zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: Aszemi »

weszynoska pisze:Załóż mu po prostu kaganiec....
Węszynosko sorki ale nie mogę się powstrzymać :D Miałam swojego czasu sukę która też było kupozjadem i można sobie było prosić i karać i nic nie pomagało więc dostała kaganiec akurat taki metalowy i na jednym ze spacerów przybiegła z kupą wklejoną w tenże kaganiec -teraz prawie płaczę ze śmiechu jak to piszę :gleba: ale wtedy ohyda :x

A Salwa jest kochana i od początku pomaga ostre FE :!: chociaż kupy oprócz końskich ją nie interesują ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: weszynoska »

no bo konskie kupy są the best :piwko:

wiem...ale tzw. "ostre FE" jest hmmmmm...niepolityczne... :gleba: jak by tu inaczej napisać....


:niewka:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: wladekbud »

A ja już tam wolę jak się nażre, niż wytarza. Smak to jakimś smakołykiem szybko zabije, za zapach :zly2:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
ESOX
Posty: 291
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 22:18
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: ESOX »

tak rumen tabs podawaliśmy wcześniej ale miałem wrażenie, że przestał tak po prostu po jakimś czasie...po rumen tabs. Tzn. tak jak by w danym momencie w rozwoju było mu potrzebne coś konkretnego. Zapotrzebowanie na coś. Tak samo było ze ślimakami - był czas, że je zjadał - pewnie ze względu na skorupę.

Oczywiście można założyć kaganiec. Ale mnie nie chodzi o rozwiązanie, typu nie podoba mi się jego jedzenie to mu to ukrócę. Szukam rozwiązania w stylu :
,,je świństwa, bo brakuje mu ..... (czegoś tam) więc podam mu to tylko w innej postaci."

Oczywiście ,,burki" na wsi jedzą inaczej, bo to czego potrzebują wynajdują. My podając karmę, obiad w pewnym sensie narzucamy coś. One są dobre, te nasze karmy, czy obiadki ale to jak z ludźmi czasem czegoś brakuje więc mimo, iż nam nakładają, serwują kupujemy dodatkowo to na co mamy ochotę. Dunaj szuka, nie powie mi;-) np: ,,chce więcej omega3", ,,chce więcej tego...". Jak ja chcę więcej białka idę do sklepu i kupuje.

Może Dunaj jakiegoś składnika, witaminy etc. potrzebuje w większej ilości.
Je Royala, czasem gotowany ryż/mięso/marchewka. Inne rzeczy jako dodatki nie główne danie
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 145
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 09:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: Darek »

Irek, kibicuję Wam od początku, wiec czytam sobie Wasze rozterki :szacun_1: . Kazdy pies inaczej reaguje na rózne formy przekazu. Na Alfa ostre FEE dało radę i daje dalej przy próbach zeżarcia czegoś, wytarzania się w oborniku i... zaglądania kobietom... do siatek z zakupami ;)

Ostatnio rozmawiałem z jednym czlowiekiem i jego suka byla w pobliżu, Alf zacząl rozkopywać norę myszy tuż obok, ostre FEE, Alf przestał, a suka skuliła ogon i prawie przywarła do ziemi ze strachu...
Na nią moze zadziałałoby klaśnięcie w dłonie - nie wiem...

Jeżeli chodzi o szafę to jak płotek nie zadziała to zastaw na niego pułapkę. Jak mu coś spadnie na łeb (deska do prasowania, miotła ,garnek - coś co zrobi duzo hałasu nie krzywdy ;) ) to nie bedzie tam zaglądał
Awatar użytkownika
dor
Posty: 463
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 21:17

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: dor »

Darek pisze: Jak mu coś spadnie na łeb (deska do prasowania, miotła ,garnek - coś co zrobi duzo hałasu nie krzywdy ;) ) to nie bedzie tam zaglądał
jakby mu na łeb spadła deska do prasowania, to Esoxowi skończyłyby się chyba wszystkie problemy z Dunajem :mysl_1:
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 145
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 09:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: Darek »

chyba dor masz na mysli razem z żelazkiem ;)
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: miszakai »

Cygaro był kupojadem w tym samym mniej więcej wieku i ani żwacze ani Rumen Tabs definitywnie nie pomogły. Po prostu przeszło...
Obrazek
ESOX
Posty: 291
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 22:18
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: ESOX »

Darek pisze:Irek, kibicuję Wam od początku,(...)Jeżeli chodzi o szafę to jak płotek nie zadziała to zastaw na niego pułapkę. Jak mu coś spadnie na łeb (deska do prasowania, miotła ,garnek - coś co zrobi duzo hałasu nie krzywdy ;) ) to nie bedzie tam zaglądał
Działa.! otworzył, drzwi, zobaczył mały płotek i odpuścił. :-)
miszakai pisze:Cygaro był kupojadem w tym samym mniej więcej wieku i ani żwacze ani Rumen Tabs definitywnie nie pomogły. Po prostu przeszło...
też tak myślę, że przejdzie z czasem
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: zmiana zachowania - dojrzewanie czy błędy w wychowaniu

Post autor: BasiaM »

weszynoska pisze:no bo konskie kupy są the best :piwko:
...też tak słyszałam :D z wszystkich qp najlepsze są końskie bo zawierają dużo owsa i sianka :gleba: :piwko:
wladekbud pisze:A ja już tam wolę jak się nażre, niż wytarza. Smak to jakimś smakołykiem szybko zabije, za zapach :zly2:
tys prowda :piwko:
ESOX pisze:Je Royala, czasem gotowany ryż/mięso/marchewka. Inne rzeczy jako dodatki nie główne danie
to może jakąś gicz cielęcą z mięchem surowym mu dajcie....uszy suszone albo co :niewka:
zawsze to jakieś urozmaicenie menu :fiufiu:
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ