Jak przekonać do ogara?

Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Jak przekonać do ogara?

Post autor: nulka »

Mam codziennie kontakt z różnymi ludźmi ,z racji pracy ;) ,jest parę osób ,które zastanawiają się jakiego wziąć pieska ? Ostatnio rozmawiałam z ludźmi ,którzy myślą konkretnie o ogarze (więc byłam zaskoczona , bo faktycznie pytają się inni co to za pies , "ee duży to trzeba ostrożnie ")albo o labku ,no i oczywiście wyciągnęłam argumenty ,że ogar to bardzo towarzyski pies ,spokojny ,rodzinny,po lesie pobiega ( ;) ,przychodzi na zawołanie :fiufiu: itp.a o labku też można to samo,więc jak przekonać właśnie do ogara,mówiłam im o forum ,sporo moich znajomych tu zagląda,
Acha oczywiście jest własny dom ,działka ogrodzona
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: hania »

Najlepiej pokazać ogara :).
To najbardziej przekonuje.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: Ania W »

Ja tam na siłę nie przekonuję ;) Po co?
Mówię jaki jest bez robienia z niego psa o nadprzyrodzonych umiejętnościach i wybitnym charakterze oraz inteligencji wykraczającej poza ramy badań współczesnej nauki ;)- jak komuś taki pies odpowiada to ok. Ja woli labka, niech bierze labka. Niby podobne a jednak różne...
Nie naciągam rzeczywistości (np. odnośnie przychodzenia w lesie),bo z tego tylko potem problemy mogą być, pretensje albo psie nieszczęście.
Z chętnymi , którzy do mnie trafiali i się zastanawiali umawiałam się np. na spacer. Była okazja do swobodnej rozmowy, obejrzenia sobie psa na żywo...a ostateczne decyzje bywały różne.;)

Ogar nie jest nadpsem, nie jest psem idealnym...jest po prostu psem i dobrze wiemy że ma zarówno "plusy dodatnie" jak i "plusy ujemne".
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: nulka »

Ja też nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę :) ,tylko jak to powiedzieć ,że np. dla mnie ogary mają to coś ,czego nie mają labki :D
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: Aszemi »

Labki też są miłe i takie miłe ale Ogar jest Polski :!: i nie jest modny chociaż dla kogoś może być to wadą jednak takiemu bym Ogara nie sprzedała ;)
jednak dokładnie jak Ania prawi nic na siłę :nunu:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: Ania W »

nulka pisze:Ja też nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę :) ,tylko jak to powiedzieć ,że np. dla mnie ogary mają to coś ,czego nie mają labki :D
No właśnie tak :) Albo ktoś to dostrzeże albo nie.
Ja tam nie jestem zwolennikiem powiedzenia " W polskim domu - polska rasa ". Jak ktoś wybierze świadomie rasę to niech w polskim domu mieszkają rasy z Tybetu, Afryki, Japonii czy Australii. Ważne żeby wszyscy byli szczęśliwi :)
Ja zawsze powtarzam, że ogar polski nie jest super rasą ale jest "moją" rasą.
Mogę mieć kundelki, inne rasy...ale ogara chciałabym mieć zawsze w moim stadku. ;)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: hania »

Dokładnie :)
Ale jeśli się zdecydują na laba to przekonaj ich, żeby koniecznie kupili z rodowodem po rodzicach bez dysplazji. To dużo większy problem niż entropia u ogarów, bo z dysplazją i pies i właściciele męczą się całe życie psa. Ale nie powinien to byc argument przeciwko labom.
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: nulka »

Dzięki :)
Mogę mieć kundelki, inne rasy...ale ogara chciałabym mieć zawsze w moim stadku
Dlaczego? :)
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: Paula »

Ania W pisze:Z chętnymi , którzy do mnie trafiali i się zastanawiali umawiałam się np. na spacer. Była okazja do swobodnej rozmowy, obejrzenia sobie psa na żywo...a ostateczne decyzje bywały różne.;)
Potwierdzam, Ania robi świetną spacerową reklamę ogarom od wielu lat. Dowodem jest Świtek :)
Aszemi pisze:nie jest modny chociaż dla kogoś może być to wadą jednak takiemu bym Ogara nie sprzedała ;)
Kupowanie psa, dlatego, że rasa jest modna to jakieś nieporozumienie. :evil:
hania pisze:Ale jeśli się zdecydują na laba to przekonaj ich, żeby koniecznie kupili z rodowodem po rodzicach bez dysplazji. To dużo większy problem niż entropia u ogarów, bo z dysplazją i pies i właściciele męczą się całe życie psa.
Przepraszam za małego offa... :wstydek: Czy hodowca jest zobligowany do pokazania przyszłym nabywcom wyników badań na dysplazję rodziców szczeniąt? Bo ostatnio słyszałam, że nie ma obowiązku i to zależy od jego dobrej woli. Trochę mi się to w głowie nie mieści...
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: kasiawro »

Paula pisze: Przepraszam za małego offa... :wstydek: Czy hodowca jest zobligowany do pokazania przyszłym nabywcom wyników badań na dysplazję rodziców szczeniąt? Bo ostatnio słyszałam, że nie ma obowiązku i to zależy od jego dobrej woli. Trochę mi się to w głowie nie mieści...
Być może obowiązku nie ma (nie wiem jak to jest) ale jeśli ja byłabym kupującym i na moja prośbę hodowca nie pokazałby mi ich to nie kupiłabym od takiego człowieka w życiu szczeniaka. To świadczy o nim i robi sobie tylko nie fajna reklamę
ODPOWIEDZ