Jaki jest Ogar?

bea100

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: bea100 »

gryfna pisze:...prawie nonstop gubi sierść. Ja zmagam się także z nieprzyjemnym zapachem. Nie wiem, czy inne ogary też tak mają, ale mój, jeśli nie przebywa dużo na dworze niezbyt ładnie pachnie.
Jeśli więc nie przeszkadzają Ci wszechobecne gluty, sierść i ewentualny zapaszek polecam ogara. ...
Gryfna: mam obecnie 3 ogary (powiedzmy- szczeniaka- odpuśćmy, więc 2 dorosłe suki mam, ale mam też non stop kontakt z innymi ogarami w różnym wieku i różnej płci, które często zapraszam do domu itd) i dlatego nie zgadam się z tym co napisałaś. Gubią sierść dwa razy w roku (czasem też suki "dodatkowo" po porodach- ale to insza inszość). Co do zapachu- moje nie pachną zapaszkowo- pod warunkiem, że nie karmię ich zapaszkową suchą karmą np z rybą. Wiem- bo razem śpimy i w zaiązku z tym jestem uczulona na ich zapach. Czasem jak się suszą po deszczu- pachną mokrym psem- ale to wiadomo, bo tak ma każdy pies. I żeby nie było, nie kąpię swoich ogarków (jak nie ma musu, bo np. starzane czy po porodach czy cieczkach). Czasem przecieram sukom pupy lekkim naparem z rumianku, czasem przetrę wilgotną gąbką z kurzu itp. Być może ten zapach Gryfa to cecha osobnicza? A może kwestia karmy suchej?
Co do glucenia się- u mnie gluci się wyłącznie Monia i to tylko jak jem coś pysznego to jej wisi sopel (i też nie zawsze), wytrę sopla -jest spokój.
Są ogary co się nie glucą- nie tylko suki- znam takich naprawdę wiele.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: hania »

To moje tak jak Gryf gubią sierść cały rok.
Ale nie mają żadnego silnego zapachu - silniejszego niż inne psy. Z suk śliniła się tylko Dumka i to bardzo niedużo. Samce ślinią się bardziej, chociaż np Akorda jeszcze oślinionego nie widziałam.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: Leszek »

hania pisze:To moje tak jak Gryf gubią sierść cały rok.
Ale nie mają żadnego silnego zapachu - silniejszego niż inne psy. Z suk śliniła się tylko Dumka i to bardzo niedużo. Samce ślinią się bardziej, chociaż np Akorda jeszcze oślinionego nie widziałam.
Amon też nie ma szczególnego zapachu, aczkolwiek nie kąpany jest dwa lata (mam na myśli wanna i szampon) bo w naturalnych zbiornikach to raczej często. Sierść traci głównie sezonowo i nie jest to bardzo uciążliwe. Ślinić się potrafi szczególnie jak jakaś suczka czy dobry kąsek. :gleba:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: Aszemi »

nulka pisze:Tropinos świeżo upieczona :D hodowla ,
:wstydek: :wstydek: :wstydek:
ale i tak na wiosnę miotu u mnie nie będzie więc pomiń ten wpis ;)

Na wiosnę z mojej wiedzy będzie już wspomniany miot w hodowli "Z Gończaków" po Żabie bardzo ładnej suni- wracając do pyszczka to jedna z nielicznych suk która ma "kwadratową" kufę jak psy. A charakter też ma kochany :marzyc:

A jeśli zdecydujecie się szybciej to choćby u Węszynoski są szczeniaki i w Słopnickiej Przełęczy ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
gryfna

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: gryfna »

Zwracam uwagę na problem, który ogarom się zdarza. Być może smrodek Gryfa to cecha osobnicza (zaznaczam, że śmierdzi tak samo na suchym, jak i na domowym żarciu), jednakże jego gluty nie są zależne od podniecenia seksualnego czy zapachów kulinarnych. Pluje się cały czas i to dość intensywnie niestety. Piszę o tym dlatego, że Kamelii może się też przytrafić taki osobnik i dobrze, żeby o tym wiedziała zanim zakupi uroczego szczeniaka, po którym trudno poznać czy będzie się pluł czy nie. Powyższe cechy oczywiście nie umniejszają wartości ogara jako przyjaciela, ale nie każdy to toleruje. Dlatego nie rozumiem oburzenia Bei. Ogar jak każda inna rasa nie jest ideałem i promując jego pozytywy warto też wspomnieć o zdarzających się niedogodnościach.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: dorob62 »

Zgadzam się z Gryfną. Powinno się mówić o wszystkim.
Nemrod ślini się TYLKO w samochodzie (w zasadzie lepiej powiedzieć pływa we własnej ślinie), linieje dwa razy w roku (od grudnia do maja i od maja do grudnia), pazurami zdemolował parkiet.. (ale chyba lakier był słaby), pachnie jak…. pies (mnie się podoba ten zapach), już kilka razy miał kłopoty z uszami (coś się przyplątało) , ma genetycznie skręconą dolną szczękę i wypadający język ( wygląda z tym czarująco) charakter ma IDEALNY (jak dla mnie) I RESZTA NIE MA ZNACZENIA.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
bea100

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: bea100 »

gryfna pisze:...Dlatego nie rozumiem oburzenia Bei. Ogar jak każda inna rasa nie jest ideałem...
Nie oburzyłam się, ale opisałam (dość dokładnie) jak to jest u mnie.

Nie ma ideałów na tym najlepszym ze Światów ;)
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: wszoleczek »

Na razie odnośnie linienia nie mogę powiedzieć jak jest u nas (jak na razie przez cały czas sierść wypada). Nero pachnie psem i słomą (czasami mamie pachnie qpą :fiufiu: , ale ja nie czuję :jezyk: ).

Nero ślini się gdy coś węszy (np. dzisiaj jak szedł spory kawałek za tropem sarny) i jak je. Tak normalnie zdarza mi się coś tam zaślinić, ale jest tego niewiele ;)

W samochodzie, jak go przywoziliśmy do nas (ok 2h jazdy), to nic się nie ślinił (ale sierści zostawił sporo :strach_2: )
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: Ania W »

Aszemi pisze:
nulka pisze:Tropinos świeżo upieczona :D hodowla ,
:wstydek: :wstydek: :wstydek:
ale i tak na wiosnę miotu u mnie nie będzie więc pomiń ten wpis ;)

Na wiosnę z mojej wiedzy będzie już wspomniany miot w hodowli "Z Gończaków" po Żabie bardzo ładnej suni- wracając do pyszczka to jedna z nielicznych suk która ma "kwadratową" kufę jak psy. A charakter też ma kochany :marzyc:

A jeśli zdecydujecie się szybciej to choćby u Węszynoski są szczeniaki i w Słopnickiej Przełęczy ;)
Z tego co wiem to na wiosnę szykuje się wysyp ogarów w wielu hodowlach i to po bardzo ładnych i ciekawych rodzicach i na pewno będzie w czym wybierać (o 4 kryciach już wiem ale nie zapeszam;) )
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jaki jest Ogar?

Post autor: hania »

Ja też się zgadzam z Gryfną.
Ale np moje naprawdę, poza Hultajem, się nie ślinią - śliniła się jeszcze trochę Dumka, a Fantek np w ogóle.
ODPOWIEDZ