(Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: zybalowie »

Ja się tam nastawiłam, że jako właścicielka ogara przynajmniej raz w życiu ze schroniska go odbiorę ;-) Dlatego tak długo kombinowałam, jakby mu zainstalować nie gubiącą się adresówkę...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eliza
Posty: 588
Rejestracja: wtorek 05 paź 2010, 18:36
Gadu-Gadu: 8512767
Lokalizacja: Radom/Jedlińsk
Kontakt:

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: eliza »

A ja mam takie pytanie odnośnie czipowania. Nie mogę znaleźć innego wątku, a nowego też nie chcę tworzyć.
W piątek jedziemy do naszego weta zaczipować Nugata. I jak już będzie miał tego czipa to co dalej? Info od weta w Radomiu pójdzie do gminy w Jedlińsku? W jakiej bazie go zarejestrować? Chciałabym wszystkiego się wywiedzieć, bo ja w tym temacie zielona jestem :oops:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: kasiawro »

Ja uważam, że w każdej ale nie wiem czy jest na ten czas taka możliwość. Projekt byl aby stworzyć jedną wspólna bazę, ale zastawiałam temat i nie wiem na czym stanęło.
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: Wigro »

Jak to w Polsce, na niczym.
Po zachipowaniu pies pokazuje się u Wujka G, ale nikt nie czyta chipów ani nie sprawdza w Najjaśniejszej.
Największa chyba baza jest na wybrzerzu, sie dostaje plastikowe nalepki za parę PLN i o to chodzi. W europie tez są takie, ale grzczniejsze, zapisują za darmo, tylko proszą o dotację 30 ojro po fakcie na bidy ale jak jest problem to nie ma odpowiedzi (o Jurka pytałem, nawet pocałuj mnie nie było). Blaszkę z numerem europejskim przysyłają za darmo, listem z pieczątkami.
Jest demokracja, generalnie, znaczy możesz zdychać gdzie chcesz.
Pozdrawiam
Lepiej burki pilnowac niz chipowac.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: kasiawro »

Wigro pisze: Lepiej burki pilnowac niz chipowac.
Dokładnie tego samego zdania jestem!!
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: Ania W »

eliza pisze:A ja mam takie pytanie odnośnie czipowania. Nie mogę znaleźć innego wątku, a nowego też nie chcę tworzyć.
W piątek jedziemy do naszego weta zaczipować Nugata. I jak już będzie miał tego czipa to co dalej? Info od weta w Radomiu pójdzie do gminy w Jedlińsku? W jakiej bazie go zarejestrować? Chciałabym wszystkiego się wywiedzieć, bo ja w tym temacie zielona jestem :oops:
Wet powinien to wprowadzić do przynajmniej jednej bazy.
Dzisiaj już nie dam rady ale jutro mogę wrzucić listę baz, którą kiedyś sobie przygotowałam.
Awatar użytkownika
eliza
Posty: 588
Rejestracja: wtorek 05 paź 2010, 18:36
Gadu-Gadu: 8512767
Lokalizacja: Radom/Jedlińsk
Kontakt:

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: eliza »

kasiawro pisze:
Wigro pisze: Lepiej burki pilnowac niz chipowac.
Dokładnie tego samego zdania jestem!!
Burek pilnowany, ale na wszelki wypadek nie zaszkodzi. Poza tym planuje Nugat przeprowadzić się do Radomia, gdzie jest obowiązek chipa
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: irie »

Z serii 'ku pokrzepieniu serc' ;)

Wczoraj, na ulicy, zauważył swojego labradora, który zaginął dwa lata temu. Suczka rozpoznała go i zaczęła się do niego łasić. Odczytanie chipa rozwiało wszelkie wątpliwości.

Szczęśliwe spotkanie po latach. Obcy mężczyzna prowadził na smyczy jego psa, którego stracił dwa lata wcześniej. Poznali się oboje, pan i pies, mimo upływu czasu. Gdy suczka zaczęła się do niego łasić, nie miał już żadnych wątpliwości. Poprosił o zaprowadzenie psa do weterynarza, żeby odczytać chip. Ale mężczyzna odszedł na pobliską posesję.

Zgłosił więc sprawę na policję. Psa nie było na posesji, na którą wchodził, ale policjanci ustalili, kto jest teraz jego właścicielką. Kobieta wyjaśniła, że kupiła psa na bazarze. Suczka z nowym i starym właścicielem, została zawieziona do weterynarza. Odczytanie chipu rozwiało wszelkie wątpliwości. To był jego pies.

I wypadałoby tu napisać: i będą żyli długo i szczęśliwie.
- zrodlo


Ja znam baze http://safe-animal.eu Mozna tam samemu psa zarejestrowac, przez internet.
Obrazek
Awatar użytkownika
eliza
Posty: 588
Rejestracja: wtorek 05 paź 2010, 18:36
Gadu-Gadu: 8512767
Lokalizacja: Radom/Jedlińsk
Kontakt:

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: eliza »

Byliśmy u weterynarza, ale...
Był trochę zajęty i... Zapytał się nas po co my go chcemy znakować, że my nie mieszkamy w Radomiu, więc nas chipowanie nie obowiązuje, że jak ma się zgubić to i tak się zgubi i nawet 70 chipów mu nie pomoże i że inni na naszym miejscu by sie cieszyli, że nie muszą tego robić i że psa to okropnie boli, wije sie i piszczy i na koniec pokazał igłę i babcia aż pobladła. No i Nugat na razie chipa nie ma. :niewka:
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: (Warszawa) Bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Post autor: irie »

:D
Z wszystkim mozna sie zgodzic, ale to
eliza pisze:psa to okropnie boli, wije sie i piszczy
:strach_2: moze ten pan tylko jakies 'cziuaua' czipowal? :mysl_1: Ogar ni drgnie :fiufiu: mimo tej grubasnej igly ;)
I nie, zebym zachecala. Ja rozumiem rozne 'za' jak i 'przeciw' - ale takie argumenty? :shock:
Obrazek
ODPOWIEDZ