyczuć :mrgreen:
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: kąpiel

Post autor: miszakai »

dor pisze:a może Wam już się tylko wydaje, że Cygaro ciągle wydziela dziwny zapach, mi po ostatniej kąpieli też się wydawało, ze dalej coś czuję, ale jak za chwilę go powąchałam, to się okazało, że to tylko złudzenie, bo tak chciałam coś wyczuć :mrgreen:
Chyba nie bo wyraźnie czuć wokół uszu, szyi - gdzie było przyklejone to coś do sierści a reszta psa już nie śmierdzi. Czujemy to np. w windzie i jak się pitulam do pyska i szyi...
Cygaro nie kąpiemy z zasady ale czasem trzeba :niewka:
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: kąpiel

Post autor: Agata »

No to ja mam dobrze, bo mogę sukę zaciągnąć do brodzika o wymiarach 80 na 120 cm (brodzik wyłożony mozaiką, nie ma rysowania akrylu łapami), sama też wchodzę, no i jest polewanie, szamponowanie, polewanie, otrząsanie, wycieranie i ucieczka jak najszybciej... Choć ostatnio drzwi do łazienki były otwarte i pod prysznic też, no i panna sama tam czegoś wlazła, więc może jakiś postęp zanotujemy... :gleba:
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: kąpiel

Post autor: Ola i Dunaj »

Przypomniało mi się, że kiedyś czytałam coś takiego http://martajermaczek.blox.pl/html" onclick="window.open(this.href);return false; wpis pt odwrażliwianie psa na prysznic :)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
ODPOWIEDZ