Jaki jest Ogar?

bea100

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: bea100 »

No zapewne :mysl_1:

jeśli chodzi o linienie, mam i między sukami też różnicę- zdecydowanie wyczesuję więcej z Harmonii niż z Duni (choć to nie są "reklamówki sierści" ;) ).
Skierka ma na razie mały podszerstek i najkrótszy i najostrzejszy włos z nich wszystkich- taką okrywę ma jej ojciec.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: wszoleczek »

A czym najlepiej wyczesywać psy? Jest coś lepszego od zgrzebła gumowego? Myślałam, że jak psa nie będzie w domu, to sierści też nie, ale spodnie i rękawiczki to wylęgarnia sierści :strach_2:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: Ania W »

U mnie najlepiej sprawdza się takie psie zgrzebło z gęstymi metalowymi ząbkami
Obrazek
ale zakończonymi plastikowymi kuleczkami. Do podszerstka super. Okrywowy gorzej ale ja cześciowo "trymuję" ;)
monik

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: monik »

Wogóle trymery się sprawdzają przy tym rodzaju sierści, ja też Blue trymuję, mimo że ma taki sam włos jak ogar. Ja nawet często ją strzygę na krótko i potem jeszcze trymuję :twisted:
Odrasta w 2 miesiące ;) No ale Blue już nie jeździ na wystawy, może wróci, jak zacznie weterany ;)

Ostatnio jest modne takie urządzenie - Furminator - taki jakby inny rodzaj trymera, bo działa na tej samej zasadzie, no i dla mnie, to nic innego jak trymer, tylko dobry marketing musi być, żeby towar się dobrze sprzedawał :twisted:

http://www.biogroom.pl/produkt.php?dla=furminator" onclick="window.open(this.href);return false;

Zresztą już ktoś z forum tutaj, ale w innym temacie, je podawał, bodajże Węszynoska, jeśli dobrze pamiętam i chyba w temacie pielęgnacji :)
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: wszoleczek »

Furminator? Nazwa dosyć dziwna, ale filmiki obiecujące :cwaniak:

A czy ktoś już to stosował? Ja na razie Nera próbowałam wyczesać zwykłymi grzebieniami (dla długiej sierści), bo oczywiście u nas w zoologicznych nie ma zgrzebła (które mi poleciła Karolina). Więc przed zamawianiem pytam się, cóż mam kupić :cwaniak:

Z przesyłką na allegro ten furminator 40zł z groszami by wyszedł :mysl_1: , dobra, lece na spacer ;)
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: weszynoska »

Furminator jest dobry...czasami za dobry :gleba: jak w zeszłym roku pojechałam na wystawę do Jarosławia ( marzec) to sędzina mi się zapytała czy Diuna to już się wyleniła??? :wow_3:

Uzywam go w moim "Studio psich fryzur" :gleba: dla ras takich jak setery, spaniele, kundelki z krótką sierścią, goldeny . Włos wychodzi "reklamówkami"

dla ras z mocnym podszerstkiem ( np. długowłose Onki) furminator ma za krótkie ząbki i nie dociera do podszerstka, tylko usuwa włos okrywowy

dla tych ras uzywam trymerów hakowych ( również dla sznaucerów, terierów)
Załączniki
99M-51520.jpg
99M-51520.jpg (4.52 KiB) Przejrzano 1274 razy
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: Agata »

Moja suka linienie baaardzo intensywne miała latem, poza tym sierść wypada jej, ale w normie, jakos sobie radzimy ;).
Ja, podobnie jak Ania W, używam zgrzebła, kiedy było intensywne linienie, to zgrzebełko trzeba było czyścic po jednym pociągnięciu, tyle podszerstka w nim siedziało :strach_2: .
Ale Pestka lubi czesanie, hmmm generalnie nie przepada za zabiegami higienicznymi, więc uważam to za sukces :D .
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: Leszek »

Ania W pisze:U mnie najlepiej sprawdza się takie psie zgrzebło z gęstymi metalowymi ząbkami
ale zakończonymi plastikowymi kuleczkami. Do podszerstka super. Okrywowy gorzej ale ja cześciowo "trymuję" ;)
Ja do Amona też głównie takie stosuję zgrzebło, ale tego wściekle nie lubi i zawsze próbuje podryzać. :foch_1: Stosuję też zwykłą gęstą szczotkę, dobra do okrywowego i zgrzebło gumowe.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
bea100

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: bea100 »

Bardzo fajnie się mi sprawdza rękawica gumowa z gumowymi zabkami=wypustkami- moje suki traktują to jako pieszczotę i lubią- ale to do codziennej pielęgnacji. Jak linieją- dodatkowo zgrzebło z metalowymi zakrzywionymi, cienkimi i naddającymi się i gęstymi ząbkami (polecam na drewnie- plastikowe już nie jedno złamałam ;) ).
Chociaż moja mama (stareńkiej daty psiarz jest ;) ) i jak jej daję suki na działkę- odbieram pięknie wyczesane- zwykłym gęstym naddającym i plastikowym grzebieniem cierpliwie je czesze i tylko grzebień uznaje.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: Aszemi »

A mi się ten z metalowymi w ogóle nie sprawdzał nigdy ale Salwa jest z tych krótkowłosych za to rękawica gumowa super ;)

A co do kryć wiosennych to jak widać mam małą wiedzę chociaż wielkie przypuszczenia że ten rok będzie jeszcze bardziej ogarzy od poprzedniego więc będzie w czym wybierać ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
ODPOWIEDZ