ogary i rowery

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: ogar przy rowerze?

Post autor: kasiawro »

Wigro nikt nie jest w stanie czuwać i kontrolować forum przez 24h, ludzie mają różne inne mniej lub bardziej ciekawe zajęcia!
Mało profesjonalnie wygląda zakładanie kolejnego takiego samego tematu, skoro wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło i od razu pojawia się temat ;)
Co do nowych ludzi i wiedzy jak najbardziej się zgadzam.
Pozdrawiam Kasiawro
Awatar użytkownika
Krzych
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 24 cze 2012, 21:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wąsosz
Kontakt:

Re: ogar przy rowerze?

Post autor: Krzych »

Jeżdżę od lat,zwyjątkiem oblodzenia dróg.Z lenistwa zabieram od razu wszystkie.Mam sprawdzoną na własnej skórze metodę.(najważniejsza część smyczy jest w psiej głowie).Reszta to tylko szczegóły i osobiste preferencje.Trzymajcie się kierownicy Krzych.
Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

Re: ogar przy rowerze?

Post autor: trusiak »

moja wina - nie wpisałam w wyszukiwarkę, a szukałam "ręcznie". Przepraszam za dublowanie.
Dziękuję wszystkim za rady. Teraz są upały, więc będziemy zaczynać albo późnym wieczorkiem, albo o świcie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: ogar przy rowerze?

Post autor: ania N »

Ja zawsze trzymam smycz w ręce żeby w razie czegoś szybko puścić. (przydało się jak kiedyś Fiord zobaczył krowę w trawie i myślał że to zwierzę łowne - pofrunęłam kawałek zanim oprzytomniałam że mogę puścić smycz. :gleba: Uff - co to była za prędkość. :uff: :D

Fiord biega już ładnie przy rowerze ale uczył się przez jakiś czas żeby nie szarpać. Jurek załapał od razu ale jeszcze głupieje na widok psów. Za każdym psem jest inaczej ale da się. ;)

Teraz będziemy próbować dwa na raz jak Krzych - też leniwi jesteśmy. :mrgreen:

Ps; trzeba bardzo uważać na łapy - jak pies postoi w wodzie i rozmoczy poduszki - bardzo szybko potem je sobie odbija na twardej drodze. I kulawizna na parę dni murowana. :zly1:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: ogar przy rowerze?

Post autor: Wigro »

No, w wodzie sie stoi tylko, tylko, aby się napić.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

Re: ogary i rowery

Post autor: trusiak »

Dziękuję za praktyczne rady. W najbliższym czasie zamierzam spróbować.
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: ogary i rowery

Post autor: SARABANDA »

Będzie off, potrzebuję " linka" do tej części smyczy która jest w głowie moich suk :gleba:


___________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: ogary i rowery

Post autor: qzia »

albo moich :gleba:
Awatar użytkownika
awiska
Posty: 113
Rejestracja: piątek 12 sie 2011, 09:38
Lokalizacja: Józefów

Re: ogary i rowery

Post autor: awiska »

Tutaj są różne rozwiązania:

http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_ob ... _do_roweru" onclick="window.open(this.href);return false;

Z Szelmą jeździmy na tym uchwycie:

http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_ob ... weru/31030" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprawdza się bardzo fajnie chociaż przy gwałtownym szarpnięciu obraca się ale to chyba dlatego, że przy montażu nie użyliśmy gumy dołączonej w zestawie.

Przypinam Szelmę zawsze z prawej strony. Dzięki temu mogę nawet pojechać dość ruchliwą drogą w razie ostatecznej konieczności (bo raczej nie dla przyjemności). W takiej konfiguracji wygodnie mija się innych rowerzystów i przechodniów.

Jazda w terenie leśnym na początku była dość zabawna dopóki Szelma nie nauczyła się wybierać właściwej strony drzewa czy innej przeszkody :D . Teraz dajemy radę nawet po ciemku na wąskich ścieżkach. :cwaniak:
Awatar użytkownika
Gosia
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostrówek
Kontakt:

Re: ogary i rowery

Post autor: Gosia »

My też korzystamy z takiego dedykowanego rozwiązania.
Sprawdza się super.
Załączniki
przy_rowerze.jpg
przy_rowerze.jpg (155.36 KiB) Przejrzano 1884 razy
Pozdrawiam Gosia
ODPOWIEDZ